Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Po zdrowie i edukację

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 738 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 

Przedszkole Samorządowe nr 6 w Trzebini, realizując zadania wynikające z charakteru placówki, zorganizowało po raz 6 zielone przedszkole.

Tegoroczny wyjazd dzieci pod opieką kierownika p. dyr. mgr Jadwigi Iwony Kiełbus i wychowawców p. Jadwigi Pęcherek, p. mgr Ewy Głowacz, odbył się do Rabki Zdroju, znanej miejscowości uzdrowiskowej. Jadąc do tej miejscowości staliśmy się częścią 20-tysięcznej grupy gości corocznie odwiedzających ten kurort.

Organizując czas naszych podopiecznych wykorzystaliśmy maksymalnie walory klimatyczne Rabki, zrealizowaliśmy program, który przewidywał mnóstwo spacerów, zabaw na świeżym powietrzu i sytuacji edukacyjnych w plenerze.

Doskonałym miejscem do realizacji programu stał się Park Zdrojowy, oferujący alejki spacerowe wijące się wśród pięknych drzew, pijalnię wód mineralnych, place zabaw, wypożyczalnie sprzętu sportowego, itd.

Oprócz klimatu, pejzażu i dobrej infrastruktury kurort oferuje również coś dla ducha, skwapliwie wykorzystaliśmy i tą metodę spędzania wolnego czasu. Szalenie ciekawe okazało się wyjście do muzeum Orderu Uśmiechu, jedynego odznaczenia na świecie przyznawanego przez dzieci. Przedszkolaki zwiedziły także pracownię garncarską, gdzie miały możliwość osobistego lepienia z gliny i mogły obserwować pracę profesjonalnego garncarza , byliśmy z wychowankami także w teatrze "Rabcio" na spektaklu lalkowym pt. "O krasnoludach i sierotce Marysi". Przedstawienie to zachwyca przede wszystkim oryginalną i imponującą formą przekazu, który zrobił ogromne wrażenie na dzieciach, pozwalając w pełni przeżyć i utożsamić się z bohaterami bajki.

Kolejną atrakcją dla dzieci była wizyta w Jaskini Solnej, sztucznie zrobione pomieszczenie wyłożone w całości solą, służące przede wszystkim do celów zdrowotnych, ale i również pozostawia dobre estetyczne wrażenia.

Dopełnieniem wyżej wymienionych form spędzania wolnego czasu i edukacji były zabawy, dyskoteki między innymi "piżamowa", oglądanie bajek na wideo i dobranocek w telewizji, pieczenie kiełbasek, mecze piłki nożnej czerwoni-żółci oraz Pasowanie na "Zielonego Przedszkolaka" w czasie którego dzieci pokonywały tor przeszkód, zdobywały komnaty zmysłów: smaku, dotyku, węchu i słuchu, a na koniec otrzymywały DYPLOM ZIELONEGO PRZEDSZKOLAKA oraz ustawiały się do pamiątkowego zdjęcia.

Niestety, jak wszystko co dobre, również i nasz pobyt w Rabce szybko się skończył i nieubłaganie nadszedł dzień powrotu. Żal było się żegnać z poznanymi i ulubionymi miejscami, wszyscy mali uczestnicy wyrazili chęć udziału w kolejnym wyjeździe - już za rok.

mgr Ewa Głowacz
Jadwiga Pęcherek
Przedszkole Samorządowe nr 6 w Trzebini

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie