Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Nad stawem. Scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7168 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Jedną z form współpracy przedszkola z rodzicami są zajęcia otwarte, podczas których rodzice mogą obserwować swoje dziecko i równocześnie brać w nich aktywny udział.



Temat : "Nad stawem"

Cel główny: rozwijanie zainteresowania zabawą w grupie, integracja rodziców i dzieci podczas wspólnej zabawy

Cele szczegółowe:
Dziecko potrafi:
  • Zaśpiewać piosenkę "Dwie żabki",
  • Ruchem i gestem odtworzyć treść piosenki "Dwie żabki"
  • Naśladować sposób poruszania się żaby( skoki, pływanie) i bociana(chód i klekot),
  • Naśladować głosy żab i bocianów
  • Próbuje nazywać barwy podstawowe,
  • Potrafi na wyciętej przez rodzica głowie żaby, narysować oczy(koła i namalować je),
Dziecko wie:
  • Zna słowa piosenki "Dwie żabki"
  • Jakiego koloru jest żaba,
  • Jakiego koloru są pióra bociana Dziecko rozumie:
  • Uważnie słucha poleceń nauczycielki,
  • Używa form grzecznościowych: dziękuję, proszę,
  • Przeżywa radość ze wspólnej zabawy,
Metoda : Pedagogiki Zabawy
Forma: z całą grupą

Pomoce: kolorowa chusta- KLANZA, zielony i żółty papier ksero, nożyczki, mazaki, taśma klejąca, szarfy

Literatura: Program autorski "Dziecko w grupie", "Zabawy z chustą" – A. Wasilak, wyd. KLANZA 2002, "ABC –program wychowania przedszkolnego XXI wieku" ,WSiP 2000, piosenka – zbiór własny, płyta CD "Tańce, zabawy i piosenki dla dzieci i rodziców" ,L. Gęca, KLANZA 2005 .

Przebieg:

I część:
     Informacja dla rodziców:"proszę , wytnij z żółtej kartki dwa słońca . W środku pierwszego wpisz imię swoje ,na drugim imię swojego dziecka. Przyklej taśmą do ubrania."

II część:
  1. Piosenka na powitanie "A hej, a ho", s.1
    A hej, a ho zabawmy się w piosence
    A hej, a ho podajmy sobie ręce
    A hej, a ho zrobimy duże koło
    A hej, a ho zatańczmy wesoło.
  2. Piosenka na zapoznanie "Podaj dłonie" ,s.2.
    Podaj proszę swoje dłonie i uśmiechnij się chi – chi
    Teraz powiedz swoje imię zapoznamy się
    Ref. ( osoby stojące w kole głośno i wyraźnie wypowiadają swoje imię)
  3. "Jedziemy do..." ,dzieci z rodzicami twarzą pociągi, wyruszany nad łąkę i staw.
  4. "Bociany w gnieździe" dwie dorosłe osoby podają sobie ręce (gniazdo), dzieci to bociany. Dorosły bocian pokazuje jak opiekuje się małym bocianem (karmi go , czyści mu pióra,). Małe bociany fruwają, klekocą : kle, kle.
  5. "Żaba" rodzice wykonują techniką kirigamii czapkę żaby, dzieci rysują oczy,
  6. Rozłożenie chusty.
  7. Zabawy z chustą:
    • marsz z chustą po obwodzie koła na palcach –chusta w górze , na piętach chusta w dole
    • jaki kolor trzymasz w dłoni : dz. wymienia kolor chusty
    • falujące jezioro: wszyscy poruszają chustą wolno, szybko, umiarkowanie,
    • żabki pływają: dzieci stojące przy kolorze wymienionym przez nau. "pływają" jak żaby, wszyscy poruszają chustą.
III część:
  1. Złożenie chusty.
  2. Taniec integracyjny "Dwie żabki"
    Dwie zielone małe żabki, - po 2 osoby, poruszają się w kole,
    Tam nad stawem grają w łapki.
    Jedna łapka – klap, klap, klap, - uderzają dłonią prawą o dłoń partnera,
    Druga łapka – klap, klap, klap, - j.w. lewa dłoń
    Ty bocianie nas nie łap, - grożą palcem, odwracają się tyłem do siebie,
    Kle, kle, kle, - rękami naśladują klekotanie bociana
    ja się z wami bawić chcę! - ręce na biodra, ruchy kołysania
  3. "Bujany Walczyk" ,s.28 - piosenka na zakończenie
    Wszystkim pięknie dziękujemy za wspólną zabawę
    Może znów się zobaczymy, razem zatańczymy
    Ref. Raz w prawo, raz w lewo i w przód i w tył
    Byś długo pamiętał, żeś z nami był
    (stoimy w kole, wykonujemy gesty i ruchy wynikające z tekstu refrenu)
Opracowała Agata Misiąg

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie