Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Nadanie przedszkolu imienia - Misiaczek

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1610 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

  Przez wiele lat nasze przedszkole wychodziło naprzeciw potrzebom młodych rodziców i ich pociech. Potrafiliśmy stwarzać takie warunki opiekuńczo-wychowawcze, że placówka cieszyła się zawsze dużą popularnością w środowisku, co odzwierciedlało się w wysokiej frekwencji uczęszczających do niej dzieci. Placówka nasza istnieje już od 43 lat, bywało, że chodzili do niej rodzice naszych obecnych wychowanków, a nawet dziadkowie-co nastraja ich do wspomnień i refleksji.
     Od wielu lat w naszych gazetkach i biuletynach umieszczałyśmy rysunek Misia, jako swego rodzaju znak rozpoznawczy Przedszkola Nr3 w Łasku. Należy ponadto nadmienić, że już w ubiegłym roku zostaliśmy jako placówka obdarowani przez jednego z rodziców wielką maskotką misia, który od tej pory siedząc na honorowym miejscu w holu przedszkola co dzień wita z uśmiechem przedszkolaków. Miś stał się powiernikiem niejednej dziecięcej tajemnicy, jak również świadkiem wielu łez smutku i radości swoich małych przyjaciół. Z okazji "Dnia Dziecka" zorganizowałyśmy przemarsz z Misiem ulicami naszego miasta. Wszyscy uczestnicy "misiowego" przemarszu zarówno dorośli jak i dzieci mieli na głowach nasz znak-misiowe czapeczki.
     Sam pomysł nadania imienia zrodził się rok temu, podczas słuchania radiowej listy życzeń, gdzie dzieci z przedszkola o równie sympatycznej nazwie przekazywały życzenia swoim paniom. Od tego momentu zainteresowałyśmy pomysłem naszą panią dyretor i pozyskałyśmy poparcie koleżanek z Rady Pedagogicznej. W tym roku szkolnym zaczęły się przygotowania do uroczystości nadania imienia "Misiaczek" naszej placówce. W pierwszym etapie Dyrekcja i Rada Pedagogiczna wystąpiła z wnioskiem do Rady Miasta i Gminy Łask o nadanie imienia naszemu przedszkolu. W ramach współpracy z rodzicami uzyskaliśmy nie tylko zgodę Rady Rodziców na podjęcie inicjatywy, ale również pozyskaliśmy ich do niezbędnej pomocy. Następnie zostało opracowane logo i scenariusz uroczystości. Mogłyśmy wówczas skupić się na dekoracji budynku przedszkola,sal przedszkolnych i ogrodu. Powstały również nowe tablice przedszkola i kolorowy sztandar. Do przygotowań chętnie włączyli się wszyscy: dzieci, rodzice i dziadkowie. Wszystkim udzielił się nastrój oczekiwania na dzień 9 czerwca 2004 r. W tym dniu już od samego ranka wspólnie z rodzicami i dziadkami dekorowałyśmy ogród przedszkolny balonami, kwiatami, girlandami oraz obrazkami na, których był pokolorowany przez dzieci nasz "Misiaczek". Kiedy wybiła godzina 9.00 dzieci ubrane w kolorowe misiowe czapeczki i podkoszulki(każda grupa miała swój kolor: biały, czerwony, niebieski, zielony, żółty)powitały zaproszonych gości. Honorowymi gośćmi byli osoby zaproszone z Urzędu Miasta i Gminy Łask, z Kuratorium Oświaty, z Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Łasku, z Rady Rodziców, Dyrektorzy Przedszkoli i Szkół Podstawowych naszego miasta oraz sponsorzy uroczystości.
     Po powitaniu pani Dyrektor przybliżyła wszystkim zgromadzonym historię placówki i tego jak doszło do tej uroczystości. Następnie Przewodniczący Rady Miasta odczytał akt nadania imienia, a pan Burmistrz dokonał odsłonięcia tablic. Radości stało się zadość, gdy pani Wizytator odczytała list gratulacyjny z Kuratorium Oświaty. Wszyscy goście i dzieci otrzymali znaczki identyfikacyjne z logo przedszkola.
     Po części oficjalnej poczet sztandarowy "wprowadził" wszystkich do budynku na część artystyczną.
     Dzieci ze wszystkich grup wiekowych w wierszu i piosence inscenizując, tańcząc i grając na instrumentach przedstawiły przygody naszego Misia. Goście zostali zaproszeni do wspólnego odśpiewania "Hymnu przedszkola". Podczas śpiewanej przez dzieci piosenki napisanej specjalnie na tę uroczystość radosne przedszkolaki wręczyły gościom kwiaty. Goście i sponsorzy wręczyły dzieciom ufundowane przez nich prezenty: zabawki do ogrodu, kronikę, soki, ciasta, ciasteczka... a nawet wentylatory.
     Teraz nastąpiła wyczekiwana wesoła beztroska zabawa w ogrodzie. Basen piłeczkowy, dmuchana "Dżungla", samochody, zamki- to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla "misiaczkowej" gromadki.
     W trakcie zabaw dzieci mogły posilać się przy specjalnie przygotowanych przez rodziców bufetach. Prócz tego przedszkolaczki tańczyły, pląsały i wesoło bawiły się przy utworach granych przez muzyka zaproszonego na tę uroczystość.
     Na koniec cisną się na usta pytania. Czy dzieci były zadowolone i czy się wszystkim podobało? Najlepszą wykładnią tej wspaniałej zabawy jest komentarz jednego z dzieci w czasie powrotu do domu: "Babciu, dziś chyba wszyscy są szczęśliwi, że nasze przedszkole nazywa się "Misiaczek"!
     Tak masz rację dziecko- jeśli dzieci są szczęśliwe to wszyscy są szczęśliwi- więc cała uroczystość miła sens i nie stała się sztuką dla sztuki.

Łask, czerwiec 2004 rok

Hanna Dudka
Aleksandra Orłowska
Bogusława Wit

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie