Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Program pracy Koła Ekologicznego

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 748 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 

Wprowadzenie

Jesteśmy częścią przyrody, a zatem powinniśmy o nią dbać. Rzeczywistość jest jednak inna. Człowiek bezmyślnie niszczy środowisko, doprowadza do jego unicestwienia, a tym samym samego siebie. Stąd coraz większego znaczenia nabierają takie pojęcia jak: ekologia, edukacja ekologiczna czy ochrona środowiska.
Aby uratować naszą "Ziemię" musimy uwrażliwić młode pokolenia na jego problemy. Wzbudzanie świadomości ekologicznej jest zatem jednym z głównych zadań współczesnej szkoły. To na nauczycielach spoczywa odpowiedzialność za to aby młodzież nauczyła się szacunku do przyrody i czuła potrzebę jej ratowania.
To poczucie odpowiedzialności zainspirowało mnie, jako nauczyciela geografii i ekologii do założenia i prowadzenia Koła Ekologicznego. Mogli uczęszczać na kółko uczniowie, którzy byli zainteresowani ekologią a w swoich planach lekcji nie mieli przedmiotu Podstawy ekologii.

Charakterystyka programu

Nabór do Koła odbywa się na zasadach dobrowolności przy uwzględnieniu zainteresowań uczniów.
Działalność Koła to przede wszystkim nawiązanie współpracy z różnymi instytucjami zajmującymi się szeroko rozumianą ochroną środowiska: Sopockim Instytutem Ekologicznym, Miejskim Zakładem Gospodarki Odpadami. Również ważną formą działalności jest udział we wszelkiego rodzaju akcjach organizowanych przez Inspektorat Straży Ochrony Przyrody w Szczecinie do których należy zaliczyć Sprzątanie Świata.
Członkowie Koła powinni brać czynny udział w szkolnych, miejskich i regionalnych konkursach, turniejach, wystawach, imprezach okolicznościowych czy wycieczkach edukacyjnych itp.
W dzisiejszych czasach szczególnie edukacja ekologiczna ma szansę powodzenia, jest skuteczna, gdy ma wymiar praktyczny. Z tego powodu mój program nastawiony jest właśnie na takie działania. Za pomocą odczynników Mercka uczniowie mogą dokonać analizy chemicznej wody. Forma i tematyka zajęć została dostosowana do potrzeb, możliwości i oczekiwań młodzieży, z którą pracuję.

(...)

Dorota Laskowska
Gimnazjum nr 9 w Szczecinie

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie