Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Pomóż dzieciom przetrwać zimę

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 908 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 Przed nami kolejna zima i chociaż czaruje nas swymi urokami to dla wielu z nas jest to czas wyjątkowo trudny. Przeprowadzana od lat przez Radio Lublin S.A. i Telewizje Polska S.A. akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" wspiera najbardziej potrzebujące rodziny.
     Dzieciom z naszego przedszkola nie jest obojętny los ich rówieśników, dlatego od kilku lat włączamy się w tę akcję. Na terenie placówki działa zamknięty sztab. Nasze dzieci ofiarowują swoim kolegom liczne dary w postaci zabawek, ubranek, słodyczy i innych artykułów spożywczych. Chciałyśmy podzielić się pomysłem, który był zrealizowany jako jeden z punktów akcji prowadzonej w naszym mieście. Wychowankowie z naszego przedszkola ze wszystkich grup wiekowych pod kierunkiem nauczycielek przygotowały prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na wystawie w Miejskim Domu Kultury.
     W niedzielne listopadowe popołudnie poprowadziłyśmy pod kierunkiem Pani Dyrektor licytację prac naszych małych artystów. Wszystkie wyeksponowane dzieła były piękne, płynące wprost z dziecięcych serc i były domem dzieci - dzieciom. Nasza aukcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Ceną wywoławczą każdej pracy była jedna czekolada. Każda z licytowanych prac wielokrotnie przewyższyła cenę wywoławczą i osiągnęła wartości 20 - tu, 30 - tu, 40 - tu czekolad. Najwyżej zlicytowaną została praca za cenę 50 - ciu czekolad, którą nabył Pan Burmistrz naszego miasta. Zainteresowanie naszą aukcją przewyższyło najśmielsze oczekiwania organizatorów.
     Uczestnicy licytacji z takim zapałem i szczodrością wykupywali prace, iż w zorganizowanym dla potrzeb aukcji sklepiku zabrakło czekolad, co zmusiło nas do zmiany regulaminu - zmieniając cenę wywoławczą z jednej czekolady na jeden kilogram cukru.
     Akcja połączyła we wspólnym działaniu wieku wspaniałych ludzi w Wielkim sercu, którzy wyszli naprzeciw społecznej potrzebie solidarności z najsłabszymi.

URSZULA KIJEWSKA
EDYTA MALIBORSKA
ANNA POKŁADEK
NAUCZYCIELKI SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA W BEŁŻYCACH

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie