Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Projekt Inżynier z gwarancją jakości

dostosowanie oferty Politechniki Lubelskiej do wymagań europejskiego rynku pracy

ul. Nadbystrzycka 36, 20-618 Lublin
tel. 81 53 84 263
biuro projektu: ul. Nadbystrzycka 36, pok. 603
www:   http://www.igj.pollub.pl/pl
e-mail:   d.kowalik@pollub.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 19922 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Projekt Inżynier z gwarancją jakości – dostosowanie oferty Politechniki Lubelskiej do wymagań europejskiego rynku pracy jest realizowany w okresie od 15 stycznia 2014 do 30 czerwca 2015 r. Projekt ten Politechnika Lubelska realizuje wspólnie z Uniwersytetem w Žilinie (UZ) na Słowacji. Jest on finansowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 4.1. Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy, Poddziałanie 4.1.1. Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni.

Cel główny projektu obejmuje podniesienie jakości kształcenia poprzez wdrożenie programu rozwojowego Politechniki Lubelskiej dostosowanego do wymogów Gospodarki Opartej na Wiedzy dzięki adaptacji słowackich rozwiązań w zakresie modelu współpracy uczelni publicznej z przemysłem.

W ramach projektu realizowane są następujące zadania:

W celu uatrakcyjnienia i wzbogacenia o praktyczne elementy oferty edukacyjnej Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej wprowadzono nową specjalność Mechanical Engineering prowadzoną przez nauczycieli akademickich w pełni w języku angielskim na II stopniu kształcenia kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Specjalność tą opracowano w oparciu o wnioski wynikające z raportów z paneli dyskusyjnych z pracodawcami regionu oraz o dobre praktyki Uniwersytetu w Żylinie (Partnera Projektu). Zapraszamy chętnych inżynierów do podjęcia studiów na nowej specjalności.

Dla studentów studiów stacjonarnych III roku kształcenia kierunku Mechanika i Budowa Maszyn od semestru zimowego roku akademickiego 2014/2015 prowadzone są przedmioty dodatkowe – warsztaty w języku angielskim, stworzone na bazie doświadczeń Partnera ze Słowacji. Zajęcia te będą kontynuowane na semestrze letnim.

Wydział Mechaniczny wprowadził do swojej oferty dydaktycznej nowe studia podyplomowe w języku angielskim wg. metody blended-learning pn. Virtual Prototyping. Zajęcia stacjonarne prowadzone są w sposób równościowy i niestereotypowy w weekendy.


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie