Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Ewaluacja szkolnego programu wychowawczego

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1120 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

(...)

Celem niniejszej pracy jest opracowanie i przedstawienie narzędzi do przeprowadzenia ewaluacji szkolnego programu wychowawczego w Gimnazjum w Łoniowie, w którym pracuję od początku wdrożenia reformy oświaty. Samo zagadnienie jest niezwykle trudne i złożone, gdyż mało jest dotychczas wypracowanych, standardowych i uniwersalnych dla każdej szkoły, metod i sposobów mierzenia jakości pracy szkoły w sferze wychowawczej. Samo gimnazjum jest przecież nowym szczeblem edukacyjnym w naszym kraju.

Zakończył się pierwszy trzyletni cykl kształcenia i wychowania pierwszej grupy absolwentów gimnazjum, a więc rodzi się potrzeba dokonania oceny w sensie celowości, kierunkowości działań wychowawczych szkoły, wskazania słabych i mocnych stron pracy wychowawczej szkoły, dostrzeżenia barier i zagrożeń dla prawidłowego wychowywania młodzieży.

Zawód nauczyciela wymaga świadomości i odpowiedzialności za to co dzieje się w szkole i klasie. Wymóg większej odpowiedzialności formułowany przez władze oświatowe i społeczeństwo (rodzice, samorząd lokalny) zaowocował tym, że szkoły muszą częściej analizować swoje cele edukacyjne, praktykę i własne osiągnięcia. W nowoczesnych szkołach- takimi właśnie muszą być nasze gimnazja- nauczyciele włączani są jako koordynatorzy przy rozwijaniu programów nauczania i wychowania.

Elementem niezbędnym tego procesu jest właśnie ewaluacja. Dane muszą być zbierane w sposób systematyczny, aby posiadać informacje potrzebne do wspomagania procesów decyzyjnych w dziedzinie doskonalenia programów nauczania i wychowania.

(...)

Kazimierz Marcinkowski
Publiczne Gimnazjum w Łoniowie

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie