Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 28 sierpnia 2020 » Gdzie kupić książki do szkoły?

Gdzie kupić książki do szkoły?

Mimo że koniec roku szkolnego nie odbył się w tradycyjny sposób, a od września być może tylko część placówek będzie otwarta, to i tak wszyscy muszą być gotowi do szkoły...

Mimo że koniec roku szkolnego nie odbył się w tradycyjny sposób, a od września być może tylko część placówek będzie otwarta, to i tak wszyscy muszą być gotowi do szkoły. Podczas nauczania zdalnego również korzystamy z podręczników, zeszytów ćwiczeń, czy musimy czytać lektury szkolne. Nie da się uniknąć kupowania książek do szkoły, można jednak skorzystać z kilku opcji. Gdzie warto kupić książki potrzebne do nauki?


Nowe czy używane?

Jeszcze 10 lat temu powszechne było kupowanie używanych książek do starszych klas. Obecnie ze względu na częste zmiany w programie nauczania niekoniecznie jest to możliwe. Podręczniki, jak i zeszyty ćwiczeń, praktycznie co roku są zmieniane, więc nie można ich odkupić. Niestety kupowanie całkowicie nowych książek do nauki jest drogie. Wielu rodziców zastanawia się, gdzie można trochę zaoszczędzić. 

Otóż pozostaje kupienie lektur z opracowaniem z drugiej ręki. Oferty sprzedaży można znaleźć na każdej stronie z ogłoszeniami. Lista lektur też podlega zmianie, ale od wielu lat większość klasyków wciąż się na niej pojawia. Warto więc odkupić choćby lektury, a potem, gdy skończy się rok szkolny, ponownie odsprzedać. 

Dlaczego jednak warto kupić lektury, skoro można je wypożyczyć z biblioteki? Niestety w szkolnych bibliotekach wciąż jest za mało egzemplarzy, aby każdy uczeń mógł wypożyczyć swój. Ponadto są to książki bez dodatkowego opracowania, które znacznie ułatwia zrozumienie i zapamiętanie lektury. Nowe książki mają dodatkowo zamieszczone informacje o ważnych wydarzeniach, które trzeba znać, charakterystykę bohaterów, a nawet streszczenie, dzięki któremu można szybko przypomnieć sobie treści książki. Są więc bardziej lubiane przez młodzież.

Księgarnie z największym wyborem

Szukając nowych podręczników, można się zastanawiać, gdzie je kupić, aby wyszło nas najtaniej. Obecnie można bardzo szybko i łatwo zrobić zakupy po prostu przez Internet.

Jeżeli mamy już listę podręczników szkolnych warto sprawdzić, która księgarnia internetowa podręczniki z naszego programu nauczania oferuje. Najlepiej jest zrobić zakupy w jednym miejscu. Czasami wymaga to jednak przejrzenia kilku sklepów, aby znaleźć dostępne wszystkie książki z naszej listy. Mimo to kupując online, możemy liczyć na zniżki czy inne bonusy za dokonanie zakupów. Ponadto omija nas stanie w kolejkach, co niestety nie jest rzadkim widokiem w księgarniach sprzedających podręczniki szkolne. Zamiast tracić czas, chodząc od sklepu do sklepu, można więc szybko i sprawnie kupić książki w sieci.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie