Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Jak mama tatę poznała...

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 20197 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 Chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć, jak to się stało, że mama tatę poznała. Historia to długa i zaczyna się, gdy mama miała 5 lat. Jej mama – czyli moja babcia- zapisała Andzię do przedszkola. Do tej samej grupy chodził mały Jaś. Andzia nigdy nie przepadała za nim, a już wpadła w rozpacz, gdy pani kazała im wspólnie zatańczyć w parze. Można powiedzieć, że był to ich pierwszy taniec, który połączył ich na całe życie.
1/ Ia „Miała baba koguta”
Mój tata ,wtedy mały Jaś, nie przypuszczał, że ten taniec będzie miał dalszy ciąg. Jak mówi: wtedy fascynowało go podwórko i wszystko, co się na nim działo. Raz do roku przyjeżdżała cygańska grupa, która tańczyła i śpiewała:
2/IIa „ Czaje szukarije”
Po etapie przedszkolnym przyszła szkoła podstawowa – czas pożegnania z pluszowymi misiami, lalkami i konikiem na biegunach.
3./ „Konik na biegunach”
Tak się dziwnie złożyło, że i mama trafiła do tej samej podstawówki. I znów spotkali się na pierwszym balu karnawałowym. Pani zaproponowała, żeby wszyscy przebrali się za ptaki. Mama była czaplą a tata żurawiem.
4./ IVa „Czapla i żuraw”
Wtedy Andzia zrozumiała, że chyba to przeznaczenie i postanowiła Jasiowi o tym powiedzieć. On na to jedynie wydął wargi i powiedział, że nic go to nie obchodzi, i że woli swoją mamę.
5./IIIb „A ja wolę swoją mamę”
Mama też kochała swoją mamę i wywiązała się między nimi niezła sprzeczka, podczas której każdy chciał udowodnić swoje racje. Każde z nich miało inny pogląd na to, kim ma być w życiu dla drugiego.
6./Ib „Mamma Marya ma „
Upłynęło trochę czasu. Jaś zamienił się w Jana i nawet nie zauważył, jak obok niego pojawiła się piękna, powabna, czarująca osóbka, z którą kiedyś tańczył w przedszkolu. Teraz to on zaczął się starać o Andzi względy. Pewnego dnia zebrał się w sobie, podbiegł do niej i zdyszanym głosem wykrzyknął: kochanie, proszę wybacz mi!
7./ Va „Typ niepokorny”
Po takim wyznaniu, chyba zrozumiecie, że mama nie mogła dojść do siebie. Stała przez chwilę zdumiona i byłaby już uległa czarowi wyznania, gdyby nie odżyło w niej wspomnienie ostatniej dyskoteki, na której Jasiek tańczył z inną.
8./ „Czerwone korale”
Janek był uparty. Wiedział, że gdy teraz pozwoli Andzi odejść, to może już nigdy nie będzie miał tyle odwagi. Postanowił pokazać się jej , jako mężczyzna , który może zapewnić ukochanej szczęśliwą przyszłość. Wprawdzie przed młodymi rozciągało się tylko ściernisko, ale mój ojciec potrafi opowiadać!
9./ „ Ściernisko”
Z tego planu najbardziej mamę przekonał ten bank, i postanowili, że na bank się pobiorą. Pozostawała teraz kwestia poinformowania rodziców. Rozmowę o ślubie zaczęli od słów: mamo nasza mamo, nie bądź na nas taka zła.
10./ VIa „ Mamo nasza mamo”
Rodzice przyszłych młodych postanowili podzielić wiano na pół. Oj w gorącej temperaturze topniały ich serca.
11./ Vib „12 stopni”
A później.... to już sami wiecie. Później był mój brat , później ja. I wkrótce dom zamienił się w prawdziwą dżunglę. Do tej pory tata jest w niej Tarzanem a mama Jeine!
12./ IIIb „Dżungla”
słowo wiążące autorstwa Elżbiety Makowskiej

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie