
Na początku było… Gimnazjum 51 im. Jana Pawła II. Jedna z trzech szkół w Poznaniu posiadająca oddziały terapeutyczne. Trafiali tu uczniowie mający zindywidualizowane potrzeby i jednocześnie pragnący realizować swoje marzenia. Jednak nadszedł czas, że szkoła została wygaszona wraz z innymi gimnazjami. Już wcześniej uczniowie i rodzice myśleli o kontynuowaniu nauki w tak sprzyjających warunkach jakie mieli w Gimnazjum 51. Wprowadzona reforma stała się impulsem do myślenia i w rezultacie wysiłków wielu wspaniałych osób powstało pierwsze w Wielkopolsce, a drugie w Polsce liceum –
37 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Terapeutycznymi. W naszej nowej formie jesteśmy na początku drogi, jednak niesiemy ze sobą bagaż pozytywnych doświadczeń i wielu pasji.
 |
Co nas wyróżnia?
-
drugie takie publiczne liceum w Polsce
-
kameralność
-
zrozumienie i akceptacja indywiudalnych potrzeb edukacyjnych uczniów
-
skuteczne i przyjazne metody nauczania dostosowane do potrzeb uczniów
- pomoc i wsparcie w zdobywaniu i rozwijaniu umiejętności społecznych
- kadra doświadczonych nauczycieli w prowadzeniu uczniów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi
- podstawa programowa jest w pełni realizowana
- wymagania szkolne nie są obniżone, lecz dostosowane do potrzeb ucznia
- przyjazna uczniom aranżacja klas i środowiska szkolnego
|
|
Otwierając się na potrzeby młodych ludzi, nie chcemy zamykać ich w ściśle sprofilowanych klasach. Indywidualnie traktujemy każdego kto wstąpi w nasze szeregi. Każdy więc ma szansę być młodym Einsteinem, Pitagorasem, Mickiewiczem czy też Wajdą. Dlatego też nie dzielimy klas na matematyczne, filmowe czy humanistyczne, ale w każdej klasie dajemy możliwość wszechstronnego rozwoju z jednoczesną stymulacją wybranego języka obcego.
Proponujemy całą gamę zajęć pozalekcyjnych:
- Klub Językowych Songofilów
- Warsztaty „Z siatkówką na Ty”
- Poznajemy japońskie sztuki walki – karate
- Poznajemy trasy rowerowe Poznania i okolic
- Poznajemy Niemcy i Niemców
- Koło języka włoskiego / rosyjskiego
- Zajęcia taneczne
- Koło współpracy ze Wschodem
- Koło turystyczno-krajoznawcze
- Koło polonistyczne – Małe Formy Teatralne
- Koło robotyki
|
- Tropiciele wiedzy – przez eksperymenty i rozrywkę do wiedzy
- Koło młodych ratowników
- Przedsiębiorczości „Od nędzy do pieniędzy”
- Kulturalni pl. – spotkania z kulturą
- Koło plastyczne – „Malarskie Wprawki”
- Koło czytelnicze
- Koło astrofizyczne
- Klub Przyrodnika
- Klub młodych informatyków
|
Wszyscy uczniowie, dla których ważny jest drugi człowiek i rozwijanie swoich umiejętności
z pewnością znajdą dla siebie w naszej szkole odpowiednie zajęcia.
Proponujemy naukę metodą projektów, zagubionym – poprzez naukę przedsiębiorczości odnalezienie drogi do samodzielności, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia – przez udział w zajęciach klubu gier logicznych, umysłom ścisłym warsztaty z robotyki i wiele innych zajęć sprzyjających rozwojowi osobistemu.
Jedyna taka szkoła w Wielkopolsce!
Jesteśmy dla Was – dla wszystkich tych, którzy pragną przekuć codzienność w to co niecodzienne.
Ponieważ Wasz sukces jest naszym sukcesem stawiamy na indywidualizację programu nauczania bez konieczności organizowania nauczania indywidualnego.
Jesteśmy teraźniejszością i przyszłością. Zaufaj nam!