Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Europejski Rok Edukacji poprzez sport

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 964 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 „Rok 2004 –Europejskim Rokiem Edukacji poprzez sport” – z takim hasłem zwrócił się do nauczycieli wychowania fizycznego Łódzki Kurator Oświaty Jerzy Posmyk, takie też hasło towarzyszyło organizowanym przeze mnie szkolnym imprezom poświęconym obchodom Międzynarodowego Dnia Dziecka w Gimnazjum nr 3 w Wieluniu.
Pierwszą imprezą był dwudniowy biwak zorganizowany w dniach 27 – 28 maja na Kępowiźnie. Na biwak pojechało sześćdziesięciu uczniów wraz z opiekunami. Pierwszego dnia po przyjeździe i rozpakowaniu plecaków wyruszyliśmy na długą wędrówkę pieszą. Ponieważ rejon nadwarciański w okolicach Dzietrznik znajduje się na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego obfituje on w pomniki przyrody i zabytkowe budowle. My wybraliśmy się obejrzeć niektóre z nich. Obejrzeliśmy m.in. XIX – wieczny młyn nad rzeką Wartą oraz przeszliśmy się ścieżką rekreacyjną do „źródełka objawienia”. Dzień drugi natomiast obfitował w różne rozgrywki sportowe: był międzyklasowy turniej w piłkę siatkowa, turniej w piłkę nożną oraz wesołe wyścigi rzędów. Uczniowie świetnie się bawili podczas wyścigów w workach, wyścigów „z jajkiem” czy skoków przez linę. Wiek nie miał tutaj żadnego znaczenia. O zwycięstwo walczyli zarówno pierwszoklasiści jak i trzecioklasiści. Wszystkim zabawom towarzyszył śmiech, spontaniczne zachowania oraz sportowa rywalizacja. Ponieważ cały biwak zorganizowany był na wesoło wesoła była również nagroda, a był nią uścisk dłoni będącej na biwaku Rady Pedagogicznej.
Drugą imprezą, poważniejszą, był zorganizowany w szkole 31 maja turniej drużyn mieszanych w piłkę siatkową. Przy organizacji tego turnieju pomagała mi koleżanka Beata Kopytnik. Wspólnie poszukiwałyśmy sponsorów, przygotowywałyśmy boisko i obsługę muzyczną. Turniej odbywał się na boisku szkolnym i stał się świętem sportu szkolnego w naszym gimnazjum. Do udziału w turnieju zgłosiło się 10 z 12 klas uczących się w naszej szkole. W skład drużyn wchodziły cztery dziewczynki i czterech chłopców, pozostali uczniowie spontanicznie dopingowali swoich reprezentantów i oklaskiwali wszystkie piękne wymiany. Z głośników słychać było różne dźwięki muzyczne, przy których wesoło bawiła się nasza publiczność. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Jestem podbudowana faktem, iż tak wielu młodych ludzi tak chętnie uprawia tę dyscyplinę sportową.
Turniej ten jednak jak wszystkie inne musiał wyłonić zwycięzcę. Została nim klasa IIIa. Młodzi zwycięzcy zmierzyli się z zespołem nauczycieli naszego gimnazjum. Po emocjonującej walce i przy głośnym dopingu społeczności uczniowskiej okazało się, że zwyciężyły doświadczenie i rutyna.
Trzy pierwsze zespoły otrzymały puchary i imienne dyplomy, ponadto z każdej drużyny wyłoniono najlepszą zawodniczkę i najlepszego zawodnika, którzy otrzymali drobne upominki rzeczowe. Wszyscy pozostali uczestnicy i wytrwali kibice otrzymali z rąk pani dyrektor Barbary Wójcik słodkie lizaki.
Ponieważ turniej cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży i nauczycieli już teraz mogę powiedzieć, że będzie on przez nas organizowany i udoskonalany co roku.

Wioletta Bartodziejska
nauczyciel wychowania fizycznego
Gimnazjum nr 3 w Wieluniu

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie