Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Społecznych

w Bielawie

ul. Żeromskiego 1, 58-260 Bielawa
tel.fax: (74) 833-38-70
www:   http://www.spoleczna.bielawa.pl
e-mail:   bielawa@sto.org.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10025 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

GIMNAZJUM SPOŁECZNE

- j. angielski, j. niemiecki
- przygotowanie do międzynarodowego
  egzaminu FCE

- dodatkowo j. rosyjski
- właściwe przygotowanie do egzaminu
  gimnazjalnego

- dostęp do multimedialnych środków
  przekazu

 

SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

- grupa sześciolatków "zerówka"
- dodatkowe zajęcia
  dydaktyczno - wyrównawcze

- wysoki poziom nauczania
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- język angielski z wykorzystaniem tablicy
  multimedialnej

- dodatkowo: niemiecki, rosyjski
- zajęcia świetlicowe
- opieka logopedy
- dziennik elektroniczny
- róznorodne zajęcia pozalekcyjne

SPOŁECZNA SZKOŁA MUZYCZNA

- Społeczna Szkoła Muzyczna I-go stopnia
- nauka gry na pianinie, akordeonie, gitarze
  (zajęcia indywidualne)

- grupowe zajęcia z kształcenia słuchu,
  rytmiki
  Społeczne Ognisko Muzyczne

- oprócz pianina, gitary i akordeonu
  można zagłębić tajniki gry na keybordzie

Najlepsze wyniki egzaminów na przestrzeni kilku ostatnich lat.
Naszym, nadrzędnym celem jest wszechstronny rozwój ucznia. Zespół Szkół Społecznych w Bielawie działa nieprzerwanie od 1 września 1990 roku. Posiada uprawnienia szkoły publicznej będąc placówką non profit, utrzymującą się z czesnego, subwencji oświatowej i darowizn.

SZKOŁA RODZINNA
 • za każde następne dziecko 1zł
 • dziecko samotnych rodziców płaci połowę czesnego
 • bez wagarów, bez przemocy, bez używek
 • każde dziecko jest dla nas wyzwaniem
 • otwartość i wolność światopoglądowa

ROLA RODZICÓW
Nasza Szkoła stwarza Rodzicom możliwość wpływu na kształt i charakter placówki. Grono Pedagogiczne nastawione jest na dialog i szeroko rozumianą współpracę. Stwarzamy możliwość systematycznego informowania o postępach i rozwoju dziecka na comiesięcznych "otwartych poniedziałkach", bądź innych ustalonych terminach. Rodzice biorą udział w życiu szkoły poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju imprezach ogólnoszkolnych, których mogą być również inicjatorami.

MAŁA LICZEBNOŚĆ W KLASACH
Praca w małych zespołach gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i daje możliwość wyeksponowania wszystkich umiejętności ucznia. Istnieje dzięki temu możliwość zauważenia wszelkich objawów patologii (narkomania, alkoholizm). Szkoła jest przyjazna uczniom.

SZKOŁA MUZYCZNA

  
Oferuje naukę w zakresie nauki gry na pianinie, akordeonie, gitarze. Są to zajęcia indywidualne. Oprócz tego uczniowie uczestniczą w grupowym kształceniu słuchu, rytmice, audycjach muzycznych. W szkole odbywają się koncerty, popisy uczniów oraz występy zaproszonych artystów. Przy szkole działa też OGNISKO MUZYCZNE, w którym oprócz pianina, gitary i akordeonu można zagłębić tajniki gry na keybordzie.


ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
W ofercie naszej szkoły są ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Wszystkie zajęcia w cenie czesnego!
 • w zerówce: j. angielski, taniec, warcaby, świetlica
 • w podstawówce: j. angielski, j. niemiecki, basen, taniec, warcaby, świetlica, edukacja turystyczna
 • w gimnazjum: koło informatyczne, matematyczne, plastyczne (grafika komputerowa), teatralne, SKS, warcaby, szachy, zajęcia rozwijające koncentrację, zajęcia taneczne, wolontariat, biegówki, badminton, tenis stołowy

DO TRADYCJI SZKOLNYCH IMPREZ NALEŻĄ:
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, nadawanie nazw nowym klasom.
 • Rajd Jesienny, odbywa się w Górach Sowich.
 • Ślubowanie Klas I w tradycyjnych strojach, z prezentami od innych klas, zakończone pierwszymi popisami.
 • Dzień Chłopaka - dyskoteka w pidżamach z noclegiem w szkole.
 • Jesienny Piknik Sponsora - z kiełbaskami i wieloma innymi atrakcjami przygotowanymi przez nauczycieli, uczniów i rodziców.
 • Dzień Nauczyciela, przygotowywany jest przez Samorząd Uczniowski.
 • Andrzejki - rano są tradycyjne wróżby, wieczorem Halloow`en i dyskoteka.
 • Spotkanie z Mikołajem - dla najmłodszych dzieci niespodzianki przygotowują nauczycielki, od klasy IV uczniowie losują dla kogo mają przygotować paczkę za umówioną kwotę.
 • Wigilia. Najstarsze tradycyjne spotkanie całej społeczności szkoły. Uczniowie przygotowują jasełka np. w różnych językach, z oprawą muzyczną, Potem wszyscy dzielą się opłatkiem i każdy każdemu może złożyć życzenia. Ostatnim punktem jest spożywanie barszczu, krokietów i ciasta. Wiem, że scenariusz jest standardowy, natomiast klimat niepowtarzalny.
 • Powitanie Nowego Roku - poczęstunek przygotowywany przez dyrektora szkoły w pierwszy dzień nauki szkolnej po Nowym Roku.
 • Koncert Noworoczny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej
 • Spartakiada Zimowa, tradycyjnie wszyscy uczniowie spotykają się na stoku gdzie odbywają się zawody: zjazd slalomem na nartach oraz "zjazd na byle czym". Jest również gorąca grochówka.
 • Dzień Babci i Dziadka - program przygotowywany przez klasy młodsze z poczęstunkiem, wizyty w sąsiednim Domu Pogodnej Starości z życzeniami, przedstawieniem i upominkami.
 • Popisy językowe - dzień przed zakończenie semestru każda klasa przedstawia na scenie przygotowany razem z nauczycielem od języka obcego program w ciekawej formie.
 • Zabawa karnawałowa kl. 0-III z zaproszonymi uczniami szkół bielawskich.
 • Powitanie Wiosny - w szkole nie ma zwyczaju wagarów, program dnia jest ustalany z wychowawcami i przygotowany przez uczniów.
 • Mini Lista Przebojów - uczniowie z pomocą rodziców, czasami nauczycieli przygotowują stroje i ruchy sceniczne do wybranej piosenki, na scenie naśladują zespół lub piosenkarza.
 • Zielona Szkoła - tygodniowe wyjazdy przeważnie w maju w różne zakątki Polski (wyjazd dotyczy uczniów szkoły podstawowej, gimnazjaliści wyjeżdżają w innym czasie na 3-4 dni).
 • Tydzień Otwartych Drzwi. Program jest obszerny. Impreza odbywa się w kwietniu lub na początku maja w ramach promocji szkoły.
 • Festiwal Piosenki Przedszkolnej organizowany jest przez Szkołę Muzyczną dla przedszkolaków z Bielawy, Dzierżoniowa i okolic. Nagrodą jest roczna bezpłatna nauka na wybranym instrumencie.
 • Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca. Uroczystości obchodzone w razem w formie Pikniku (stałe elementy to: rożna, domowe wypieki, loteria fantowa, rozgrywki sportowe, inne atrakcje np. pokazy Straży Pożarnej).
 • Popisy językowe, odbywają się w przeddzień zakończenia I i II semestru, klasy prezentują umiejętności w języku: angielskim, francuskim, niemieckim.
 • Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego. Jest to chwila szczególnie ważna, bo cała społeczność szkoły zgromadzona w tym dniu gratuluje uczniom wspaniałych świadectw, nauczycielom nagród i rodzicom najważniejszego dla nich wyróżnienia "Przyjaciela szkoły".

Są one wymyślane na bieżąco według potrzeb i pomysłów nauczycieli, uczniów a także rodziców. Są to uroczystości szkolne. Często pomysły rodzą się w klasach i przeradzają się w ogólnoszkolne zwyczaje. Tak było chociażby z pasowaniem na Ucznia Szkoły. Dzieci występują w charakterystycznych strojach, nadaje to powagi całej uroczystości, następnie są mianowane ogromnym ołówkiem przez dyrektora szkoły, po czym otrzymują prezenty od każdej klasy i popisują się swoimi nowo nabytymi umiejętnościami.

Innym zwyczajem, który został przejęty przez nauczycieli klas nauczania zintegrowanego jest przygotowywanie na koniec roku dla każdego ucznia "port folio". Czyli wszystkich wykonanych przez danego ucznia prac, zabezpieczonych w koszulkach foliowych spiętych w segregatorze lub w formie książki.

Takim przyjętym zwyczajem jest również wyjście całą szkołą w drugi dzień nauki szkolnej w wybrane miejsce i organizowanie dla uczniów podchodów, gier, zabaw sportowych, ogniska z kiełbaskami. Pozwala to uczniom łagodniej wdrożyć się po wakacjach do nauki i obowiązków szkolnych. Dla nowych uczniów jest to okazja do zapoznania się z kolegami z klasy i szkoły.

Z każdym rokiem przybywają nowe pomysły, te które się sprawdzą, stają się tradycją. Nauczyciele mają dużo okazji, aby wykazać się pomysłowością i umiejętnościami. Ale nie tylko oni są inicjatorami ciekawych pomysłów, również uczniowie i rodzice uatrakcyjniają życie szkoły.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie