Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Prezentacja wybranego państwa UE na konkurs

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 828 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Do prezentacji potrzebne są rekwizyty, które eksponowane są podczas relacji narratora:
-ilustracja Koloseum, Bazyliki św. Piotra, Pieta, gondola
-makieta Wezuwiusza, Krzywej Wieży, maski karnawałowe
-ciasto "Tiramisu"
-spaghetti
-kawa Cappucino
-przyprawy, oliwki

Narrator:
Witam państwa serdecznie i zapraszam na podróż " nie tylko kulinarną" do Włoch.
Włoska kuchnia jest znana niemal w całej Europie: spaghetti z parmezanem albo pizzę uwielbiają chyba wszystkie dzieci.
Włochy mają niezwykle ciekawą historię i kulturę. W całym kraju znajdują się zabytki po Cesarstwie Rzymskim, budowle liczące ponad 2000 lat, a także wiele pamiątek historii: piękne pałace, kościoły i dzieła sztuki włoskich artystów.
Naszą podróż rozpoczynamy od Wenecji.
Wenecja to niezwykłe miasto położone na 120 wysepkach połączonych czterystoma mostami. Miasto zakochanych, którzy w kafejkach na placu św. Marka delektują się najsłynniejszym włoskim deserem "Tiramisu" Wenecja jednak najbardziej kojarzy się nam z gondolami, Pałacem Dożów i karnawałem.
Ruszamy dalej. Z okien naszego najnowszego modelu Fiata Stilo podziwiamy Krzywą Wieżę w Pizie.
Po słodkim deserze warto napić się kawy. Udajemy się do Rzymu-stolict Włoch, gdzie w Caffe El Greco napijemy się najlepszego Cappucino. Warto dodać, że w Caffe el Greco bywali najsłynniejsi artyści, poeci, pisarze np. H. Sienkiewicz, A. Mickiewicz. Ale Rzym to przede wszystkim miasto zabytków i miejsc, o których mówi cały świat. Bazylika św. Piotra, która ze względu na obecność papieża Polaka jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Rzymie. Jej wnętrze kryje w sobie wiele prawdziwych skarbów.Ja wymienię tylko dwaarcydzieła: Pietę Michała Anioła i posąg św. Piotra. Nie sposób pominąć Koloseum i Forum Romanum.
Zwiedzającym Włochy polecałbym teraz udać się na południe kraju - do Neapolu. Z miastem tym kojarzy się nam cienka jak wafel pizza z pomidorami, czosnkiem, bazylią i anszua. Powiedzenie głosi: "Zobaczyć Neapol i umrzeć" Nic dziwnego; jest to miasto wyjątkowo malownicze, które zachwyca cudownym morskim wybrzeżem, licznymi placami i fontannami, wśród któruch godna podziwu jest fontanna "Porwanie Europy" Nad miastem dominuje budzący strach i podziw wulkan Wezuwiusz, którego wybuch zniszczył Herkulanum i Pompeje.
A teraz opuszczamy stały ląd i udajemy się na największą włoską wyspę- Sycylię, słynącą z pięknych krajobrazów, różnorodnych możliwości uprawiania sportu i turystyki, no i kuchni, ponoć najzdrowszej w Europie dzięki owocom morza, soczystym oliwkom oraz doskonałym przyprawom.
My jednak po trudach podróży, spoglądając na dymiącą Etnę zadowolimy się spaghetti alla carbonara, z dużą ilością pomidorów i parmezanu.
Mam nadzieję, że zachęciłem państwa do odwiedzenia słonecznej Italii, zawsze gościnnej dla turystów.
Arivederci!


Autorzy:
Lidia Janek-nauczycielka historii
Beata Tomaszewska-nauczycielka nauczania zintegrowanego
Aniela Zurawka-nauczycielka języka polskiego

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie