Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 26 sierpnia 2022 » Dla kogo kurs pedagogiczny ...

Dla kogo kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu?

Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu przeznaczony jest dla wszystkich osób, które pragną szkolić młodych pracowników, lecz nie posiadają wykształcenia typowo pedagogicznego, czyli dla mistrzów, właścicieli i pracowników zakładów usługowych (fryzjerskich, kosmetycznych, krawieckich), restauracji, hoteli, sklepów, zakładów rzemieślniczych oraz produkcyjnych chcących zaoferować młodocianym praktyki i staże. (Kurs nie przygotowuje do nauczania w szkole.)

Przedsiębiorcy od wielu lat sygnalizują niedobory wykwalifikowanych pracowników i dostrzegają starzenie się najcenniejszej, z punktu widzenia konkurencyjności firm, kadry kwalifikowanej. Osobom młodym, wchodzącym na rynek pracy, brakuje nie tylko doświadczenia ale także wymaganych, często podstawowych, umiejętności zawodowych. Dostrzeganie tych dwóch czynników i słabość systemu edukacji wymusza na pracodawcach inicjatywę i powoduje rosnące zainteresowanie pozyskiwaniem przyszłej kadry na wczesnym etapie kształcenia, po to, by wyposażyć ją w potrzebne umiejętności już w trakcie praktyk i staży zawodowych w zakładzie pracy.

Przedsiębiorcy planujący prowadzenie przygotowania zawodowego młodocianych, zobowiązani są do zapewnienia, poza odpowiednią bazą, kadry instruktorskiej posiadającej kwalifikacje nie tylko zawodowe ale także pedagogiczne. Spełnienie tego wymogu okazuje się być sporym wyzwaniem ponieważ pracownicy z kwalifikacjami zawodowymi bardzo rzadko mają równocześnie wykształcenie lub przygotowanie pedagogiczne. Fachowcy nie są zainteresowani uzupełnieniem wykształcenia pedagogicznego, gdyż w obiegowej opinii jest to proces żmudny, czasochłonny, wymagający powrotu do ławki szkolnej i znacznych nakładów.

Odpowiedzią na potrzebę uzupełnienia wykształcenia pedagogicznego, bez konieczności nadmiernego zaangażowania czasowego kursanta, jest nasz kurs pedagogiczny dla instruktorów online.

Dzięki temu, że kształcenie odbywa się przez Internet, przyszły instruktor ma możliwość zrealizowania programu w dogodnym dla siebie terminie, bez konieczności wychodzenia z domu. Uczestnicy kursu pedagogicznego dla instruktorów przez Internet zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną ale także praktyczne umiejętności, ucząc się między innymi, jak dobrać sposób czy metody nauczania oraz zaplanować pracę dydaktyczno-wychowawczą. Oferowany Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu charakteryzuje podanie treści programowych w interesujący sposób, proponowanie sprawdzonych, skutecznych metod pozyskiwania wiedzy, merytoryczne wsparcie i kompleksowa pomoc w nauce oraz dostęp do wszystkich materiałów kursu online a przede wszystkim profesjonalna kadra wykładowców.

Kurs pedagogiczny dla instruktorów online został zatwierdzony przez kuratora oświaty i spełnia wszystkie wymogi kursu stacjonarnego. Zaświadczenie ukończenia naszego kurs jest honorowane przez instytucje państwowe i pracodawców, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Forma kursu pedagogicznego dla instruktorów przez Internet pozwala zaoszczędzić czas oraz środki, daje także większy komfort i elastyczność pracy uczestnikowi kursu.

Ponadto kurs pedagogiczny dla instruktorów online trwa tylko 10 dni i daje uprawnienia do prowadzenia staży i praktyk w zakładzie pracy od raz po uzyskaniu zaświadczenia.

Każda osoba rozpoczynająca kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu musi jednak spełnić kilka warunków, przede wszystkim mieć ukończone 18 lat i powinna posiadać tytuł mistrza w zawodzie, którego chce nauczać. Gdy jednak takiego tytułu nie zdobyła, przedstawia w zamian dyplom ukończenia liceum, technikum lub studiów wyższych na kierunku związanym z zawodem. Kandydat musi także mieć odpowiedni staż pracy – w zależności od rodzaju ukończonej szkoły jest to przynajmniej od 3 do 6 lat pracy w zawodzie, którego chce nauczać. Szczegółowo warunki przystąpienia do kursu na naszej stronie internetowej www.kurspedagogiczny.pl

Kurs pedagogiczny dla instruktorów online to gwarancja bezstresowego podnoszenia kwalifikacji oraz zdobycia zaświadczenia ukończenia kursu w postaci zaświadczenia w atrakcyjnej cenie.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie