Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Konkurs recytatorski

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8490 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 SCENARIUSZ KONKURSU RECYTATORSKIEGO „BRZECHWA DZIECIOM – DZIECI BRZECHWIE”PRZEPROWADZONEGO DNIA 23. 04. 04 r.

W konkursie brało udział 32 dzieci.


CELE KONKURSU
- poznanie twórczości J. Brzechwy,
- rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci,
- rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy, właściwej modulacji głosu, jego siły,
- miłe spędzenie wolnego czasu,
- pobudzanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola,
- nawiązanie współpracy między przedszkolami i szkołą.
PRZEBIEG KONKURSU

1. Powitanie zebranych gości:
Witamy Was serdecznie na konkursie recytatorskim, który odbywa się w naszym przedszkolu po raz pierwszy.
Dzisiaj naszym „gościem” jest znany poeta, pan Jan Brzechwa, czarodziej słowa i poeta dziecięcej radości. Tak mówią o Nim inni autorzy.
Jego popularność wśród kilku już pokoleń czytelników jest niezwykła. Świadczą o tym nie tylko nakłady wciąż wznawianych książek, ale także setki listów, które Autor otrzymywał od dzieci. Nie tylko my, ale również nasi rodzice i dziadkowie wiedzą, że nad rzeczką, opodal krzaczka, mieszkała Kaczka Dziwaczka, że na tapczanie siedział leń, a w kącie stała Samochwała i że to wszystko, to są rzeczy niesłychane... Pan Jan Brzechwa, tak naprawdę nazywał się Jan Lesman. Urodził się w 1900 roku w małej miejscowości
Uczył się bardzo dobrze, bardzo lubił czytać, szczególnie zaś lubił razem z ojcem czytać wiersze. Miał bardzo ładny charakter pisma, więc rodzina zaczęła sobie z niego żartować mówiąc, że powinien zostać pisarzem.
Był psotny i dokuczliwy, tak jak większość chłopców w naszym wieku, bardzo często ciągnął swoją siostrę za warkocze.
Swój pierwszy wiersz napisał, kiedy był jeszcze mały. Był to wiersz właśnie o siostrze. Siostra zapłaciła mu wtedy 50 kopiejek za to, żeby nikomu tego wiersza nie pokazywał. Było to pierwsze honorarium, za które Janek kupił sobie 10 ciastek i pióro do pisania nowych wierszy.
Pierwszy Jego wiersz ukazał się w druku w pewnej gazecie, gdy miał 15 lat, ale nie był to wcale wiersz dla dzieci.
Gdy skończył szkołę średnią zaczął studiować prawo. Mając 24 lata pracował już jako adwokat. Jeden ze znanych wtedy poetów, któremu Janek dał do przeczytania swoje wiersze ocenił je bardzo krytycznie. Radził je spalić i zacząć pisać od nowa. Za jego poradą Jan Lesman podpisywać zaczął swoje utwory jako Brzechwa i już do końca życia został Brzechwą.
Usłyszycie dzisiaj wiersze tego poety w wykonaniu dzieci 5,6 letnich, z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 4, klasy „0” Szkoły Filialnej nr 2. Oceny wszystkich osób biorących udział w dzisiejszym konkursie dokona Komisja w składzie: p. dyr. J.Styga, p. M. Nalepa- nauczycielka j. Polskiego, p. E. Obara- nauczycielka przedszkola. Ocenie podlegać będzie: opanowanie pamięciowe, dykcja, donośność głosu, modulacja, tempo mówienia, umiejętność gospodarowania oddechem, ogólne wrażenie.
2. Prezentacja i występ poszczególnych uczestników konkursu.
3. Ocena występu przez komisję:
- w czasie narady komisji wystąpiły dzieci klasy II Szkoły Filialnej nr 2 w montażu słowno-muzycznym pt .”Zwyczajne dzieciaki” nawiązujący do życia w szkole i klasie.
4. Ogłoszenie wyników:
- przewodnicząca komisji ogłosiła wyniki, pogratulowała oraz wręczyła nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia. Natomiast widzowie zostali nagrodzeni słodyczami.
5. Podziękowanie za udział w konkursie wszystkim uczestnikom i zaproszenie na poczęstunek.Opracowały: mgr. A. Pudrzyńska
mgr. T. Szczur.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie