Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 05 grudnia 2022 » Nauka języka obcego online - ...

Nauka języka obcego online - dlaczego daje tyle możliwości?


Według danych Eurostatu, angielski jest językiem najczęściej używanym i najlepiej znanym w Europie. Sama Unia Europejska z założenia jest wielojęzyczna, obowiązują w niej aż dwadzieścia cztery języki urzędowe. Tym bardziej jedną z podstawowych umiejętności, jaką powinniśmy opanować, jest przynajmniej jeden język obcy. Tylko jak się do tego zabrać, by nauka była efektywna i jak zmieścić lekcje w napiętym grafiku? Ciekawą i sprawdzoną opcją jest szkoła językowa online. Opowiemy dzisiaj więcej o tym, jakie daje korzyści.

Znajomość języków obcych to podstawa

Trudno dyskutować z tą tezą, bo przecież przykładowo język angielski, niemiecki, czy francuski stawia przed każdą osobą masę możliwości. Dzięki takim umiejętnościom możemy podróżować swobodnie po całym świecie, znaleźć świetną pracę, poznawać ludzi, przyswajać teksty kultury. To klucz do tego, by żyć na wyższym poziomie i móc się rozwijać. Wiedzą o tym doskonale rodzice, którzy zapisują swoje pociechy na lekcje języka obcego już w przedszkolu. Wszystko po to, by jak najwcześniej zacząć kształcenie i jednocześnie dać dziecku świetny start.

Nauka online bije rekordy popularności na świecie

Jak podają światowe raporty [1], około 6,3 miliona studentów w Stanach Zjednoczonych jest obecnie zapisanych na co najmniej jeden kurs online, a liczba ta rośnie ze względu na elastyczność i korzyści płynące z możliwości, jakie daje zdalne nauczanie. Czy edukacja przenosi się do sieci? W przypadku języków obcych jest to bardzo korzystne (o czym przeczytacie za chwilę). Praca i nauka przez Internet stają się już nie tyle trendem, co normą. W jednej z ankiet przeprowadzonych przez Society for Human Resource Management (SHRM) odnotowano gwałtowny wzrost liczby osób, które więcej niż połowę czasu pracują i uczą się zdalnie. Pandemia mocno podbiła te wyniki!

Nauka języków obcych online daje dużo możliwości i można śmiało powiedzieć, że jest skrojona na miarę naszych czasów: to coś dla zabieganych, tych, którzy bardzo cenią sobie elastyczność, chcą oszczędzać czas i pieniądze, a jednocześnie bardzo potrzebują znajomości języków. To uczniowie, studenci, pracownicy różnych branż, ale też osoby, które uczą się po to, by stale się rozwijać i stymulować mózg. A trudno o lepszy trening niż właśnie przyswajanie języka obcego, co zostało potwierdzone naukowo. Badacze z Uniwersytetu w Lund [3] poprosili grupę studentów, by w ciągu kilku miesięcy intensywnie uczyli się nowego języka. W tym czasie za pomocą rezonansu badali ich mózgi. Jak się okazało, w trakcie trwania eksperymentu między innymi zwiększyło się pofałdowanie kory mózgowej oraz poprawiły się jej parametry. Wiele innych badań wykazuje, że przyswajanie języka obcego i próba posługiwania się nim jest dla mózgu jednym z najlepszych i najefektywniejszy treningów.

Dlaczego warto uczyć się języków obcych online? 

  • Nieograniczony dostęp do najlepszych nauczycieli i native speakerów

Na świecie miliardy osób mają stały dostęp do Internetu - w tym mnóstwo znakomitych nauczycieli, z którymi możesz pracować. Przykładowo, w szkole językowej online https://tele-nauka.pl czekają na ciebie native speakerzy, którzy mają duże doświadczenie i świetnie przekazują wiedzę. Twój native speaker może mieszkać gdziekolwiek, ale nie ma to znaczenia - bo lekcje odbywają się przez Internet, dzięki czemu szerokość geograficzna przestaje być przeszkodą. Liczy się wiedza, osobowość i profesjonalizm!

  • Nauka języka obcego jest zawsze możliwa

Bez względu na to, czy masz w planach wyjazd służbowy, dłuższe wakacje, przeprowadzkę do innego miasta, czy długą podróż - nie musisz przerywać swoich lekcji online. One pojadą razem z tobą, możesz je realizować z dowolnego miejsca na świecie i z powodzeniem kontynuować naukę.

  • To ty decydujesz, gdzie uczysz się języka

Ucząc się na przykład języka niemieckiego, czy angielskiego online, masz szansę stworzyć sobie takie środowisko pracy, które będzie dostosowane do twoich potrzeb i preferencji. Być może będzie to sypialnia, biuro, a może ulubiona kawiarnia na mieście?  Najważniejsze, by mieć tam stałe łącze i przestrzeń. W takich warunkach nauka staje się frajdą, a nie obowiązkiem.

To także wygodna opcja - nie musieć wsiadać w samochód, autobus czy tramwaj, ale zalogować się na platformę o odpowiedniej porze i od razu uczestniczyć w lekcji. W sezonie jesienno-zimowym jeszcze bardziej docenisz tę opcję.

  • Lekcje online zawsze dostosujesz do grafiku zajęć

Żyjemy w czasach, gdy nawet najmłodsi muszą sprostać wielu wyzwaniom i mają szczelnie zapełniony czas przez różne aktywności. W dorosłym życiu jest podobnie, dlatego tak ważna jest umiejętność zarządzania czasem. Lekcje języka obcego online bez problemu dostosujesz do swojego rozkładu dnia. Możesz połączyć je z pracą, uczyć się podczas przerwy na uczelni, albo odbyć lekcję przed wyjściem z domu, jeszcze zanim pochłonie cię ogrom obowiązków.

  • Nauka zdalna jest mniej stresująca

Zwłaszcza w przypadku języków obcych, które potrafią onieśmielać. Dla niektórych przebywanie w sali z innymi i konieczność odzywania się buduje duży dyskomfort i powoduje wycofanie. Stres robi swoje. Połączenie zdalne, gdy znajdujemy się w swojej strefie komfortu, pomaga poradzić sobie z tym problemem i w pełni korzystać z lekcji. A przecież właśnie o to chodzi - by przełamywać bariery i zacząć swobodnie mówić, szlifując świeżo nabyte umiejętności.

  • Lekcje języka obcego online są dostosowane do ciebie

W szkole językowej online najpierw przechodzi się zajęcia testowe. Wszystko po to, by sprawdzić twój poziom umiejętności oraz zaznajomić cię z platformą. Nie ma więc obaw, że będziesz przerabiać zbyt trudny lub zbyt łatwy materiał.

Otrzymasz również ofertę współpracy indywidualnej z nauczycielem lub w grupie. Wszystko dostosowane do twoich potrzeb. Co ważne, w szkole językowej online możesz wybrać program, który przygotuje cię do jakiegoś wyzwania: na przykład matury z języka obcego, egzaminów na studiach itp. A może chcesz pisać kreatywnie lub chcesz lepiej poczuć się podczas rozmów biznesowych?

  • Nauka języka obcego online nikogo nie wyklucza

Nie każdy może wyjść z domu, by dojechać na zajęcia. Niektórzy borykają się z problemami zdrowotnymi lub ograniczeniami. Bez względu na to, z jakiego powodu nie możesz swobodnie się poruszać, lekcje online nie będą stanowiły żadnej bariery. Będziesz potrzebować jedynie stałego łącza. To piękne, że w ten sposób każdy ma szansę uczyć się i rozwijać!

  • Lekcje online uczą samodyscypliny

Musisz samodzielnie opracować plan dnia tak, aby o danej godzinie mieć czas na zajęcia. Później trzeba jeszcze poświęcić czas na samodzielną naukę, by utrwalić wiedzę i przygotować się do kolejnych zajęć online. Z czasem zobaczysz, jak praca łączy się z pasją. Będziesz posługiwać się nowym językiem obcym!

  • Zyskujesz nowoczesne narzędzia do nauki języka

Wykorzystanie nowoczesnej technologii w procesie nauki ma ogrom plusów. Możesz słuchać, oglądać, wyszukiwać informacje - masz dostęp do tego, co w tradycyjnym modelu nie zawsze się sprawdza. A takie bodźce dla mózgu mają pozytywne oddziaływanie! Zwłaszcza, jeżeli chodzi o słuchanie ze zrozumieniem.

Szkoła językowa online to przyszłość

Koniec z ograniczeniami - warto postawić na pełną elastyczność, ale też świetną ofertę i najlepszych nauczycieli. Nauka języka obcego daje wiele radości i satysfakcji, pozwala się rozwijać i osiągać zamierzone cele. Nie ma się co obawiać lekcji online - to atrakcyjna i co najważniejsze sprawdzona metoda nauki, która przynosi uczniom realne korzyści. Zważywszy na to, że świat znów stoi przed nami otworem i możemy swobodnie podróżować, warto z tego skorzystać! A szkoła online będzie wszędzie tam, gdzie ty.

Źródła:

[1] By Jordan Friedman, Sarah Wood, Discover 15 Current Online Learning Trends Experts say the coronavirus pandemic caused emerging trends in online education to accelerate, usnews.com

[2] Theresa Minton-Eversole, Virtual Teams Used Most by Global Organizations, Survey Says, shrm.org

[3] Growth of language-related brain areas after foreign language learning, NeuroImage Volume 63, Issue 1, 15 October 2012, Pages 240-244, https://doi.org/10.1016/j.neuroimage.2012.06.043

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie