Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 14 października 2020 » Wszystko, co musisz wiedzieć ...

Wszystko, co musisz wiedzieć o Dniu Nauczyciela i towarzyszących mu promocjach!

Prawie każdy miał lub ma swojego ulubionego nauczyciela. Kogoś, kto potrafi dostrzec potencjał i zachęcać do jego...

Prawie każdy miał lub ma swojego ulubionego nauczyciela. Kogoś, kto potrafi dostrzec potencjał i zachęcać do jego rozwijania. Kto ciężko pracuje, pomagając młodym ludziom uczyć się i wzrastać. Nauczyciele kształtują przyszłe pokolenia, dlatego poświęcenie jednego dnia każdego roku na powiedzenie im „dziękuję” to wręcz obowiązek! Idealną ku temu okazją jest 14 października, czyli Dzień Nauczyciela 2020. Jaka jest historia tego święta w Polsce i na świecie? Jak uczcić ten ważny dzień?

Dzień Nauczyciela w Polsce

Historia Dnia Nauczyciela w Polsce sięga 27 października 1972 roku, kiedy to poprzez ustawę Karta praw i obowiązków nauczyciela ustanowiono go jako święto oświaty i szkolnictwa wyższego. 10 lat później nazwa uległa zmianie na Dzień Edukacji Narodowej. 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jak co roku, także i w 2020, Dzień Nauczyciela uroczyście obchodzą wszystkie placówki oświatowe. Wyróżniający się pracownicy otrzymują nagrody, odznaczenia, pochwały od MEN, kuratorów oświaty, samorządów i dyrektorów. To dobra okazja również dla rodziców i uczniów, by podziękować nauczycielom za ich codzienny wysiłek.

Dzień Nauczyciela 2020 na świecie

W większości krajów świata Dzień Nauczyciela obchodzi się 5 października. Datę tę w 1994 roku ustanowiło UNESCO, na pamiątkę przyjęcia Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela. Światowy Dzień Nauczyciela 2020 niósł przesłanie: „Młodzi nauczyciele: przyszłość zawodu”. UNESCO podkreślało wartość misji nauczania i wezwało rządy wszystkich krajów, by starały się uczynić ten zawód pierwszym wyborem młodych ludzi.

Dlaczego Dzień Nauczyciela jest tak ważny?

Pobudka o świcie, posiadanie anielskiej cierpliwości i wywieranie pozytywnego wpływu na młodych to stresująca praca – nie oszukujmy się. Ilu uczniów nie osiągnęłoby sukcesu, gdyby nie zaangażowani belfrowie? Dzień Nauczyciela to idealny moment, by okazać im wdzięczność i szacunek. Oczywiście, wolne wakacje to często podkreślana zaleta tego zawodu. Niewiele osób pamięta jednak o wielu złożonych problemach, z którymi codziennie borykają się nauczyciele na całym świecie. Utrzymanie swobód akademickich czy rozwijanie standardów nauczania – Dzień Nauczyciela stanowi dobry pretekst do dyskusji na te i inne tematy. Chociaż system edukacyjny i rola, jaką odgrywają w nim nauczyciele przeszły długą drogę, wciąż jest wiele do zrobienia. Dzień Nauczyciela jest również coroczną zachętą do rozwijania i podnoszenia swoich kompetencji. Mogą w tym pomóc liczne promocje książkowe oraz tanie książki przecenione specjalnie z okazji święta nauczycieli.

Promocje dla Nauczycieli

Księgarnie internetowe oferują dużo promocji dla szkół. Dzięki temu uczniowie mogą wybrać fajne prezenty w niskich cenach, a nauczyciele z pewnością znajdą świetne okazje i gratisy dedykowane specjalnie dla nich. Do najpopularniejszych pomysłów należą oczywiście serdeczne kartki z podziękowaniami. To zawsze miły dowód wdzięczności od uczniów. Rodzice z okazji Dnia Nauczyciela 2020 mogą zorganizować na przykład loterię z nagrodami, albo przekazać wychowawcom swoich klas paczki lub pakiety prezentowe z książką. Dyrekcja szkoły czy władze uczelni także powinny pamiętać o swoich pracownikach i pokazać im, że ich ciężka praca nie pozostaje niezauważona.

Na pomoc w tego typu sytuacjach przychodzi Gandalf.com.pl. W podziękowaniu za ciężką pracę nauczycieli i rady pedagogicznej, księgarnia otworzyła dedykowaną przedstawicielom oświaty możliwość zakupów hurtowych jako hurtownia książek. Ponadto, Gandalf przygotował specjalne pakiety prezentów z okazji Dnia Nauczyciela 2020. Jak je otrzymać? Wystarczy podczas składania zamówienia (za minimum 50 zł) wpisać w uwagach hasło EDUKACJA. Uwaga - promocja trwa jednak tylko do 18.10.2020. W skład pakietu prezentów na Dzień Nauczyciela wchodzą książka, magnes, zakładka i podkładka pod kubek. Dla spóźnialskich na stronie księgarni dostępnych jest jednak również wiele innych promocji.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie