Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Pasowanie na przedszkolaka

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1028 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 Gdy nadszedł ten z niecierpliwością oczekiwany przez wszystkich dzień, dzieci wraz z nauczycielkami zaprosiły rodziców do aktywnego uczestnictwa w tej podniosłej uroczystości. Wspólnie z rodzicami bawiły się przy muzyce, śpiewały piosenki oraz wygłaszały dotychczas poznane wiersze. Wspólna zabawa dostarczyła tak dzieciom jak i ich rodzicom wiele radości i zadowolenia. Na twarzach wszystkich zebranych zagościł serdeczny uśmiech.

 Wspaniałą okazją do tworzenia „przedszkolnej, bliskiej sobie rodziny” są wspólnie organizowane uroczystości przedszkolne.

Pierwsze miesiące pobytu dziecka w przedszkolu są dla niego okresem bardzo trudnym. Dziecko wchodzi w nowe środowisko: nowe panie, nowi koledzy, nieznane otoczenie. Niektóre dzieci po raz pierwszy na kilka godzin musiały rozstać się z rodzicami. Zmiana ta dla większości stanowiła ogromne przeżycie i czas przystosowania się do nowej sytuacji, nie zawsze wypełniony był radością i dobrym samopoczuciem. Aby pomóc dzieciom pokonać stres i zapobiec negatywnym przeżyciom jakie towarzyszą im przy przekraczaniu progu przedszkola staramy się otaczać je życzliwą atmosferą i fachową opieką.
Dopiero kiedy została zaspokojona najważniejsza potrzeba dziecka, potrzeba bezpieczeństwa i dzieci poczuły się dobrze, były pogodne i uśmiechnięte, a rodzice zdobyli pewność, że nasze przedszkole jest tym miejscem, gdzie bez obaw mogą pozostawić swoje dziecko, pomyślałyśmy o przygotowaniach do pierwszej w ich przedszkolnym życiu uroczystości, jaką było „Pasowanie na przedszkolaka”. Dopiero w tym roku w naszym przedszkolu po raz pierwszy zorganizowaliśmy „Pasowanie na przedszkolaka” i „Pasowanie na starszaka przedszkola” z myślą, że uroczystość ta na stałe zagości w naszej placówce.
Gdy nadszedł ten z niecierpliwością oczekiwany przez wszystkich dzień, dzieci wraz z nauczycielkami zaprosiły rodziców do aktywnego uczestnictwa w tej podniosłej uroczystości. Wspólnie z rodzicami bawiły się przy muzyce, śpiewały piosenki oraz wygłaszały dotychczas poznane wiersze. Wspólna zabawa dostarczyła tak dzieciom jak i ich rodzicom wiele radości i zadowolenia. Na twarzach wszystkich zebranych zagościł serdeczny uśmiech.
Po występie nastąpił długo oczekiwany przez wszystkich moment. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, pani dyrektor Beata Dźwilewska kolejno pasowała je na przedszkolaków, a wzruszone nauczycielki wręczały swym wychowankom pamiątkowe "dyplomy przedszkolaka". Wiele ciekawych, może nawet nie zauważonych przez wszystkich chwil i zabawnych sytuacji zostało uwiecznionych na zdjęciach, które znajdą się w naszej kronice grupowej.
Po uroczystości nastąpił przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek, w którym jednak prym wiodła zdrowa, bogata w witaminy i apetycznie przystrojona marchewka.
Emocje i przeżycia towarzyszące tej uroczystości dla wszystkich jej uczestników stały się początkiem trzyletniej podróży, w której udział wezmą nie tylko dzieci, ale także ich rodzice i wszyscy pracownicy naszego przedszkola. Celem tej podróży jest osiągnięcie przez dzieci takiej wiedzy, umiejętności i sprawności, które pozwolą im na podjęcie obowiązku szkolnego i będą wyróżniać je w przyszłości jako absolwentów naszego przedszkola.
Życzymy pełni satysfakcji wszystkim uczestnikom tej podróży.


mgr Lucyna Matwiejczyk
mgr Danuta Keller
Przedszkole Miejskie nr 1 w Sejnach

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie