Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 03 grudnia 2009 » Konkurs dla studentów ...

Konkurs dla studentów Imagine Cup

Imagine Cup jest największym konkursem technologicznym dla studentów na świecie. Turniej rozwija wyobraźnię, kreatywność oraz pasję w zakresie nowoczesnych technologii. Celem inicjatywy jest jednocześnie inspirowanie młodych ludzi do wykorzystania nowych technologii na rzecz rozwiązywania istotnych problemów współczesności. W tym roku przebiega pod hasłem ?Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości?. Problemy te zostały zidentyfikowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych w Milenijnych Celach Rozwoju i są to między innymi: eliminacja skrajnego ubóstwa i głodu, zapewnienie powszechnego nauczania na poziomie podstawowym, promowanie równości płci i awansu społecznego kobiet.

Konkurs jest podzielony na różne kategorie. W Polsce organizowane są krajowe finały kategorii Projektowanie Oprogramowania.

Światowe Finały Imagine Cup 2010 odbędą się w Polsce. Informację tę ogłosił Steve Ballmer podczas kwietniowej wizyty w Polsce.

W poprzedniej edycji konkursu Imagine Cup 2009 zmagali się finaliści wybrani spośród ponad 300 tysięcy studentów z ponad 100 krajów świata. W ogólnoświatowych finałach w Kairze konkurowało ze sobą 444 studentów ze 149 drużyn reprezentujących 124 kraje. Polskę reprezentowało sześć zespołów. Więcej informacji: http://www.microsoft.com/poland/centrumprasowe/prasa/09_07/05.mspx.

W finałowej gali uczestniczyli Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki oraz Jacek Murawski, dyrektor generalny Microsoft w Polsce, którzy oficjalnie przejęli obowiązki organizatorów przyszłorocznej edycji światowych finałów Imagine Cup odbierając flagę symbolizującą wydarzenie.

Rejestracja do Imagine Cup 2010 została już otwarta. Więcej informacji na temat Imagine Cup można znaleźć na http://www.imaginecup.com.

Pełna lista zwycięzców znajduje się pod adresem: http://imaginecup.com/Support/exploreimaginecup.aspx.

Więcej na stronie http://www.microsoft.com/poland/edukacja/imaginecup/cotojestIC.aspx.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie