Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 13 października 2020 » Wycieczka szkolna, ...

Wycieczka szkolna, organizacja i wynajem busów i autokarów

Już od chwili pierwszego dzwonka w szkole, jedne z pierwszych rozmów, jakie toczą się między rówieśnikami w klasie...

Już od chwili pierwszego dzwonka w szkole, jedne z pierwszych rozmów, jakie toczą się między rówieśnikami w klasie, jest temat szkolnej wycieczki. Jest to bez wątpienia, najbardziej wyczekiwany czas wpisany w roczny kalendarz każdego ucznia. Zwyczaje, jakie panują w kwestii wyjazdów szkolnych są przeróżne i uzależnione są od samych organizatorów. Są szkoły, które każdego roku organizują tzw. Zielone szkoły, wyjazdy szkolne i inne, zlecane firmom, oferującym wynajem autokarów. Inne placówki, ograniczają wyjazdy tylko do jednego wybranego rocznika w szkole i każdego roku są w stanie podjąć się organizacji tylko jednego wyjazdu szkolnego, co skutkuje faktem, że każdy z uczniów szkoły, ma możliwość wyjazdu wraz z przyjaciółmi ze szkoły tylko jeden raz w ciągu całej nauki szkolnej.

Nie do ukrycia jest fakt, że do organizacji takiego przedsięwzięcia, potrzeba nieco wysiłku, choć największy z  nich leży z całą pewnością po stronie opieki pedagogów podczas wyjazdu. Sama organizacja, wcale nie musi być kłopotliwa, pod warunkiem, że wybierzemy sprawdzoną firmę, oferująca autokar, którym bezpiecznie dotrzemy pod zaplanowany adres.  Takie przewozy, można znaleźć w internecie, wpisując w wyszukiwarce hasło: wynajem busa, dopisując przy tym nazwę miejscowości np. wynajem busów Kraków.

Oprócz bezpiecznego, sprawdzonego i skutecznego transportu, ważną kwestią jest ustalenie celu wycieczki. Kiedy już ustalimy czy będzie to morze, góry, jezioro, las czy zwiedzanie miasta, należy rozpocząć poszukiwanie miejsca noclegowego dla licznej grupy. Rodzaj wybranego miejsca będzie zależny od budżetu, jaki mamy do dyspozycji. O ile w kwestii bezpiecznego transportu nie liczymy każdej przysłowiowej złotówki, bo żaden odpowiedzialny organizator , nie podejmie się realizacji wycieczki przez kierowcę starego, niesprawnego pojazdu o tyle w kwestii noclegu, standard z jakim spotkamy się na miejscu, uzależniony jest od funduszy zgromadzonych na poczet wycieczki.

Kolejno, zabieramy się za opracowanie całego planu wycieczki. By sprawić, aby była ona atrakcyjna, oraz bogata w elementy wymagane przez Ministerstwo. W planach uwzględniamy, jakie miejsca chcemy odwiedzić, oraz co chcemy tam uzyskać. Tutaj znów nadchodzi kwestia transportu, bowiem jeśli zdecydujemy się na przejazd publicznymi środkami transportu, tutaj i tak zmuszeni będziemy skorzystać z lokalnej firmy przewozowej np. jeśli odwiedzimy Kraków czy Warszawę możemy skorzystać z usług firm która świadczy przewóz osób w konkretnym mieście.

Załóżmy, że tą zdecydowanie przyjemniejszą kwestię planowania wycieczki mamy już za sobą, pozostaje nam jeszcze zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów. Każdy z uczestników wycieczki musi bezwzględnie dostarczyć organizatorowi: Zgodę od rodzica, podpisany regulamin wycieczki, opłatę za wyjazd, chyba, że regulamin przewiduje tylko zaliczkę a całość regulowana jest dopiero po powrocie. Oprócz tego każdy z organizatorów zobligowany jest sporządzić informację dla rodziców, kartę wycieczki, ułożyć cały program wycieczki łącznie z harmonogramem, sporządzić szczegółowa listę wszystkich uczestników ( wraz z opiekunem, pilotem oraz kierowcą zapewniającym przewóz osób.  Niesamowicie  istotna kwestia leży także po stronie ubezpieczenia. Ubezpieczenie w podróżny musi bezwzględnie posiadać każdy uczestnik wycieczki, ten punkt dotyczy także opiekunów. I tu ważna uwaga, wybierajmy też przewoźników którzy posiadają wykupione ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dla konkretnego busa lub autobusów.

A na zakończenie… Jak każdy dobry regulamin wycieczek szkolnych mówi. Najważniejsze to wziąć ze sobą dobry humor.

Pomoc w opracowaniu artykułu brała firma Royal Bus wynajem busa Kraków.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie