Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Opis szkolnej akcji „Uwolnij książkę”

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 881 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 Bardzo mi się spodobała społeczna inicjatywa Gazety Wyborczej tzw. „uwalniania” książek.

 Polegała ona na pozostawianiu przeczytanych książek w różnych miejscach publicznych. Osoba, która znalazła taką książkę, mogła ją zabrać do domu, przeczytać i znów ją zostawić dla kogoś innego.
Najpierw przygotowałam niewielkie ogłoszenie informujące o akcji i wyznaczonym miejscu w szkole, gdzie będzie można zostawiać książki. Każdy uczeń mógł pozostawić w tym miejscu przeczytaną przez siebie książkę, każdy mógł wziąć książkę do domu i ją przeczytać, bez zobowiązania do zwrotu w określonym terminie. Uczniowie w specjalnym zeszycie mogli napisać kilka słów zachęty do przeczytania danej książki, a zwracając ją mogli umieścić swój komentarz.
W ten sposób książka mogła „żyć” w naszej małej szkolnej społeczności. Zaletą tej akcji była wymiana książek wśród uczniów, wzrost zainteresowania czytelnictwem i wymiana opinii na temat przeczytanych pozycji. Daje to możliwość korzystania z książek większej liczbie młodych ludzi. Dodatkową zaletą tego działania jest to, że wymiana następuje w obrębie jednej szkoły i w ramach „wspólnie czytanych” książek oraz to, że opiniami na ich temat mogą dzielić się uczniowie w tym samym wieku.
Przez „strefę uwalniania książek” przewinęło się 86 egzemplarzy, co jest dużą liczbą, w porównaniu z liczbą uczniów naszej szkoły. Akcję prowadzili uczniowie klasy III, co dało większe szanse powodzenia i cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Opracowała: mgr Jadwiga Szołtysik,
nauczycielka Szkoły Podstawowej w Łaźcu,
gmina Konopiska.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie