Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Program zajęć wyrównawczych z języka niemieckiego

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1633 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 

Niniejszy program został opracowany dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie uczyli się jeszcze języka niemieckiego i rozpoczęli naukę w klasach, w których obowiązuje kontynuacja nauki tego języka.

Uczniowie przychodzący do szkół ponadgimnazjalnych uczyli się w gimnazjum przeważnie dwóch języków obcych, ale nie zawsze jednym z nich był język niemiecki. W niektórych gimnazjach drugi język jest przedmiotem nadobowiązkowym i często jego program jest ograniczany do minimum.

Przez 4 lata uczyłam języka niemieckiego w Publicznym Gimnazjum w Czerniewicach właśnie na takich zasadach. Z tego wynika moja wiedza na temat warunków pracy, motywacji uczniów, jak i ich końcowej oceny na tym etapie nauki. Tymi doświadczeniami kierowałam się również przy tworzeniu tego programu.

Często spotykamy uczniów, którzy, mimo wcześniejszego kontaktu z językiem niemieckim w gimnazjum, a nawet w szkole podstawowej, nie opanowali jego podstaw w stopniu zadowalającym. Takim uczniom również trzeba pomóc, aby mogli aktywnie uczestniczyć w lekcji i poszerzać swoją wiedzę o języku. Jest to bardzo ważne zwłaszcza teraz, gdy opanowanie jednego z języków obcych w zakresie umożliwiającym podstawową komunikację między ludźmi, stało się elementem niezbędnym do zdania egzaminu maturalnego.

Przez ponad osiem lat pracowałam jako nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół Ponadgimnzjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Od tego roku szkolnego rozpoczynam pracę w Zespole Szkół Ponadgimnzjalnych w Rawie Mazowieckiej. Obie szkoły są bardzo do siebie podobne, dlatego mam nadzieję, że moje doświadczenia sprawdzą się także w pracy w nowej placówce.

W ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim prowadziłam przez dwa lata tego typu zajęcia i przekonałam się, że są bardzo potrzebne i przynoszą oczekiwane rezultaty.

Realizowanie programu będzie przebiegało na lekcjach dodatkowych (dwie godziny tygodniowo). Uczniowie zobowiązani są do prowadzenia dodatkowych zeszytów, w których zapisywane będą poznawane reguły gramatyczne, słownictwo i zwroty oraz niektóre ćwiczenia. Nie przewiduje się specjalnych podręczników. W ich miejsce uczniowie otrzymują materiały przygotowane przez nauczyciela.

(...)

Beata Skoneczna
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Wł. Reymonta w Rawie Mazowieckiej

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie