Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Prezentuję i promuję moją gminę

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 830 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 Janusz Strzelecki, Beata Ozimek, Robert Sielecki

Gimnazjum w Mogilnie

Prezentuję i promuję moją gminę.

Projekt dla klas gimnazjalnych i klas 4-6 szkół podstawowych

1. Czas realizacji : 3 miesiące
2. Data rozpoczęcia: 1 marca 2004
3. Data zakończenia: 20 maja 2004
Zajęcia z wykorzystaniem zrealizowanych prac będą prowadzone w przyszłym roku szkolnym. Mogą być wykorzystywane w czasie różnorodnych zajęć jako pomoc dydaktyczna i materiał ćwiczeniowy w czasie lekcji informatyki, techniki, wiedzy o społeczeństwie, historii, geografii oraz w czasie realizacji wybranych ścieżek dydaktycznych
4. Data oceny: 27 maja 2004

Uczniowie powinni posiadać podstawowe informacje o swojej gminie (m. in. historia, informacje o samorządzie, gospodarka, kultura, atrakcje turystyczne). Powinni umieć stworzyć prezentację komputerową, która w ciekawy sposób prezentuje i promuje miejsce, które przedstawiają, wykorzystać zasoby Internetu. Ponadto cenioną umiejętnością jest wykorzystanie kamery wideo i aparatu fotograficznego w celu wykonania autorskich materiałów.
Zadanie uczniowie wykonują indywidualnie.
Do realizacji projektu zostają zachęceni nauczyciele informatyki, techniki oraz wiedzy o społeczeństwie ze szkół podstawowych i gimnazjów znajdujących się na terenie gminy.
Patronat nad projektem przejmuje Burmistrz oraz Dyrektor Gimnazjum

5. Cele:
- wykazanie się przez uczniów praktycznymi umiejętnościami zdobytymi w czasie lekcji ( zdobywanie i prezentacja informacji na określony temat )
- pogłębienie przez uczniów wiedzy na temat miejsca w którym mieszkają
- nabycie umiejętności promowania swojego miejsca zamieszkania
- możliwość porównania swoich umiejętności z uczniami innych szkół, możliwość podzielenia się pomysłami na wykonanie prezentacji ze względu na jej treść i formę
- integracja międzyprzedmiotowa w zakresie przedstawienia swojego miejsca zamieszkania (m. in. problemów, atrakcji gminy)
- uzyskanie materiałów dydaktycznych do różnorodnych zajęć szkolnych i pozaszkolnych

6. Realizacja projektu

Wykonywane zadania Termin realizacji i konsultacji
• po 2 tygodniach: przygotowanie planu prezentacji (jakie informacje chcę przedstawić, w jakiej kolejności, które z nich są szczególnie ważne, rozłożenie ich w czasie ok. 10 minut)
• po 4 tygodniach: zdobycie informacji i materiałów, które mogą być wykorzystane w czasie prezentacji (również materiałów autorskich)
• po 6 tygodniach: wykonanie prezentacji w programie PowerPoint z zastosowaniem różnorodnych efektów podnoszących jej atrakcyjność, dodanie narracji, efektów wideo
wprowadzenie ewentualnych poprawek w zakresie merytorycznym, sprawdzenie poprawności działania wszystkich elementów prezentacji (szczególnie ważne gdy prezentacja jest wykonywana na różnych komputerach), oddanie prac do oceny Po 2 tygodniach


Najciekawsze prace z poszczególnych szkół są oceniane przez komisję w skład, której wchodzą przedstawiciel Burmistrza, Dyrektor, osoby profesjonalnie zajmujące się wykonywaniem prezentacji i filmów nauczyciele ze szkół, których uczniowie biorą udział w konkursie.


Proponowane tematy zajęć związanych z projektem

Informatyka:
Uruchomienie i wykorzystanie programu Power Point do wykonania prezentacji komputerowej.
Atrakcyjność prezentacji – efekty możliwe do uzyskania w Power Point.
Szukam informacji o mojej miejscowości w Internecie.

Technika:
Jak wykonać zdjęcie aparatem optycznym i cyfrowym.
Kamera wideo i możliwości jej wykorzystania

Wiedza o społeczeństwie:
Samorząd lokalny – czym zajmuje się gmina ?
Europejczyk odwiedzi nas – promocja mojej gminy w Unii Europejskiej.
Wnioski z realizacji projektu oraz efekty związane z wykorzystaniem wykonanych prac
( 20 lutego 2005 r. )

Janusz Strzelecki Gimnazjum w Mogilnie

1. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat gminy, w której mieszkają ( zarówno wykonujący pracę jak również ci którzy korzystali z prezentacji w czasie lekcji ).
2. Uczniowie mieli dużą satysfakcję z możliwości wykazania się umiejętnościami pozwalającymi na ciekawe zareklamowanie swojego regionu, ich praca przyniosła widoczny i efektowny rezultat wykorzystany w czasie lekcji, możliwy do zobaczenia na stronach gminy.
3. Uczniowie zdali sobie sprawę z praktycznych możliwości wykorzystania technologii komunikacyjnej i informacyjnej.
4. Udało się zrealizować cel integracji uczniów z różnych szkół (spotkanie u Burmistrza) oraz zapoznać dzieci uczące się w szkołach podstawowych z ich przyszłą szkołą, czyli Gimnazjum
5. Nauczyciele WOS, informatyki i techniki uzyskali ciekawe i oryginalne pomoce w prowadzeniu lekcji (prezentacje i filmy)
6. Wysoka ocena przedsięwzięcia dokonana przez Burmistrza i Dyrektora oraz zainteresowanie uczniów skłoniła realizatorów do podjęcia podobnego tematu w drugim półroczu roku szkolnego 2004/2005.

Moim zdaniem projekt był celowy, trafił w zainteresowania uczniów, jego efekty uważam za bardzo pozytywne.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie