Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Sanok moje miasto

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1989 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Konspekt zajęcia przeznaczony jest dla uczniów uczęszczających do gimnazjum specjalnego. Dzięki niemu dzieciom zostało przyblizone środowisko w którym funkcjonują.

KONSPEKT ZAJĘĆ

PROWADZONYCH PRZEZ
mgr ELŻBIETĘ GIERUT
W DNIU 7.03. 2006r.
I. Ośrodek tygodniowy: „Sanok moje miasto”


dzienny: „Ciekawe miejsca w moim mieście”


Czas pracy: funkcjonowanie i plastyka.

Miejsce zajęć: sala lekcyjna gimnazjum „A” oddziału edukacyjno– terapeutycznego

Zespół uczniowski: 2 dziewczyny i 4 chłopców.

Cele Zajęć:


Główny


Zapoznanie dzieci z naszym miastem jego najważniejszymi punktami.

Wyrabianie umiejętności radzenia sobie w życiu codziennym w zakresie poruszania się i zwiedzania zabytków naszego miasta.

Rozwijanie procesów poznawanych uczniów.

Operacyjny:


Uczeń:

wie – gdzie połozone jest miasto Sanok na mapie.

potrafi –wymienić zabytki jakie znajdują się w naszym mieście.

rozumie pojęcia – stare kamieniczki, gród, zamek, muzeum, ikony, rynek.


Metody pracy:

- słowna

- oglądowa

- praktycznego działania

- elementy metody ośr. pracy

Środki dydaktyczne:

mapa, piosenka o Sanoku na kasecie magnetofonowej, prezentacja „Sanok moja mała Europa”, ilustracje, przybory szkolne.

Przebieg zajęć:

1. Pogadanka

-nawiązująca do odbytej wcześniej wycieczki w celu obserwacji ciekawych miejsc znajdujacych się w mieście, obejrzenie prezentacji

-wyszukiwanie położenia na mapie, oraz wyszukiwanie, nad jaką rzeką leży,

-wypisywanie na tablicy przymiotników, rzeczownik i czasowników opisujących miasto

-próby wypowiedzi całym zdaniem, zapis w zeszycie

- doskonalenie stosunków przestrzennych

2. Ukazanie celu pracy

– poznanie cech charakterystycznych dla Sanoka oraz wykorzystania tych wiadomości w życiu codziennym.

- wzbudzenie zainteresowania u uczniów zmianami jakie zachodzą wokół nas: swobodnie i kierowanie rozmowy

- jak wygląda Sanok ?

- co podoba się a co nie?

- co chciałbyś zmienić w tym mieście?

- objaśnienie, w jakiej formie dzieci wykonają dalsze czynności związane z temat lekcji (słuchanie piosenki malowanie, wyklejanie, uzupełnianie).

3. Praca poznawcza

- przygotowanie uczniów do pracy (stoliki, przybory)
- wyjaśnienie czynności przez nauczyciela.

- praca indywidualna ( uczniowie słuchaja piosenki o Sanoku, rysują charakterystyczne punkty miasta Sanoka, które zapamiętały.

- ćwiczenia w wyszukiwaniu różnic i podobieństw.

4. Zajęcia końcowe:

-utrwalanie zdobytych wiadomości o naszym mieście Sanoku.

-wykonanie wystawki prac

-porządkowanie klasy


zajęcia prowadziła E Gierut

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie