Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Diagnoza sytuacji wychowawczej

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11345 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 Analiza "mapy problemów wychowawczych klasy"

Zespół klasowy ma w moim gimnazjum stworzone prawidłowe warunki do efektywnego uczenia się.Przeszkadza im najbardziej stres, więc na zajęciach z wychowawcą przeprowadziłam ćwiczenia, których celem jest kontrola stresu i opanowanie technik relaksacyjnych.
Uczniowie bardzo pozytywnie ocenili tego rodzaju zajęcia.30% klasy odczuwa barierę w komunikacji między nauczycielami i uczniami, co może być spowodowane dużą nieśmiałością moich uczniów.
ROZWIJANIE UMIEJĘTNOŚCI WSPÓŁŻYCIA I WSPÓŁPRACY Z INNYMI
Analizując sytuację w mojej klasie 30% uczniów nie identyfikuje się z zespołem,odczuwają brak oparcia w kolegach i doznawanie szykan.Sądzę, że jest to spowodowane dużym zróżnicowaniem emocjonalnego rozwoju moich wychowanków.Tylko nieliczni stworzyli w sobie poczucie własnej wartości.Większa część dojrzewa wolniej i być może czasami czuje się nie akceptowana w pełni.
WPROWADZENIE W ŚWIAT WARTOŚCI I NORM
Wśród moich wychowanków tylko 1 nie czuje oparcia w rodzicach,pozostali wiedzą, że mogą na nich zawsze liczyć.Mimo, że nie zgadzają się z ich decyzjami i osądam, wiedzą, że wypływa to z troski o nich i to rozumieją.Wśród nauczycieli mają takich,którzy są wielkim autorytetem i służą im zawsze w sytuacjach problemowych.Najbardziej cenne dla mnie jest to, że 20 z 29 ankietowanych czuje do mnie przyjazny stosunek.Martwi natomiast,że aż 2 uczniów zna osobiście ludzi rozprowadzających narkotyki.
ZADANIA DLA WYCHOWAWCY
1.kontynuować zajęcia korygujące stres
2.prowadzić zajęcia integrujące zespół z uwzględnieniem agresji słownej i fizycznej
3.wskazywać i omawiać oddziaływania zachodzące w relacji n-u,analizować zachowania w różnych sytuacjach
4.stwarzać możliwość wypowiedzi w formie ankiet
5.prowadzić zajęcia z profilaktyki uzależnień
6.uświadamiać rodzicom problemy,służyć im pomocą w doborze fachowej literatury,mobilizować do szczerych rozmów z własnymi dziećmi
7.własnym przykładem podpowiadać sposoby rozwiązywania problemów


Jadwiga Skorek


Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie