Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Jan Paweł II - pożegnanie...

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1145 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

W Szkole Podstawowej nr 1 w Kętrzynie odbył się apel pożegnalny w intencji Ojca Świętego „Totus Tuus” –„ Cały Twój”.
JAN PAWEŁ II - POŻEGNANIE...
Montaż słowno – muzyczny.

Dzieci czytają rozważania, zaś w tle słychać „Requiem K 626 Mozarta.
Dzieci mogą trzymać zapalone lampiony.

1 osoba: Jan Paweł II powiedział: Wiemy dobrze: śmierć nie jest końcem, ale początkiem – początkiem życia wiecznego, które Pan obiecał swoim sługom dobrym i wiernym „Aby byli ze mną” .Dlatego śmierć przenosi człowieka, który Ewangelię uczynił wzorem i pragnieniem swojego życia, tam, gdzie jest Chrystus : z Nim i obok Tego, który wraz z Ojcem „obetrze każdą łzę z ich oczu”. Zamyka się krąg ziemskiego życia. By otworzyć się w wiecznej miłości i chwale.

2 osoba: Ojciec Swięty przez cały pontyfikat pisał swój testament. Zostawił dla nas tyle pięknych i wrażliwych słów, choć sam w swej skromności być może powtórzyłby za Czesławem Miłoszem :”Tak mało powiedziałem”. Jego słowa są dla nas jak MEMENTO, zadanie, które mamy wypełniać, ażeby zasłużyć na miano dzieci Bożych:

3 osoba:
1. Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy! – Pozwólcie Chrystusowi mówić do człowieka. Tylko On ma słowa życia, tak, życia wiecznego”
4 osoba:
2. Każde życie jest święte, brońcie świętości życia!- Każde życie jest święte, ponieważ każda osoba ludzka jest święta.
3 osoba:
3. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wszystkich tego wymaga od nas Bóg. - Oszczędzajcie ludzkości kolejnych wojen, szanujcie życie ludzkie i rodzinę, starajcie się zasypać przepaść między bogatymi i biednymi.
4 osoba:
4. Cóż to za bracia i siostry, którzy się jedynie tolerują?- Ekumenizm to imperatyw ludzkiego sumienia. Wszyscy chrześcijanie z różnych wyznań powinni żyć w miłości a nie jedynie w tolerancji
3 osoba:
5. Wszyscy przyjmujcie te prawdę, która zmieniła bieg historii – Jezus Chrystus, Syn Boży jest naszą nadzieją i zbawieniem.
4 osoba:
6. Nikt nie może uchylić się od głoszenia wszystkim Chrystusa! – Każdy wierzący niezależnie czy jest księdzem czy świeckim ma obowiązek głoszenia Chrystusa wszelkiemu stworzeniu.
3osoba:
7. Każdy chrześcijanin jest wezwany do rachunku sumienia! – Chrześcijanin winien stanąć w pokorze przed Panem, aby zastanowić się nad odpowiedzialnością, jaką i on ponosi za różne przejawy zła w dzisiejszym świecie.
4 osoba:
8. Musicie od siebie wymagać nawet wtedy, gdy inni od Was nie wymagają! – Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje. Nie lękajcie się Miłości, która stawia człowiekowi wymagania.
3 osoba:
9. Nie może być walka silniejsza od solidarności – Nie ma miłości bez solidarności. Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie. Czuwam, to znaczy dostrzegam drugiego człowieka. Nie zamykam się w sobie, w ciasnym podwórku własnych interesów.
4 osoba:
10. Błagam Was rodacy, błagam Was o wielką modlitwę.

5 osoba:
.Motto pontyfikatu Jana Pawła II „Totus Tubus” – „Cały Twój”
Twój czyli Najświętszej Maryi Panny. Nawet w jego herbie biskupim, który stał się papieskim, pod lewym ramieniem Krzyża znajdowała się litera „M” – symbolizująca Maryję. Ojciec święty kochał Matkę Boską od zawsze. Zawierzył jej macierzyńskiej opiece każde polskie serce, każdy dom, każdą rodzinę.
6 osoba:
Serce Polski biło w Rzymie.
Przez cały pontyfikat Jana Pawła II Rzym był dla Polaków czymś więcej niż stolicą Włoch, dawną stolicą antycznego świata i centrum Kościoła. Rzym był miejscem, gdzie żył i pracował Ojciec Święty. Jego obecność i słowa były lekarstwem na wszelkie dolegliwości.

7 osoba:
Byłeś naszym tatą.
Miłość Jana Pawła do dzieci była wielka i najważniejsze – wzajemna. Ileż to razy wbrew protokołowi i względom bezpieczeństwa brał dzieci na ręce i błogosławił je.

8 osoba:
2. Pielgrzym i misjonarz.
Jan Paweł II wykorzystał wszelkie środki współczesnej techniki, aby głosić słowo Boże. Odwiedził 120 krajów świata, przemierzając prawie trzykrotnie dystans, jaki dzieli Ziemię od Księżyca. Nikt nie policzy ile osób go słuchało na żywo, ani tym bardziej przez środki masowego przekazu.

9 osoba:
Zanim stąd odejdę, proszę Was, abyście to całe dziedzictwo, któremu imię Polska, raz jeszcze przyjęli z nadzieją, wiarą i miłością – taką, jaka zaszczepia w nas Chrystus w Chrzcie Świętym:
• Abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili.
• Abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.
• Abyście mieli ufność nawet wbrew każdej słabości
• Abyście szukali zawsze duchowej pomocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców i matek ją znajdowało.
• Abyście od Niego nigdy nie odstąpili
• Abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której On wyzwala człowieka.
• Abyście nigdy nie wzgardzili ta miłością, która jest największa, która wyraziła się przez krzyż, a bez niej życie ludzkie nie ma korzeni, ani sensu – Błonia Krakowskie, 10 czerwca 1979
„Barka” - śpiewana przez dzieci
10 osoba:
W naszej pamięci pozostanie jednak obraz Jana Pawła II ostatni. Obraz człowieka, który nie daje się zmiażdżyć cierpieniem. Przez dwadzieścia siedem lat Jan Paweł II stał się kimś bliskim milionom ludzi, bo wiedzieli, że i oni są mu bliscy.
Żegnamy Go ze ściśniętym sercem. I chcemy wołać: co z tego, że Jan Paweł II jest wielki, skoro Go już nie ma? Jesteśmy jednak pełni wdzięczności, że było nam dane to spotkanie.

"Zostań z nami" – krzyczeliśmy, kiedy tu przyjeżdżał. Zostań z nami. „Pater noster” - spiewane przez Ojca świętego.


opr. Agnieszka Trypucka

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie