Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Analiza podręcznika do nauki j. angielskiego New Snapshot Elementary

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1865 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 


Podręcznik ten przeznaczony jest dla uczniów I klasy gimnazjum kontynuujących naukę języka angielskiego po szkole podstawowej. Podręcznik stworzony przez czworo autorów: Fran Linley, Brian Abbs, Ingrid Freebairn, Chris Barker jest zgodny z programem nauczania języka angielskiego do gimnazjum nr DKW – 4014-45/00 dla kontynuujących.
Komponenty wchodzące w całoroczny kurs NEW SNAPSHOT ELEMENTARY przy trzech godzinach tygodniowo to:

Książka ucznia
Zeszyt ćwiczeń – polska edycja
Książka nauczyciela zawierająca kolorowe strony z książki ucznia
Testy diagnostyczne i sprawdzające
Kasety audio/ CD
Kaseta wideo
Kurs ten jest nową edycją podręcznika SNAPSHOT ELEMENTARY i powstał on częściowo ze względu na sugestie polskich nauczycieli, a częściowo na nowe wymogi reformy edukacyjnej.
W nowym wydaniu podręcznika uwzględniono także nowe trendy i zainteresowania wśród nastolatków i umieszczono nowe teksty i historie obrazkowe takie jak:
 • przykładowy e-mail
 • Jennifer Lopez
 • Birtday treats
 • Camp wilderness
 • Interview with David Beckham
 • Fan mania
 • A frightening escape
 • School In the UK
 • The man with no name
 • The smartest pet on the planet
 • Time to spare?
 • The power of music
 • The Lord Of The Rings
 • Nurse in a war zone
 • Famous places in the UK
Wszystkie te artykuły mogą w znacznej mierze zainteresować uczniów i spowodować, że praca z nimi będzie prawdziwą przyjemnością zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli.
Kolejną nowością w podręczniku są piosenki ukazujące zmiany w muzyce pop od lat 50-tych do czasów współczesnych.
Pojawiają się także nowe sesje poświęcone zagadnieniom kultury połączone tematycznie z projektami oraz reportaże w sekcji Wide angle on the Word.
Zarówno stare jak i nowe wydanie SNAPSHOT’a jest doskonale wypełnione bardzo dużą ilością różnorakich dialogów, które mogą służyć jako pomoc w tworzeniu dialogów w relacji uczeń-uczeń bądź nauczyciel-uczeń.
Kolejnymi rzeczami, które pojawiają się w nowym wydaniu są:
 • różnorakie ćwiczenia komunikacyjne umożliwiające zastosowanie języka w realistycznym kontekście
 • projekty grupowe służące konsolidacji materiału
 • reportaże przybliżające uczniom obyczaje krajów anglojęzycznych kształtujące postawy otwartości i tolerancji wobec innych kultur.
W zeszycie ćwiczeń pojawia się także Language Booster z dodatkowymi ćwiczeniami gramatycznymi o różnym stopniu trudności, a także wyjaśnienia gramatyki w języku polskim.
W podręczniku znajduję się duża ilość ćwiczeń ze słuchu. Nagrane dialogi są bardzo naturalne i pozwalają uczniom przyzwyczajać się do typowego angielskiego akcentu.
Nowe filmy wideo zapoznają uczniów z codziennym życiem nastolatków w Wielkiej Brytanii i USA.
Podręcznik, poprzez umiarkowane stopniowanie materiału, umożliwia uczniom używanie języka angielskiego w sposób efektywny wraz z rozwijaniem czterech kluczowych umiejętności językowych: słuchania, czytania, mówienia i pisania.
Struktura podręcznika jest bardzo prosta i przejrzysta. Książka podzielona jest na 20 UNITÓW. Zakres materiału podzielony jest równo na 2 semestry po 10 UNITÓW.
Po każdych pięciu UNITACH przewidziana jest praca klasowa oczywiście po wykonaniu ćwiczeń powtórzeniowych w książce i ćwiczeniach. Dodatkowo, ćwiczenia powtórzeniowe są po każdych dwóch UNITACH (Progress check)
Duża zaletą podręcznika jest jego szata graficzna oraz ,, żywe ” zdjęcia, które przyciągają uwagę uczniów i są doskonałym materiałem do opisu.
Wśród wielu zalet tego podręcznika pojawiają się niewielkie wady. Słownik znajdujący się na końcu książki ucznia nie posiada znaczeń polskich, co może trochę utrudniać pracę uczniom.
Również liczba gier, zabaw, krzyżówek i łamigłówek mogłaby być trochę większa. Cena podręcznika jest także wysoka (na dzień 22.08.04 wynosi 38,90 zł za książkę ucznia i 29.90 za ćwiczenia) i czasami się zdarza, że uczniowie korzystają z jednego podręcznika w parach, co na pewno nie ułatwia im pracy i może wpływać na ich pracę niekorzystnie.
Osobiście, jako nauczyciel pracuję z tym podręcznikiem od 5 lat i gorąco go polecam. Uważam, że jest to obecnie jeden z najlepszych podręczników dla klas gimnazjalnych. Z własnych obserwacji wnioskuję, że podręcznik NEW SNAPSHOT ELEMENTARY jest bardzo interesujący dla uczniów, a przecież to ogniwo jest najważniejsze w procesie nauczania.

Opracował: Radosław Biernacki
Kontakt: radek69@poczta.onet.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie