Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Dzień Nauczyciela - scenariusz przedstawienia na wesoło

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 198831 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Jest to scenariusz do wykorzystania podczas Dnia Nauczyciela w gimnazjum lub liceum.
Przedstawienie w formie humorystycznej, jest pastiszem programu "Ciao Darwin".


Narrator: Szanowni państwo! Drogie koleżanki i koledzy!
Do jednych z najbardziej uroczystych dni w szkole należy Dzień Nauczyciela, dzień w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy pedagogów. Ci zaś nareszcie się uśmiechają i udają, że zapomnieli sprawdzić zadanie domowe.
Dla uświetnienia naszego dzisiejszego, pokojowego spotkania, zaprosiliśmy do współpracy najznakomitszych nauczycieli i ich wychowanków.

Fortuna: Czasami trudno jest nam się porozumieć, ponieważ dzieli nas różnica wieku i mamy odrębne spojrzenie na otaczający nas świat.
Jednak kochani nauczyciele,
Bądźcie wciąż z nami,
Czy jesteśmy duzi,
Czy jeszcze mali.
Życzymy Warn szczęścia na następne lata ,
Niech żyje i rozkwita nam oświata.

Narrator: Nauczyciel i uczeń odbierają zawsze na innych falach, to dwa przeciwne bieguny, które się wzajemnie przyciągają, które każdego dnia walczą o „być albo nie być”

Fortuna: Nauczyciel -to przecież przewodnik, pośrednik, mistrz w swojej profesji, powołany do przekazywania swego mistrzostwa innym -wychowankom, uczniom, którzy siedzą naprzeciw niego w ławkach i którzy mu zawierzyli, że dobrze przygotuje ich do matury.
Zawód, którego orientacja przebiega bezpośrednio ku osobie drugiego człowieka, obejmując jego życie psychiczne z całą tą nieuchwytną sferą osobowości, duchowości, intelektu, emocji, które są najistotniejszym składnikiem człowieczeństwa.

Narrator: Uczeń- opornik, buntownik, mistrz w swojej profesji, powołany do wykiwania każdego nauczyciela, który stojąc naprzeciw niego przy tablicy oczekuje cudów.
Zawód, który wykonujemy przez co najmniej 12 lat, który skraca nam dzieciństwo, zatruwa młodość, obejmuje całe życie psychiczne, wpływa na osobowość, duchowość, intelekt, które są najistotniejszym składnikiem człowieczeństwa.

Fortuna: Aby przynajmniej na jakiś czas zakopać topór wojenny, obalić fałszywe teorie dotyczące zarówno nauczycieli, jak i uczniów, zapraszamy na kolejny odcinek programu „Ciao Darwin”.
Zaznaczamy, że wszystkie podobieństwa są zupełnie przypadkowe.
Prosimy jednak Dyrekcję o wystąpienie w najbliższym czasie do Wydziału Edukacji o przyznanie dodatkowych funduszy na rozwój kulturalny w naszej szkole, abyśmy już więcej nie musieli ściągać od TVN-u.

Narrator: Szanowni Państwo! Oto nadeszła chwila prawdy!
Proszę o zajęcie miejsc na scenie szanowne grono nauczycieli, pod przewodnictwem duchowym pana profesora ................................
Brawo, brawo, brawo!
W dzisiejszym odcinku zdecydowali się też pojawić najodważniejsi z odważnych - czyli uczniowie, których nigdy się nie zapomina. Do walki poprowadzi ich genialny ...................................
Dodajmy im odwagi brawami.
Niech o losie nauczycieli i uczniów zadecyduje dzisiaj Fortuna.

Fortuna: Uwaga! Zmagania czas zacząć! Niech zwycięży lepszy tzn. mądrzejszy lub sprytniejszy. Szanownemu Jury przypominam zasady głosowania po każdej konkurencji: głosujemy pokazując wybraną liczbę punktów: 2, 3 i 5, ale każdą tabliczkę można zastosować tylko raz do oceny danej konkurencji.

Narrator: Czas na pierwsze zmagania. Jak zwykle jest to konkurencja polegająca na wzajemnej licytacji. Fortuno , kto dziś zaczyna grę?

Fortuna: Walkę na hasła i rymy częstochowskie zaczynają uczniowie!

Walka na rymy

1. Matematyko, ty potęgo magiczna - jesteś wymierna i nielogiczna.
2. Najbardziej kocham liczbę Pi, która po nocach mi się śni.
3. Uczeń się stara, nauczyciel zakała!
4. „Dziady” „Kordian”, inne bzdety, nie mają popytu niestety.
5. Pały dajecie, a o życiu nic nie wiecie.
6. Same pały stawiacie, więc poparcia u nas nie macie.
7. Nowa matura to wymysł kangura
8. Będą piątki, będą szóstki, przyjdzie Jasio dać całuski.
9. Od rana do wieczora gnębi nas szkoła.

Nauczyciele
1. Pałujemy , choć nie chcemy!
2. Zapach kwiatków już nas znudził, dajcie kasę dla mych ludzi!
3. Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał.
4. Tyle nerwów nas kosztuje, gdy stawiamy same dwóje.
5. Przy tablicy, na klasówce, nie wierzę żadnej wymówce.
6. Szkoła kocha wszystkie dzieci, ale wyrzuca śmieci.
7. Nauczyciel, człowiek głupi, chociaż nie chce szkołę lubi.
8. Jesień wasza, wiosna nasza, bo matura was przestrasza.


Narrator: Po takim wstępie widzę, że walka będzie ostra. Szanowne Jury proszę o przemyślaną i sprawiedliwą ocenę tej konkurencji. Najpierw poproszę o punktację dla nauczycieli.

Fortuna: Ogłaszam, nauczyciele uzyskali ........... punktów.

Narrator: A teraz drodzy państwo oceńcie surowo i obiektywnie wenę twórczą uczniów i zaraz będziemy wiedzieć, kto był lepszy.

Fortuna: Niestety uczniowie zdobyli .................. punktów, a to oznacza, że pierwszą rundę wygrali...............

Narrator: A teraz ogłaszam konkurs 6 fundamentalnych pytań o szkole. Fortuno, kogo zaprosimy do tej konkurencji?

Fortuna: Dzisiaj szczęśliwego numerka nie mają: uczeń z numerem 7 i nauczyciel nr 5. Prosimy na środek sceny. Ponieważ pierwsi odpowiadają uczniowie, proszę asystentkę o zatkanie uszu nauczycielowi. Każda poprawna odpowiedź warta jest dwa punkty.

Narrator: Pierwsze pytanie brzmi:
1. Ilu uczniów można wpisać na listę do dziennika lekcyjnego?
2. Którego zaczynają się w tym roku szkolnym wakacje?
3. Ile lat liczy sobie nasza szkoła?
4. Z czyjego wiersza pochodzi ten cytat: Więc ty w gwieździe się pocznij wysokiej, przejdź człowiekiem i sznurami owiec, przejdź morzami jak syn człowieczy, zaśnij piorunem i wrzawą mieczy...
5. W jaki dzień tygodnia jest w naszej szkole święto pasa ?
6. Ile wyjść / wejść ma nasza szkoła?

Fortuna: A jak poradzą sobie nauczyciele. Panie profesorze proszę posłuchać pytań:
1. Ilu uczniów można wpisać na listę do dziennika lekcyjnego?
2. Którego zaczynają się w tym roku szkolnym wakacje?
3. Ile lat liczy sobie nasza szkoła?
4. Z czyjego wiersza pochodzi ten cytat: Więc ty w gwieździe się pocznij wysokiej, przejdź człowiekiem i sznurami owiec, przejdź morzami jak syn człowieczy, zaśnij piorunem i wrzawą mieczy...
5. W jaki dzień tygodnia jest w naszej szkole święto pasa ?
6. Ile wyjść / wejść ma nasza szkoła?

Narrator: Ogłaszam, że w tej konkurencji zwyciężyli ..................................................
Zdobyli ............... punkty( ów)

Fortuna: Proszę Państwa! Ponieważ nasz dzisiejszy program oglądacie za darmo, co się rzadko dzisiaj zdarza, musimy teraz zaprosić Was na chwilę z reklamą.

Reklama
  • Proszę pana! Tak od sąsiadki słyszałam, że w Zespole Szkół Nr 2 jest taki MIX – Liceum i Gimnazjum Sportowe. Tak od poniedziałku do piątku.
- Dawać mi tu polonistę z wierszykiem.
  • Idzie drogą jeż i pyta, czy wiesz, że u nas darmowa nauka w Gimnazjum i Liceum od poniedziałku do piątku.
- No i o co tyle krzyku?
  • No nie wiem.

Narrator:
Witam Państwa ponownie po tej krótkiej przerwie. Chciałbym, korzystając z tego, że ogląda mnie licznie zgromadzona publiczność, jeszcze raz podziękować sponsorom naszego programu: Dziękujemy Wydziałowi Edukacji, za to, że wspaniałomyślnie pozwolił podłączyć te wielkie kolumny, aby nas było dobrze słychać i zapalić o 3 żarówki więcej, aby nas było dobrze widać.

Fortuna: Przypominam również, że prezenterów ubrała, tak jak mogła najlepiej firma MAMA l TATA spółka z nieograniczoną odpowiedzialnością.

Narrator: Kolejna konkurencja to konkurs taneczny.
Proszę uczniów o zaprezentowanie swoich możliwości w tańcu.

Taniec uczniów

Fortuna: Chyba trudno będzie nauczycielom dotrzymać uczniom kroku w tej konkurencji. Ale nie uprzedzajmy się. W końcu trenują raz w roku na studniówce. Zobaczmy, co przygotowała pani profesor z numerem 7.

Takie tango - śpiew z podkładem + taniec

Narrator: Proszę Jury o punktacją. Ile punktów zdobyli uczniowie?...........................
A teraz ocena dla nauczycieli.............

Piosenka Duża przerwa

Fortuna: Następna konkurencja to konkurs recytatorski.

TVN -Fakty
Spiker: Dzień dobry państwu. Witamy w specjalnym wydaniu „TVN Fakty”. Jest on całości poświęcony naj-nowszym informacjom z pokoi nauczyciel-skich, korytarzy szkolnych, sal lekcyjnych oraz plotkarskich kuluarów uczniowskich.
Spikerka: Zaczynamy od doniesień z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wczo-raj rano pan Siebieslaw Mądrzycki skiero-wał życzenia do wszystkich nauczycieli z okazji ich święta. Mowa była piękna i wzruszająca. A oto jej fragmenty: Kocha-ne Koleżanki, Drodzy Koledzy! W związ-ku z Waszym świętem postanowiłem być wspaniałomyślny i spełnić Wasze marze-nia. Od jutra klasy osiemnastoosobowe, pełne wyposażenie sal lekcyjnych: kom-putery, telewizory, mapy, globusy, drukar-ki, wideo a nawet regularna, dziesięciolet-nia dostawa kredy koloru białego.
Obietnice złożone przez pana ministra wprowadziły niektóre przedstawicielki ciał pedagogicznych w stan euforii.
Spiker: A teraz coś o podwyżce na-uczycielskich pensji. Jak podaje Agencja Belfer od przyszłego miesiąca nauczyciele mogą liczyć na 80% podwyżki. Dlatego nauczyciel dyplomowany będzie mógł so-bie kupić po dwóch miesiącach pracy w pocie czoła willę z basenem a'la Carringhton, nauczyciela mianowanego stać będzie na kupno najnowszej kolekcji proponowa-nej przez Dom Mody Forrester. Z kolei nauczyciel kontraktowy będzie mógł za-dowolić się próbkami Sally Spectry. Sta-żysta pozostanie na etapie Wiedźmina.

Narrator: Tak, to były nieprzewidziane wiadomości z ostatniej chwili. Rozpoczynamy teraz konkurs na najładniejszy wierszyk o szkole.

Fortuna: Do tych poetyckich zmagań wybieram numery ..........................................
Rozpoczynają oczywiście uczniowie.

Wiersze

Anna Kamieńska „Uczeń”
Tornister ma postrzępiony,
w środku zeszyt - zatłuszczony.

Wszystkie kredki - połamane.
Wszystkie książki - zabazgrane.

Palce cale w atramencie,
dziura w spodniach i na pięcie.

Czy to uczeń z pierwszej „B”?
Nie, to niechluj z pierwszej „Fe”!

M. Terlikowska „Przyjaciel"
Powiem Warn o nim najprościej:
To wasz Przyjaciel.
Świat otwiera przed wami na oścież
Jak okno w dusznej chacie...

On pierwszy pod wasz dach zaprosi
Cienie przyjazne, sercu drogie
Jasnej mickiewiczowskiej Zosi
Rycerzy idących w boju ogień.

On wam wyjaśni, że woda - to H2O
I poprowadzi was po ogrodach.
Gdzie rośnie dobro i zło...

On wam pokaże wysokie cele,
Do których iść trzeba z wolą upartą.
Zdejmijcie czapkę przed nauczycielem
Bo warto.

L. J. Kern „W szkole"
W szkole, pamiętam, jako małe dziecię,
A potem jako dorodne pacholę
Robiłem głupstwa, sami zresztą wiecie.
Jakie się głupstwa robi w szkole.

Albo się miauczy, albo nogą tupie,
Albo się inne robi rzeczy głupie.
Można na przykład z największym spokojem
Rozpylić proszek do kichania.
Albo tablicę wysmarować łojem
Kreda się ślizga i nici z pisania.

Jeśli to mówię to tylko dlatego,
że sam mam pewne sprawki na sumieniu,
sprawki, co tkwią gdzieś w mej pamięci cieniu -
i nieraz samo wspomnienie mnie złości,
że dobrym ludziom sprawiałem przykrości.

Dlatego teraz słuchajcie, co powiem:
Nie trzeba dużo - trochę dobrych chęci
I może serca ciut - ciut, albowiem

JEŻELI SĄ GDZIEŚ NA TYM ŚWIECIE ŚWIĘCI
TO U NAS W SZKOLE JEST ICH BARDZO WIELE
A NAZYWAJĄ SIĘ -
NAUCZYCIELE!


Narrator: Kto wygrał te zawody? Proszę o punktację!
Uczniowie tym razem zdobyli ........................
Nauczyciele .........................................
Jeżeli się podobało to należą się im wielkie brawa.

Piosenka Duża przerwa

Fortuna: Ostatni nasz konkurs to konkurs śpiewaczy. Zobaczymy, usłyszymy, kto lepiej umie zdzierać gardło, drzeć się i krzyczeć. Ponieważ nauczyciele doskonalą emisję głosu prawie na każdej lekcji, szczególnie w klasach pierwszych, tym razem zaprosimy na scenę pierwszego przedstawiciela belfrów.

Piosenki
Nauczyciele: A za rok matura, Pokolenie

Fortuna: Proszę o ciętą odpowiedz uczniów.

Uczniowie: Mniej niż zero, Koniec

Narrator: Szanowne Jury! Kto tym razem zwyciężył. Proszę podnieść tabliczki z punktacją.
Najpierw oceniamy występ uczniów. Proszę o zapisanie ..... punktów dla uczniów.
A teraz jak najmniej stronnicza ocena grona pedagogicznego.
Ogłaszam, że nauczyciele zdobyli ......... .punktów.

Fortuna: Trzeba przyznać, że walka była niezwykle wyrównana. Po podliczeniu wszystkich punktów, wiemy jednak, że dzisiejszy program wygrali ............................. wielkie brawa!

Narrator: Dla zwycięzców ufundowaliśmy oczywiście cenną nagrodę:
Uroczyście ogłaszam dzień 14-go października dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Fortuna: W ramach koncertu życzeń, z prośbą o odpuszczenie wszystkich win, ostatnie dwie piosenki dedykujemy wszystkim naszym wspaniałym profesorom, którzy zmagają się z nami przez cały rok szkolny.
Zapraszam na scenę gwiazdy naszej szkolnej sceny: .........................................

Fortuna: Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.
Nisko się kłaniają uczniowie z klas: ..................................


Opracowała: Ewa Rozlach

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie