Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Gry i zabawy w nauczaniu pływania

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 44143 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

 
Gry i zabawy w nauczaniu pływania
Cel zajęć: doskonalenie umiejętności pływania, hartowanie organizmu.
Zestaw zabaw
1. Przekładanka. W wodzie do pasa przekładanie najpierw jednej, a potem drugiej nogi przez trzymany oburącz kijek lub przez splecione ręce, a gdy kijek lub splecione ręce znajdą się z tyłu, na wysokości bioder ćwiczącego, powtórne przełożenie nóg i powrót do pozycji wyjściowej.
2. Skoki do kółka. Skoki z przysiadu, półprzysiadu lub pozycji stojącej do plastykowego lub gumowego kółka leżącego na wodzie w odległości około 1 m od brzegu.
3. Zabawa z kółkami. W wodzie do piersi , w grupach 2-3- osobowych trzymanie oburącz plastykowego kółka leżącego na wodzie. Na sygnał prowadzącego zanurzenie, wejście do wnętrza kółka i wynurzenie do pozycji stojącej. Na ponowny sygnał zanurzenie i wyjście na zewnątrz kółka.
4. Ćwiczenie wypornościowe korek. W pozycji stojącej w wodzie wykonać głęboki wdech, skłon do przodu, zanurzyć się w wodzie, chwycić oburącz za podudzia, kolana przyciągnąć do brody.
5. Zanurzanie głowy pod deską. Zanurzanie głowy pod pływającą deską. Wydech do wody i powrót do pozycji stojącej z wypchnięciem głową deski w górę.
6. Kołyska. Ćwiczący trzymają się w parach za ręce. Na przemian głębokie przysiady do pełnego zanurzenia się w wodzie z wychyleniem do przodu i odchyleniem do tyłu.
7. Zabawa z piłkami. Rzuty piłką dwójki lub trójki dzieci. Po chwycie piłki pełne zanurzenie ciała, wynurzenie i podanie piłki współćwiczącemu.
8. Ryby w sieci. Grupka dzieci chwyta się za ręce i tworzy koło- sieć, a mniejsza grupka - ryby- wchodzi do środka. Na sygnał dzieci – ryby próbują uciec na zewnątrz pod ramionami dzieci tworzącymi koło- przez oka sieci.
9. Łódka. Jedno dziecko z pary kładzie się na wodzie na piersiach lub na grzbiecie, drugie- stojąc przodem do leżącego- ciągnie je za wyprostowane ramiona.
10. Skoki do wody na nogi z pozycji stojącej do przysiadu na dnie. Dzieci skaczą pojedynczo do wody.
11. Karuzela. Dzieci tworzą koło. Po odliczeniu do dwóch wszyscy posuwają się po obwodzie koła. Na sygnał „ jedynki” kładą się na grzbiecie, „ dwójki” posuwają się dalej. Na drugi sygnał- zmiana ról i kierunku posuwania się.
12. Łódź podwodna. W parach, ćwiczący z odbicia obunóż wykonuje poślizg pod wodą i przepływa między nogami współćwiczącego, stojącego w rozkroku.
13. Ćwiczenie kraulowych ruchów nóg. Ćwiczący w leżeniu na piersiach wykonują kraulowe ruchy nóg, trzymając się oburącz poprzeczki, z którą przesuwają się do przodu podtrzymujący ją z obu końców dwaj współćwiczący.
14. Poślizg na grzbiecie. W pozycji stojącej w wodzie wyciągnięcie ramion w górę, odbicie stopami od ściany z jednoczesnym wychyleniem tułowia do tyłu i miękkim ułożeniem ciała na wodzie w pozycji na grzbiecie, głowa zanurzona do linii uszu, ramiona wyprostowane za głową. Ciało ślizga się przez 3- 5s.
Opracowała: Iwona Górna

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie