Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
EURO 2004

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1066 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Można się doszukać różnych przyczyn jej popularności. Fascynacji piłką nożną ulegają setki tysięcy kibiców w różnych punktach naszego globu, obserwując „elastyczną kulę toczącą się przez zielone boisko w różnych, trudnych do przewidzenia ewolucjach, których końcowym dążeniem jest zawsze bramka drużyny przeciwnej - biały prostokąt otoczony siatką z ruchliwą postacią bramkarza".
Głównymi walorami rywalizacji piłki nożnej są nie tylko siła fizyczna, czy pragnienie pokonania przeciwnika, lecz doskonała zespołowa technika, kondycja, koleżeństwo w duchu walki sportowej i sprawność myślenia całego zespołu.Mimo to cały czas nasuwa się pytanie - dlaczego właśnie ta dyscyplina sportowa zyskuje sobie tylu sympatyków i wielbicieli? Dlaczego właśnie nią zajmują się zawodowo i naukowo ludzie będący autorytetami w dziedzinie sportu, psychologii, socjologii, medycyny, sztuki i nawet polityki? Być może znajdziemy odpowiedź dopiero wówczas, gdy cofniemy się myślami wstecz do lat dzieciństwa i wczesnej młodości, do wspomnień o małej kolorowej piłce, której okrągła nieobliczalność wypełnia świat dziecięcych marzeń, rodziła pierwsze odruchy współzawodnictwa, chęć popisami się własną zręcznością i odruchowego, nieuświadomionego jeszcze koleżeństwa. Niewiele z nich zdaje sobie sprawę z faktu, że aby być pełnowartościowym piłkarzem, nie wystarcza jedynie kopać piłkę, że należy opanować podstawowe elementy techniki piłkarskiej, na której dopiero będzie można budować praktyczną znajomość taktyki. Techniki piłkarskiej, która obok sprawności fizycznej i znajomości taktyki jest podstawowym elementem gry, młodzież powinna się uczyć od najwcześniejszych lat.
Podstawowym zadaniem szkoły działającej wspólnie z rodzicami, samorządem lokalnym i uczniami jest zapewnienie jej wychowankom harmonijnego rozwoju biopsychospołecznego na poszczególnych etapach kształcenia, a jednocześnie zachęcanie ich do zdrowego, sportowego stylu życia, a w ten sposób zachowania zdrowia, wigoru i optymizmu aż do późnej starości. Tylko wspólna praca na rzecz fizycznej edukacji uczniów może zagwarantować odpowiednie przygotowanie ich do odpowiedniego życia w zdrowiu, uczestnictwa w kulturze fizycznej, życia w społeczeństwie.
Najpopularniejszą formą popularyzacji ww. dyscypliny sportu są między innymi międzyklasowe rozgrywki organizowane corocznie przez szkołę, które mogą być formą zapoznania uczniów z takimi aspektami związanymi z piłką nożną jak historia ww. dyscypliny oraz kształtowanie wzorów szacunku dla przeciwnika oraz kulturalnego kibicowania.


Cel główny:
- popularyzacja piłki nożnej poprzez zapoznanie uczniów z historią oraz organizacją wielkich imprez ww. dyscypliny sportu
- propagowanie zasady fair play oraz kulturalnego kibicowania


Cele szczegółowe:
- zapoznanie uczniów z historia piłki nożnej poprzez identyfikację drużyny klasowej z wylosowanym zespołem narodowym biorącym udział w Euro 2004
- poznanie sylwetek popularnych piłkarzy Euro 2004
- wyrobienie nawyku kulturalnego dopingu na imprezach piłkarskichZadania:
- każda klasa chcąca wziąć udział w międzyklasowym turnieju piłki nożnej ,,Euro 2004’’ przybiera nazwę reprezentacji narodowej biorącej udział w Euro 2004 (losowanie odbywa się przy udziale nauczyciela wf Piotra Żurowicza)
- reprezentacja klasy zobowiązana jest zarówno do zgłoszenia do udziału drużyny piłkarskiej oraz kibiców dopingujących daną klasę w turnieju
- reprezentacje klasowej uczestniczą także konkursie na najlepszą ekspozycję przedstawiającą jeden z wybranych stadionów Euro 2004Metody i formy pracy:
- metoda projektu
- praca w grupach
- dyskusja na temat organizacji turnieju
- praca na konsultacjach nauczycieli wychowania fizycznego

Treści:
- przygotowanie się klas pod względem motoryki, techniki do turnieju
- przygotowanie ekspozycji (metoda projektu)
- konsultowanie z nauczycielem wf zasad kibicowania na ww. turnieju


Prezentacja:
- zgłoszenia klas do 20 lutego 2004 r.
- od 20.02. do 20.05.2004 r. przygotowują ekspozycję stadiony Euro 2004
- 21.05. do 10.06.2004 r. odbywają się rozgrywki podczas których wyłaniana jest najlepsza drużyna w szkole oraz najlepsza reprezentacja kibicówEwaluacja:
- ankieta uczniów
- obserwacja nauczycieli
- dyskusja z uczestnikami turnieju
- wykorzystanie zaleceń Dyrektora szkołyFormy ewaluowania:
- coroczna organizacja podobnych turniejów przy wykorzystaniu medialności wielkich imprez piłkarskich
- próba zmiana wizerunku kibica piłkarskiego za pomocą przydzielania uczniom ról kibiców wielkich klubów oraz zawodników znanych drużyn
- wskazywanie nowych zjawisk związanych z futbolem (,,wykopmy rasizm ze stadionów’’, ,,stop przemocy’’ itp.)
Ocena projektu:
- ocena nauczycieli organizujących turniej
- ocena uczniów
- ocena wychowawców klas biorących w nim udział

Nauczyciel odpowiedzialny za przebieg imprezy: mgr Piotr Żurowicz


Opracował: mgr Piotr Żurowicz

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie