Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 31 sierpnia 2020 » Jak wybrać odpowiedni ...

Jak wybrać odpowiedni zegarek dla dziecka do szkoły?

Zegarek do szkoły może nie jest tak potrzebny, jak plecak czy długopis, niemniej to zakup, którego nie powinniśmy odkładać. Zobacz...

Zegarek do szkoły może nie jest tak potrzebny, jak plecak czy długopis, niemniej to zakup, którego nie powinniśmy odkładać. Zobacz, dlaczego dziecko potrzebuje w szkole zegarka i jak wybrać ten idealny.

Zegarek do szkoły – czy dziecko potrzebuje w szkole zegarka

Potrzeba posiadania zegarka, nie tylko przez dziecko, coraz częściej jest kwestionowana. Przecież w dobie smartfonów wystarczy wyjąć takowy z kieszeni, torebki lub plecaka i już można sprawdzić godzinę. No właśnie – wyjąć. W wielu szkołach obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych i wyjmowanie ich z plecaka nawet na chwilę nie jest mile widziane.

Ponadto warto wziąć pod uwagę bezpieczeństwo dziecka i jego telefonu. Nie zawsze można go bezpiecznie wyjąć z plecaka. Szkolny korytarz, plac zabaw, autobus komunikacji publicznej, to wszystko są miejsca, w których lepiej się nie chwalić telefonem. W takim wypadku zdecydowanie lepszą opcją jest zegarek i choćby dlatego dziecko powinno go posiadać. A sama możliwość kontrolowania czasu dodaje dziecku pewności siebie i zwiększa jego poczucie bezpieczeństwa, co także nie jest bez znaczenia.

Zegarek do szkoły – z wyświetlaczem czy ze wskazówkami

Młodszym dzieciom lepiej jest zaproponować zegarek ze wskazówkami. Mogą wtedy naocznie śledzić upływający czas, co znacznie ułatwia zrozumienie, ile to jest pięć minut. Samo pojęcie czasu jest na tyle abstrakcyjne, że nie da się go wyjaśnić i przybliżyć, pokazując dziecku cyfry na wyświetlaczu. Tak naprawdę, dopiero gdy uczeń zrozumie filozofię działania zegarka, co to znaczy, za pięć ósma, piętnaście po ósmej i pół do dziewiątej, będzie gotowy do zmiany zegarka na ten z wyświetlaczem.

Starszym uczniom można pozwolić wybrać między zegarkiem z wyświetlaczem a klasycznym ze wskazówkami. Tu liczy się nie tylko funkcjonalność, ale często też młodzieżowa moda, z którą ciężko dyskutować. Grunt, żeby dziecko umiało odczytać prawidłowo godzinę na takim zegarku.

Czy zegarek do szkoły musi być wodoodporny?

Tak. Zdecydowanie. I to nie tylko dlatego, że to fajna i stosunkowo niedroga opcja. To bardzo praktyczne rozwiązanie i w wielu sytuacjach uratuje zegarek przed zalaniem.

Dzieci są bardzo żywiołowe i nie zawsze potrafią prawidłowo dostrzec ciąg przyczynowo-skutkowy. Takie czynności jak zabawa w deszczu czy mycie rąk w zegarku nie należą do rzadkości. Tylko zegarek wodoodporny ma szanse przetrwać to bez uszczerbku.

Warto sprawdzić klasę wodoodporności zegarka. Niektóre są odporne tylko na zachlapanie lub niedużą wilgoć. W innych można śmiało wkładać ręce do wody, a nawet nurkować w basenie.

Zegarek do szkoły – jaki zegarek kupić

Zegarki dla dzieci oferowane są w różnych rozmiarach, kolorach, wzorach i… cenach. I to właśnie cenę można potraktować jako punkt wyjściowy przy kupowaniu zegarka. Nie powinna być za niska, bo to oznacza zegarek marnej jakości, ale i nie za wysoka, na wypadek, gdyby dziecku udało się zegarek zniszczyć lub zgubić.

Dobrym rozwiązaniem jest pokazanie dziecku strony sklepu internetowego z dobrej jakości zegarkami i poproszenie, by wybrało sobie samo ten, który mu się najbardziej podoba. W przypadku mniejszych dzieci warto zwrócić uwagę, czy zegarek nie jest zbyt duży. Nie powinien wystawać poza nadgarstek. Starsze dzieci na ogół mają już swoje preferencje i tu trzeba szukać kompromisu między wyglądem a jakością.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie