Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

im. 29 Pułku Piechoty 2 Armii Wojska Polskiego

ul. Traugutta 2, 58-400 Kamienna Góra
tel. (75) 645-02-00, fax (75) 645 01 93
www:   http://www.zszio-kg.edu.pl
e-mail:   zszio-kg@o2.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 19685 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieSZKOŁY DLA DOROSŁYCH

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSLYCH (3 lata)

 

SZKOŁY DLA MŁODZIEŻY

TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (3 lata)

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 29 Pułku Piechoty 2 Armii Wojska Polskiego w Kamiennej Górze jest placówką, która kształci w różnych typach szkół nie tylko młodzież, ale również dorosłych. Szkoła posiada nowoczesne wyposażenie, dobrze wyposażone sale dydaktyczne, pracownię technologii żywienia, salę gimnastyczną.

Drogi Gimnazjalisto!


W dzisiejszych czasach edukacja jest kluczem do lepszej przyszłości. Wybór kierunku dalszego kształcenia będzie jedną z najważniejszych życiowych decyzji. Z tego względu na pewno zależy Ci na tym, by szkoła, do której trafisz, rozwijała Twoje talenty i zainteresowania.
Z pewnością oczekujesz również, że wybierzesz szkołę, która nie tylko przekaże Ci wiedzę, dając Ci solidne podstawy teoretyczne, ale przede wszystkim nauczy Cię praktycznych umiejętności poruszania się we współczesnym świecie. Jesteśmy przekonani, że szkoła, w której spędzisz najlepsze lata swojej młodości, powinna dawać Ci możliwość studiowania na wybranej uczelni wyższej w kraju lub zagranicą, albo też uzyskania atrakcyjnego zawodu, a co za tym idzie, także i ciekawej, dobrze płatnej pracy.

Nasza szkoła wychodzi naprzeciw wszystkim Twoim oczekiwaniom. Wierzymy, że proponowana przez nas oferta edukacyjna spełni Twoje oczekiwania i potrzeby, a Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 29 Pułku Piechoty 2 Armii Wojska Polskiego w Kamiennej Górze okaże się szkołą, do której zawsze chciałeś chodzić.

Nadrzędnym celem placówki jest wszechstronny rozwój ucznia. Swoje zainteresowania uczniowie mogą poszerzać na zajęciach pozalekcyjnych. Oferta zajęć jest bardzo szeroka, w zależności od zainteresowań uczniów. Szkoła organizuje czas wolny młodzieży i kształtuje nawyki kulturalnego spędzania czasu.

W marcu 2013 roku między Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu została zawarta umowa o współpracy. Celem umowy jest współpraca placówek w dziedzinie dydaktyki. Chodzi m.in. o: zapewnienia dostępu uczniom do zasobów bibliotecznych, umożliwienie im udziału w wykładach prowadzonych w ramach programów studiów, nawiązanie kontaktów między nauczycielami, a także organizację wspólnych przedsięwzięć i spotkań.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Nasi uczniowie od lat odnoszą sukcesy w nauce i sporcie, uczestniczą z powodzeniem w wielu konkursach.

SZKOLNY PROGRAM ROZWOJOWY

Szkolny Program Rozwojowy realizowany jest w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II". W ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" odbywają się różnorodne zajęcia:

  • zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych
  • doradztwo i opieka psychologiczno-pedagogiczna
  • dodatkowe zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze
  • zajęcia dotyczące planowania kariery zawodowej, aktywnego poszukiwania pracy
  • staże / praktyki
  • kursy
  • wycieczki zawodoznawcze

PROGRAM LEONARDO DA VINCI

Program Leonardo da Vinci jest częścią nowego programu edukacyjnego Unii Europejskiej "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme). Będzie on realizowany do końca grudnia 2013 r. Program Leonardo da Vinci wcześniej istniał jako samodzielny program o takiej samej nazwie. Polskie instytucje mogły z niego korzystać już od 1998 roku.

Program Leonardo da Vinci promuje innowacyjne podejścia do edukacji i doskonalenia zawodowego, w taki sposób, aby systemy kształcenia jak najpełniej odpowiadały potrzebom rynku pracy. Wspiera także mobilność pracowników na europejskim rynku pracy, aby absolwenci i pracownicy zdobywali nowe kwalifikacje w czasie staży i praktyk zawodowych oraz doskonalili swoje umiejętności według nowoczesnych standardów. Niezwykle ważne jest przy tym kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, nauka języków obcych oraz umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich.

Rozwój innowacji i modernizacja systemów kształcenia ustawicznego jest realizowana w ramach tzw. projektów tematycznych, natomiast wspieranie mobilności na europejskim rynku pracy odbywa się w ramach projektów wymian i staży.

Projekty dają uczestnikom możliwość nawiązania współpracy międzynarodowej i organizacji wyjazdów na staże zagraniczne, pozwalają doskonalić warsztat metodyczny nauczycielom, trenerom i instruktorom.

Program Leonardo da Vinci ściśle współpracuje Krajowym Centrum EUROPASS, które od stycznia 2009 roku jest umiejscowione w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie