Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Miedzykulturowe Centrum Adaptacji Zawodowej (MCAZ)

ul. Ogrodowa 28/30, 00-896 Warszawa
tel. (022) 620-11-45, (022) 654-94-43, (022) 654-02-20, fax (022) 620-11-33
www:   http://www.mcaz.org.pl
e-mail:   mcaz@uw.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5096 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Miedzykulturowe Centrum Adaptacji Zawodowej (MCAZ)
oferruje

- kursy, szkolenia, warsztaty
- warsztaty i szkolenia dla służb społecznych
- studia podyplomowe


Charakterystyka centrum

Międzykulturowe Centrum Adaptacji Zawodowej działa obecnie przy Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji w ramach Unijnego Projektu EQUAL. Idea Projektu powstała w 2004 roku na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Centrum zostało założone w roku 2004 przez dr hab.Krystynę M. Bleszyńska, prowadząca od wielu lat badania nad uwarunkowaniami adaptacji społecznej uchodźców i imigrantów. Dr hab. K. Bleszyńska była tez pierwszym kierownikiem ośrodka, prowadząc go do roku 2006. Pomagała jej i obecnie wspiera prace Centrum Pani mgr. Katarzyna Szyniszewska. Kierownikiem Projektu jest Pan prof. dr hab. Tadeusz Pilch.

Centrum ściśle współpracuje z czterema Partnerami:

  • Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie
  • Fundacja Przeciwko Handlowi Kobietami La Strada
  • Ośrodek Kształcenia Kursowego w Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Sp. z o.o.
  • Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej

Celem "Międzykulturowe Centrum Adaptacji Zawodowej" jest zwalczanie wykluczenia społecznego i dyskryminowania na rynku pracy w Polsce odmiennych rasowo i kulturowo imigrantów, uchodźców i repatriantów (temat A).

Działania Centrum są prowadzone w trzech kierunkach, obejmując kursy i szkolenia, organizację wzorcowego Ośrodka Doradztwa dla Imigrantów i Uchodźców oraz pomoc i interwencję w wybranych sytuacjach kryzysowych.

Działania Centrum są prowadzone w trzech kierunkach, obejmując kursy i szkolenia, organizację wzorcowego Ośrodka Doradztwa Zawodowego dla Imigrantów i Uchodźców oraz pomoc i interwencję w wybranych sytuacjach kryzysowych.

Kursy i szkolenia adresowane są do dwóch grup: uchodźców, imigrantów i repatriantów oraz do pracowników służb społecznych którzy już albo w najbliższej przyszłości będą pracować z imigrantami.

Nasza misja

Celem Partnerstwa jest promowanie rynku pracy otwartego dla wszystkich poprzez ułatwienie wejścia na ten rynek uprawnionym do pracy w Polsce repatriantom, uchodźcom, imigrantom oraz przedstawicielom osiadłych mniejszości kulturowych. Powiązanie z tematem A (Ułatwianie wchodzenia i powrotu na rynek pracy osobom mającym trudności z integracją lub reintegracją celem promowania rynku pracy otwartego dla wszystkich), dokonuje się poprzez cel i oczekiwany efekt działań - likwidację zjawiska dyskryminacji i nierówności osób odmiennych kulturowo na rynku pracy.

Studia Podyplomowe

Podyplomowe Studium - Wspieranie osób odmiennych kulturowo na rynku pracy

Kierownik: dr Jadwiga Królikowska
Sekretariat: Emilia Żukowska-Stępniak
ul. Podchorążych 20, 00-721 Warszawa
Pokój 56, tel. (022) 55 30 746
e-mail: wspieranie.ipsir@uw.edu.pl

Sekretariat czynny: soboty zjazdowe 800 - 1600

Organizator:

Organizatorem studiów podyplomowych "Wspieranie osób odmiennych kulturowo na rynku pracy" jest Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji, Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Międzykulturowe Centrum Adaptacji Zawodowej.

Charakterystyka:

Studia są przeznaczone dla osób zawodowo współpracujących z osobami odmiennymi kulturowo, które wymagają wsparcia na rynku pracy. Program studiów obejmuje zagadnienia związane z obecnością w polskim społeczeństwie osób odmiennych kulturowo i ich integracją na rynku pracy na tle szerszej problematyki kulturowego, etnicznego, religijnego zróżnicowania współczesnych społeczeństw. Studia mają na celu podniesienie kwalifikacji kadr zajmujących się wprowadzaniem osób odmiennych kulturowo na rynek pracy i wspieraniem ich trwałej, ustabilizowanej obecności na rynku pracy. Dostarczają wiedzy o celach i zasadach podejmowania działań integracyjnych. Rozwijają umiejętności nawiązywania komunikacji międzykulturowej i przygotowują do organizowania współpracy instytucjonalnej w środowisku kulturowo zróżnicowanym. Zakres tematyczny studiów obejmuje naukę rozpoznawania problemów prawnych, społecznych, psychologicznych i pedagogicznych osób odmiennych kulturowo i zasad udzielania im wszechstronnej, zintegrowanej organizacyjnie pomocy na rynku pracy.

W programie studiów został zawarty poszerzony moduł warsztatów psychologicznych poświęconych komunikacji kulturowej, komunikacji międzykulturowej w miejscu pracy, międzyinstytucjonalnej współpracy w zakresie integracji migrantów na rynku pracy.

Tryb studiów:

Studia są prowadzone w trybie studiów zaocznych.

Czas trwania studiów:

Studia są prowadzone w trybie semestralnym i trwają dwa semestry. Termin rozpoczęcia drugiego cyklu studiów jest wyznaczony na początek semestru letniego semestru roku akademickiego 2006/2007.

Rekrutacja:

W obecnej edycji studiów są one przeznaczone dla osób spełniających następujące warunki:

  • legitymują się dyplomem ukończenia studiów magisterskich;
  • legitymują się co najmniej 12 miesięcznym stażem pracy na stanowisku menedżera oświaty, pracownika socjalnego, doradcy zawodowego, doradcy rehabilitacyjnego, itp.;
  • przedstawią skierowanie na studia od pracodawcy z oświadczeniem, że wiedza zostanie wykorzystana przez pracodawcę w działalności statutowej danej instytucji;
  • przedstawią własne oświadczenie o świadczeniu usług na rzecz osób odmiennych kulturowo w ramach obowiązków służbowych;
  • przejdą postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzone przez kierownika studiów podyplomowych;
  • pracują na terenie Województwa Mazowieckiego

Kandydaci na studia w drugiego cyklu w roku akademickim 2007/2008 proszeni są o złożenie do dnia 15 kwietnia 2007 r. następujących dokumentów:

  • dyplom ukończenia studiów magisterskich,
  • zaświadczenie o stażu pracy (jw.),
  • własne oświadczenie o charakterze wykonywanej pracy (jw.),
  • podanie (według formularza).
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie