Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Nasza interpretacja trzech cnót boskich

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1278 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Praca nad widowiskiem przebiega w trzech grupach. Każda z grup odpowiedzialna jest za jedną z trzech cnót boskich Uczniowie wybierają trzech koordynatorów, którzy przydzielają zadania poszczególnym uczniom w obrębie grupy. Wszystkie prace uczniowie wykonują samodzielnie (scenografia, kostiumy, rekwizyty, rejestrowanie scen kamerą video Hi8,montaż filmu.

SCENARIUSZ WIDOWISKA PRZYGOTOWANEGO PRZEZ UCZNIÓW GIMNAZJUM PUBLICZNEGO W SOBÓTCE PT. „NASZA INTERPRETACJA TRZECH CNÓT BOSKICH”, wg pomysłu mgr Izabeli Nowaczyk


Narrator stoi przy małym stoliku, w ręku trzyma księgę.


(podkład muzyczny z piosenki pt. „Niech mówią ”Piotra Rubika)


NarratorMIŁOŚĆ


„Miłość mi wszystko wyjaśniła,

Miłość wszystko rozwiązała-

dlatego uwielbiam tę Miłość,

gdziekolwiek by przebywała”

                                                                                                 Jan Paweł II
GRUPA I

(Uczniowie należący do tej grupy interpretują ruchem i gestem, na tle przygotowanej wcześniej scenografii, tekst odczytywany przez narratora)


     

Narrator


    Z dalekiego afrykańskiego kraju przyjeżdża do Polski bardzo inteligentny i sympatyczny chłopak o imieniu Kali. Chce zostać lekarzem, więc będzie studiował, na którejś z naszych znamienitych uczelni. Jest oszołomiony i trochę przytłoczony naszym ruchliwym i hałaśliwym krajem. Kali bardzo chce się zaaklimatyzować-jest więc otwarty i przyjazny wobec ludzi. Dni mijają mu na zgłębianiu tajników medycyny. Nadchodzi jednak dzień, w którym zupełnie nieoczekiwanie Kali poznaje kogoś wyjątkowego.Jest to Laura-dziewczyna o zniewalającym spojrzeniu. Chłopak nie może zapomnieć jej  twarzy. Los jest łaskawy i wkrótce młodzi spotykają się w parku.Rozmawiają,wymieniają poglądy i wyraznie są sobą zainteresowani.Ich uczucie wybucha z wielką siłą,jednak znajomi i rodzina patrzą na to z niechęcią.Pojawiają się utrudnienia,szykany.Laura i Kali są niezłomni i stają wbrew wszelkim przeciwnościom na ślubnym kobiercu.Jest to wyjątkowa chwila w ich życiu,są bardzo szczęśliwi.

Oboje bez problemów kończą studia medyczne i postanawiają wyjechać tam,skąd pochodzi Kali,czyli tam,gdzie ich umiejętności są najbardziej potrzebne.

Z wielkim oddaniem leczą Afrykańczyków,zaskarbiając sobie ich wdzięczność.Są zakochani i szczęśliwi,że mogą nieść pomoc potrzebującym.(Soliści z towarzyszeniem chóru odśpiewują piosenkę pt. „Niech mówią”Piotra Rubika)


(podkład muzyczny z piosenki pt. „Strumień”Piotra Rubika)


NarratorNADZIEJA


„Są takie chwile głuche,chwile beznadziejne-

czy wydobędę jeszcze z siebie myśl,czy z serca ciepło wykrzeszę?”

                                                                                                      Jan Paweł II
GRUPA II

(Uczniowie należący do tej grupy interpretują ruchem i gestem,na tle przygotowanej wcześniej scenografii,tekst odczytywany przez narratora)Narrator


     Gdzieś daleko w afrykańskiej wiosce mieszka rodzina,której życie podporządkowane jest tylko jednemu celowi-przeżyciu kolejnego dnia.Każdy ma tu ściśle określone miejsce.Głową rodziny jest ojciec,który rządzi niepodzielnie.Wychodzi z domu każdego ranka,by znaleźć zajęcie,za które otrzyma wynagrodzenie.Matka zajmuje się domem oraz sporą gromadką dzieci.Starsze dzieci zobowiązane są pomagać w utrzymywaniu domu i rodziny.Bardzo pragną pójść do szkoły,ale sytuacja materialna ich rodziny nie pozwala na to.Wiedzą,że niektórzy koledzy z ich wioski chodzą do szkoły dzięki pomocy ludzi z dalekich krajów,dzięki akcji „Adopcja serca”.Czekają więc na swoją szansę,na paczkę od dobrych ludzi,na pójście do szkoły.Mijają dni,a w ich życiu nic się nie zmienia.Któregoś popołudnia do ich drzwi puka nieoczekiwany gość.To listonosz,który przyniósł olbrzymią paczkę z pieczątką kraju,o którym nigdy nie słyszały.Po otwarciu paczki,ich oczom ukazały się niezwykłe skarby-zeszyty,kredki,pisaki,kolorowe książeczki.Radość rozpromieniła twarzyczki dzieci.

Następnego dnia najstarszy brat i najstarsza siostra z dumą założyli nowe plecaki i powędrowali do szkoły.(Soliści z towarzyszeniem chóru odśpiewują piosenkę pt. „Strumień”Piotra Rubika)


(podkład muzyczny z piosenki pt. „Barka”)


NarratorWIARA


„Wtedy jednak nadejdzie On

i swoje własne jarzmo przeniesie na twoje barki.

Poczujesz,ockniesz się,zadrżysz”

                                                                                                    Jan Paweł IIGRUPA III

(Uczniowie należący do tej grupy interpretują ruchem i gestem,na tle przygotowanej wcześniej scenografii,tekst odczytywany przez narratora)Narrator     W jednym z większych polskich miast żyje bardzo zamożna rodzina.Mieszkają w pięknej,wygodnej rezydencji.Rodzice są bardzo zapracowanymi ludźmi interesu,całe dnie spędzają w swoich firmach i pomnażają rodzinny majątek

Andrzej,bo tak ma na imię ich syn,jest przystojnym studentem dwóch renomowanych uczelni.Jest atrakcyjny,otwarty i bezpośredni w kontaktach,co przyczynia mu wielu przyjaciół.Ciągle otoczony jest wianuszkiem wielbicielek.

Jego życie toczy się bezproblemowo aż do pamiętnego 2 kwietnia 2005 roku.

Wiadomość o śmierci papieża,o tym jak reagują na jego odejście ludzie na świecie,dotyka tych strun jego duszy,o których istnieniu nie miał pojęcia.Wszystko,co dotychczas sprawiało mu przyjemność,przestało mieć znaczenie,życie nie dostarczało już radości.

Po wielkich wewnętrznych rozterkach postanawia wstąpić do seminarium i tam znaleźć ukojenie dla duszy.Któregoś dnia wpada mu w ręce czasopismo misyjne.Odkrywa,że to jest to,co pozwoliłoby mu się zrealizować-chce zostać misjonarzem.Rozmawia z przeorem zakonu,z rodzicami,z przyjaciółmi.

Andrzej podejmuje decyzję zgodną ze swoim sumieniem-jedzie do Afryki.Z wielkim oddaniem pomaga najbardziej potrzebującym,czyli dzieciom.Jest bardzo szczęśliwy.(Soliści z towarzyszeniem chóru odśpiewują piosenkę pt. „Barka”)

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie