Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Zabawa matematyczna - Cztery kaczuszki

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1907 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

 

SCENARIUSZ ZAJĘCIA PROWADZONEGO METODĄ DOBREGO STARTU W GRUPIE CZTEROLATKÓW

Temat zajęcia: Zabawa matematyczna „Cztery kaczuszki”

Cele:
- utrwalanie znajomości liczebników porządkowych 1 – 4 i więcej
- doskonalenie orientacji w schemacie własnego ciała
- aktywizowanie motoryki dziecka (małej i dużej)
- wyrabianie gotowości do nauki czytania i pisania
- kształtowanie umiejętności analizy wyrazów
- kształcenie poczucia rytmu i jego odtwarzania
- ćwiczenia słuchowe

Metody:
- pokaz
- słowna
- zadaniowa

Pomoce:
- fragment wiersza Ireny Salach „Kaczki”
- nagrania na taśmie magnetofonowej: odgłosy ptaków i zwierząt, muzyka relaksacyjna
- sylwety kaczuszek podpisane pierwszą literą imienia każdego dziecka
- pacynka – dziewczynka w zapasce
- sylwety 4 kaczuszek z różnymi nakryciami głowy (nas nich cyferki 1-4 na tablicę tematyczną
- woreczki z grochem
- wzór C2 MDS o różnej fakturze w liczbie dzieci
- kartony A4
- kredki
- frotki na prawej rączce dziecka

Przebieg:

1 Zajęcia wprowadzające:

- powitanie piosenką „Jesteśmy dziś w przedszkolu”
- ćwiczenia orientacji w schemacie ciała i w przestrzeni przy piosence „Woogie boogie”
- zagadki słuchowe prowadzące do tematu kaczka (powtarzający się głos kaczki)
- wysłuchanie wiersza inscenizowanego przez pacynkę i sylwety „Kaczki”

Gospodyni mała chodzi i liczy kaczuszki:
Pierwsza, druga, trzecia, czwarta,
Chodźcie na okruszki!

- rozmowa o treści wiersza
- podział słów wiersza na sylaby - wyklaskanie

2 Zajęcia właściwe:

- ćwiczenia ruchowe „łapanie kaczek”
- ćwiczenia ruchowo-słuchowe: wystukiwanie rytmu sylabowego wiersza na woreczkach z grochem (otwartą dłonią, piąstką, palcami)
- ćwiczenia ruchowo- słuchowo- wzrokowe: demonstracja na tablicy wzoru C2 MDS
- próba odtwarzania wzoru przez dzieci chętne z jednoczesną recytacją wiersza przez grupę
- odtwarzanie wzoru na przygotowanych kartonach z wzorami różnej fakturze
- odtwarzanie wzoru na podłodze, w powietrzu, na plecach kolegi
- próba odtwarzania wzoru kredkami na kartonie w rytm powtarzanego wiersza

3. Zajęcia końcowe:

- ćwiczenia rozluźniające przy muzyce relaksacyjnej
- podsumowanie zajęć
- ewaluacja: smutne lub wesołe minki przypinane przez dzieci na specjalnej tablicy
Opracowała: Marzena Szewczyk
Nauczycielka Przedszkola Nr 74 w Wraszawie

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie