Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Bibliografia - teatr w szkole

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1066 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 

Jest to bibliografia specjalna rejestrująca druki dotyczące teatru w szkole. Zakres chronologiczny bibliografii został ograniczony do lat 1989 - 1999. Ograniczono również zasięg terytorialny i językowy. Spis bibliograficzny rejestruje tylko pozycje wydane na terenie Polski i w języku polskim. Nie ograniczono zasięgu autorskiego. Zasięg formalno-piśmienniczy obejmuje z punktu widzenia formy piśmienniczej druki zwarte. Materiał do bibliografii był czerpany z Przewodnika Bibliograficznego.

Kompozycja bibliografii została sporządzona w oparciu o normę: PN-76/N-01153 Kompozycja wydawnicza i typograficzna bibliografii specjalnych w układzie działowym lub systematycznym. Składają się na nią: wstęp, wykaz skrótów w opisie bibliograficznym, wykaz publikacji dotyczących teatru w szkole (zrąb główny); indeks autorski.

Wstęp informuje o kompozycji bibliografii, zakresie i zasięgu. Wykaz skrótów sporządzony został w oparciu o normę: PN-85/N-01158 Skróty wyrazów i wyrażeń w opisie bibliograficznym.

Zrąb główny składa się z 34 pozycji uporządkowanych w systemie działowym. Całość zebranego materiału została podzielona na dwa działy:
I. Drama
II. Formy teatralne

W obrębie każdego działu zastosowano szeregowanie alfabetyczne według haseł autorskich, a w przypadku braku autora według haseł tytułowych. Opis bibliograficzny książki sporządzony został w drugim stopniu szczegółowości w oparciu o normę: PN-82/N-01152/01 Opis bibliograficzny. Książki.

Uzupełnieniem zrębu głównego jest indeks autorski sporządzony w oparciu o normę: PN-73/N-01159 Indeksy do bibliografii. Indeks ten podaje w szeregu alfabetycznym nazwiska autorów oraz współpracowników (redaktorów, tłumaczy, opracowujących). W przypadku nazwiska złożonego, od drugiego członu sporządzono odsyłacz. Zastosowanie indeksu ułatwia dla zainteresowanego korzystanie z bibliografii.

Bibliografia ta przeznaczona jest szerokim kręgom odbiorców, interesujących się zagadnieniami teatru w szkole. Jest to bibliografia, która może zaspokoić potrzeby między innymi: nauczycieli, pedagogów szkolnych, wychowawców świetlic oraz osób interesujących się alternatywnymi metodami pracy z dziećmi i młodzieżą.

(...)

Maria Ćwiklińska-Bukowska
Zespół Szkół w Cedrach Małych

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie