Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 07 października 2020 » Jak zdobyć tanie podręczniki ...

Jak zdobyć tanie podręczniki bez korzystania z używanych materiałów?

Dla wielu rodziców zakup podręczników to spory wydatek. Wiadomym jest, że nie zawsze możliwy jest zakup materiałów „z drugiej ręki” – dotyczy to...

Dla wielu rodziców zakup podręczników to spory wydatek. Wiadomym jest, że nie zawsze możliwy jest zakup materiałów „z drugiej ręki” – dotyczy to nie tylko zeszytów ćwiczeń, ale również podręczników, które bardzo często posiadają rubryki do wypełnienia przez ucznia. Zastanawiasz się, jak skutecznie zaoszczędzić gotówkę? Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Sprawdź poniższe wskazówki, które z pewnością będą stanowić spore wsparcie.

Sprawdź ofertę księgarni online

Nie od dziś wiadomo, że ceny w sklepach internetowych są zwykle o wiele tańsze, niż w obiektach stacjonarnych. Właśnie dlatego warto jest zajrzeć do księgarni online. Oczywiście decyzji o złożeniu zamówienia nie podejmuj zbyt pochopnie – pierwszym krokiem jest porównanie kilku różnych ofert. Nie można jednoznacznie powiedzieć, kiedy warto dokonać zakupu. Wiadomym jest, że większość osób woli skompletować wyprawkę na kilka tygodni przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Należy jednak pamiętać, że bardzo często we wrześniu ceny spadają. Być może bardziej opłaca się zaczekać, jednak jest to kwestia indywidualna.

Poluj na promocje i rabaty

Kolejnym sposobem na to, aby zaoszczędzić sporą ilość gotówki jest polowanie na promocje oraz rabaty. Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się nowa zniżka, a więc należy zachować czujność. Z wiadomych względów najłatwiej będzie nam trafić w okazję online. Nie masz pojęcia, gdzie szukać kodów rabatowych? Sprawdź popularny portal Wydawaj Dobrze, gdzie wszystkie najciekawsze oferty znajdują się w jednym miejscu. To spore udogodnienie z punktu widzenia klienta. Dla przykładu – w przeszłości księgarnia Livro oferowała nawet 50% rabatu na zakup podręczników szkolnych.

Wybierz pakiet podręczników

Teoretycznie możemy zakupić każdy podręcznik osobno, jednak w praktyce takie rozwiązanie jest kompletnie nieopłacalne. Warto jest postawić na gotowy pakiet, ponieważ zapłacimy za niego najmniej. Opisywane rozwiązanie gwarantuje również oszczędność czasu. Zakup wyprawki dla ucznia wcale nie musi być trudny i męczący.

Zazwyczaj książki dla młodszych dzieci sprzedawane są w opakowaniach zbiorczych, a różnica w cenie pomiędzy różnymi punktami sprzedaży może wynosić nawet kilkadziesiąt złotych. Jeśli chodzi o podręczniki dla starszych klas, to standardowy zestaw składa się najczęściej z podręczników, ćwiczeń oraz zbiorów zadań (opcjonalnie).

Rozważ zakup grupowy

W niektórych szkołach rodzice decydują się na grupowy zakup podręczników w hurtowni, dzięki czemu są one tańsze. Problemem może okazać się jednak organizacja – wyznaczone osoby muszą zająć się m.in. złożeniem zamówienia, zebraniem gotówki, czy też odbiorem książek. Należy także wspomnieć, że odbiór podręczników najczęściej następuje dopiero we wrześniu, tak aby jednego dnia wszystkie dzieci mogły otrzymać swoje zamówienie w tym samym terminie.

Ciekawym jest, że w niektórych placówkach edukacyjnych przeprowadzany jest zakup grupowy całej wyprawki dla smyka. Dotyczy to przede wszystkim szkół prywatnych, które funkcjonują na nieco innych zasadach.

Ogranicz liczbę sklepów

Kupując podręczniki oraz szkolne akcesoria należy ograniczyć liczbę sklepów, w których robimy zakupy. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, gdy zdecydowaliśmy się na księgarnie internetową. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że za przesyłką należy zapłacić wyłącznie raz. Ponadto istnieje okazja na to, aby zdobyć bezpłatną wysyłkę (wiele e-sklepów oferuje ją przy zamówieniach o wartości przekraczających wskazaną kwotę).

Dobrze jest również sprawdzić, czy możliwy jest odbiór osobisty, czy też w punkcie. To najprostszy sposób, aby uniknąć dodatkowych kosztów. 

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie