Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Postawa nauczyciela na lekcji jęz.angielskiego

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1377 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 


     Wśród wielu czynników determinujących proces nauczania jezyka angielskiego priorytetową rolę odgrywa postawa nauczyciela.Stwierdzenie to jest implikowane przez funkcję jaką on spełnia.Jako animator procesu kształcenia.kreuje i kontroluje cały jego przebieg.Stąd niebagatelną rolę odgrywają tu czynniki natury intelektualnej ,psychicznej,psycho-spolecznej i interpersonalnej.spróbuję skupić się nad niektórymi z nich,ktore moim zdaniem,ułatwią i uatrakcyjnią lekcje.
    Według mnie efektywny nauczyciel aby podnieść walory swoich zajęć wykonuje następujace czynności:
 1. przeprowadza dużo różnorodnych ćwiczeń w trakcie lekcji,tzn.:
       Praca na lekcji jezyka obcego nie może ograniczyć się jedynie do teorii.Zawartość merytoryczna musi być poparta ćwiczeniami prakyycznymi.Im więcej form aktywności uczniowskiej,tym lepiej.Mogą być to scenki rodzajowe,dialogi,powtarzanie nagrania z kasety,odpowiedzi na pytania lektora,układanki,quizy i wiele innych.Różnorodnośc ćwiczeń ubogaca i uatrakcyjnialekcję czyniąc ją ciekawym przeżyciem dla uczniow.
 2. przeprowadza zajęcia w dość szybkim tempie.
       Język obcy to przede wszystkim komunikacja,która nie powinna być monotonna żeby nie zniechęcić uczniów do wyłączania się z lekcji.
 3. nagradza i komentuje pozytywnie wszystkie sukcesy słuchaczy
       Element pozytywnego wzmocnienia jest niezmiernie ważny w procesie nauczania. Uczeń,ktory jest chwalony za postępy chętniej pracuje,nabywa nowe zdolności i staje się aktywniejszy co jest szczegolnie istotne w procesie dydaktycznym.
 4. daje sluchaczom wiele okazji do mówienia i zachęca ich do wypowiadania wlasnych opinii
       Kazda lekcja powinna dać szansę aby uczniowie wypowiadali sie w języku obcym.Na początku edukacji mogą byc to pojedyncze słówka czy zwroty powtarzane po nauczycielu czy nagraniu z kasety.Z czasem będą to dialogi i scenki odgrywane w grupach a na wyższym szczeblu kształcenia swobodne wypowiedzi monologowe. 5)stara się nie mowić zbyt wiele i zbyt dlugo
       Nauczyciel prezentuje nowy temat(slownictwo,strukturę gramatyczną) a uczniowie odtwarzają poznane zasady.Im wyższe zaangażowanie grupy tym lepiej.
 5. daje informację zwrotną werbalnie i niewerbalnie.
       Nauczyciel wygłasza komentarze pozytywne (imiennie) i krytyczne (bez wskazań personalnych).Natychmiast reaguje na pojawiajace się trudnosci,aby blędy nie stały się regułą.
     Ważną rolę odgrywa mimika, body language(uśmiech,skinienie glowy itp.).Jako nauczyciele musimy zrobić wszystko aby uatrakcyjnić nasze zajęcia.
     Uczniowie nie lubią nudy i monotonii.Stwórzmy im szanse do aktywnego udzialu w lekcjach,stymulując ich odpowiednimi metodami.
Autorka artykułu:
Monika Nowik /nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Błoniu.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie