Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Działalność klubu europejskiego

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1062 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 ŁĘKNICKI KLUB EUROPEJSKI
"EUROŁĘKNICZANIN"
UL.WOJSKA POLSKIEGO 19
68-208 ŁĘKNICA
TEL.(068)3753023
FAX.(068)3753488

     Klubowicze uświadomili sobie podczas pięcioletniej działalności , jak ważnym zagadnieniem jest integracja międzynarodowa .Jesteśmy świadomi ,że dzisiejsza młodzież w przyszłości decydować będzie o losach kraju i Europy.

     W czasie pierwszego półrocza zrealizowaliśmy dwa projekty;

 1. "Przygoda nad Nysą" w terminie 13-20.X.2002r polsko-niemieckie spotkania młodzieżowe .Projekt dotyczył zainteresowań przyrodniczych i multimedialnych. W tygodniowym spotkaniu odbyły się wycieczki rowerowe na trasie Bad Muskau-Przewóz-Łęknica-Bad Muskau-Krauschwitz .Nocowaliśmy w Bad Muskau w ośrodku Turmvilla.
       Stworzyliśmy stronę internetową na której są opisy i zdjęcia przedstawiające walory turystyczne regionów Nysy Łużyckiej po stronie polskiej i niemieckiej (adres strony Internetowej :http://ac 2002.turmilla.de/.
 2. III Potyczki Europejskie w dniu 17 października 2002r - w spotkaniu brała udział grupa z projektu polsko-niemieckiego "Przyroda nad Nysą ‘’z Turmvilli (Bad Muskau) oraz zaprzyjaźnione kluby europejskie z Brodów,Tuplic,Trzebiela,Żarek Wielkich,Żar i Żagania.
  Na uroczystości honorowymi gośćmi byli: LUBUSKI KURATOR OŚWIATY-PAN MACIEJ SZYKUŁA ,KIEROWNIK ODZIAŁU ZAMIEJSCOWEGO OŚWIATY W ŻARACH –PANI TERESA PRZECHODZEŃ ,BURMISTRZ MIASTA PAN JAN BIENIASZ.W programie odbyły się grupy warsztatowe pod hasłem:
  • Malujemy najdłuższy obraz o Europie
  • "Europejskie puzzle" , ankiety "Europejskich powiązaniach naszej grupy "
 3. Przeprowadziliśmy cykle zajęć w klasach IV-VI oraz na zajęciach klubu pod hasłem "Poznajemy instytucje UE"
        W drugim półroczu zaplanowaliśmy następujące formy edukacji europejskiej .

       W ramach projektu "Szkoła z klasą " Szkoła Podstawowa im.Jana Brzechwy realizuje hasło "UCZNIOWIE WCHODZĄ DO EUROPY " poprzez realizację następujących programów; -przeprowadzenie projektu "Moja Gmina w Europie "w czasie którego realizowane będą tematy; debata dla klas szóstych "Polska w Unii Europejskiej ‘,na lekcjach godzin wychowawczych klasie Va zrealizowane zostaną tematy z zakresu edukacji europejskiej.
 1. Polska w Europie – przyszłość i współczesność
 2. Sprzątamy Europę ,gminę ,świat
 3. Nasza gmina a integracja europejska
 4. Taniec i muzyka jako środki integrujące ludzi różnych narodowości
 • w dniu 27 lutego przygotowujemy warsztaty dla rodziców czasie Dnia Otwartej Szkoły o tematyce "Dlaczego Polska chce być członkiem Unii Europejskiej"?
 • w czerwcu odbędzie się Festiwal Nauki, podczas którego odbędą się prezentacje szkoły, gminy i naszych powiązań europejskich .Klasy IV-VI zaplanowały tematy ; zwyczaje i obrzędy państw UE, prezentacje państw, konkurs wiedzy o UE
 • w marcu przeprowadziliśmy referendum dla rodziców oraz "FORUM EUROPEJSKIE W MOJEJ SZKOLE "pod patronatem Redakcji Wydawnictwa "Unii Europejskiej" w ramach których odbędą się spotkania dyskusyjne ,poświęcone integracji Polski z Unią Europejską.
  Do udziału zaprosimy uczniów klas szóstych i gimnazjalnych , szkół średnich, mieszkańców, radnych ,burmistrza, ekspertów, redakcje prasy;
 • klasy gimnazjalne wezmą udział w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o UE w Lubsku, który poprzedzony będzie etapem szkolnym w dniu 14 marca;
 • w kwietniu zostaną przeprowadzone audycje w szkolnym radiowęźle pod hasłem "Przyszłość Polski w UE’’ dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum;
 • grupa współpracy polsko-niemieckiej w ramach Projektu Niemieckiej Fundacji Dzieci i Młodzieży opracuje temat :"Woda ;Czy jest ona nadal eliksirem naszego życia" ?. Projekt będzie podsumowany w Balve podczas pięciodniowego spotkania ;
 • grupa z Turmvilli spotyka się w siedzibie Klubu Europejskiego w celu nauki języka polskiego podczas zajęć praktycznych ,np.zabawy i gry sportowe ,gotowanie ,zajęcia plastyczne ,wspólne wędrówki po Parku Mużakowskim ,poznawanie swojego dziedzictwa.
      Działający Punkt Informacji Europejskiej od 1 marca rozszerza swoją działalność na Gminny Punkt Informacji Europejskiej i będzie prowadził z udziałem dwóch absolwentów kampanie przed nadchodzącym czerwcowym referendum. Opiekunem Punktu jest Bożena Szczechowiak ,prowadząca Klub Europejski w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Łęknicy.

OPRACOWAŁA
OPIEKUN ŁĘKNICKIEGO KLUBU EUROPEJSKIEGO
MGR BOŻENA SZCZECHOWIAK

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie