Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 30 września 2022 » Prawo w biznesie i ...

Prawo w biznesie i administracji – różnice i podobieństwa

Na naszej uczelni WSB-NLU wiemy, jak chętnie wybieranym kierunkiem jest Prawo i w jaki sposób postrzegane jest ono zarówno przez samych studentów, jak i przyszłych pracodawców. Dlatego też postanowiliśmy otworzyć przed naszymi studentami ciekawe, dostosowane do współczesnego świata i rynku pracy możliwości, tworząc dwie specjalności prawnicze – Prawo w biznesie i Prawo w administracji. Co je łączy, a jakie są między nimi najważniejsze różnice?


Specjalności prawnicze na WSB-NLU – podobieństwa

Niezależnie od tego, czy jest to specjalność Prawo w biznesie, czy też Prawo w administracji, nasi studenci otrzymują profesjonalne podejście i pełne zaangażowanie każdego z wykładowców. Doświadczeni specjaliści, mistrzowie w swoich dziedzinach nie tylko skutecznie przekazują swoim studentom wiedzę i niezbędne umiejętności, ale także pozostają do ich dyspozycji, gwarantując swoją pomoc i wsparcie. Dzięki temu, osoby kształcące się na obu kierunkach, niezależnie od trybu nauki, mają możliwość kompleksowego czerpania wiedzy, umiejętności, ale i doświadczenia od swoich mentorów.

Na obu specjalnościach prawniczych na naszej uczelni studenci mają możliwość nauki w trybie niestacjonarnym, zaocznym, jak również interaktywnym. Druga z możliwości to nowoczesne i elastyczne rozwiązanie, dzięki któremu niezależnie od miejsca zamieszkania, czy aktualnej lokalizacji, studenci mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Przyszli absolwenci Prawa poznają podstawy, dotyczące interesującej ich dziedziny, a także uczą się o historii i teorii prawa. Mają także okazję dowiedzieć się, czym charakteryzują się jego poszczególne gałęzie i rodzaje, takie jak prawo cywilne, karne, kanoniczne, podatkowe czy międzynarodowe.

Wszyscy nasi studenci mają także możliwość korzystania z naszych nowoczesnych, doskonale wyposażonych sal lekcyjnych, jak również innowacyjnego systemu kształcenia interaktywnego oraz stworzonej przez nas platformy Cloud Academy.

Prawo w biznesie, Prawo w administracji – różnice

Nasze specjalności prawnicze to wysoki poziom kształcenia, profesjonalna i doświadczona kadra oraz nowoczesna, doskonale wyposażona placówka i nowoczesny system nauczania. Dwie prowadzone przez nas specjalności różnią się jednak między sobą wybranymi przedmiotami, jak również ukierunkowaniem studentów w stronę poszczególnych branż czy segmentów prawa.

Prawo w biznesie to specjalność bardzo praktyczna, pozwalająca na poznanie podstaw prawnych, ale i zyskanie wiedzy dotyczącej funkcjonowania przedsiębiorstwa, jego finansów i rachunkowości, jak również aspektów prawnych organizacji. Specjalność ta to doskonały wybór dla osób zainteresowanych szeroko pojętym prawem, ale i tych, którzy pragną w przyszłości otworzyć i samodzielnie poprowadzić własną działalność – przedsiębiorstwo, spółkę lub organizację. To także kierunek dla młodych ludzi zainteresowanych pracą w działach prawnych przedsiębiorstw oraz organizacji rządowych i pozarządowych.

Prawo w administracji to natomiast specjalność, która stworzona została z myślą o osobach, pragnących zyskać lub poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje z zakresu współpracy przedsiębiorstw i organizacji z urzędami lub jednostkami administracyjnymi. Jest to również kierunek, który mogą wybrać osoby myślące o pracy w działach administracji bądź planujące założenie własnej działalności opartej na prowadzeniu działań administracyjno-urzędowych.

Każda ze specjalności odznacza się swoimi szczególnymi walorami, które skutecznie przekonać mogą osoby o różnych planach i perspektywach, skupiających się wokół szeroko pojętego prawa. Po każdej specjalności, absolwent może ubiegać się o wymarzona aplikacje.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie