Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 09 sierpnia 2022 » Podręczniki do liceum – ile ...

Podręczniki do liceum – ile kosztują w roku 2022/2023?

Niestety podręczniki do liceum uczeń musi zdobywać na własną rękę. O ile w szkole podstawowej obowiązek wyposażenia ucznia w książki do nauki leży po stronie placówki edukacyjnej, o tyle w liceum młodzież zaopatruje się w nie z pomocą rodziców. Ile zapłacisz za komplet książek dziecka uczącego się w liceum?

W roku 2022/2023 licealiści nie unikną zmian. Do podstawy programowej wprowadzono przedmiot: „Historia i teraźniejszość”, który budzi wiele kontrowersji. Tematyczny podręcznik jest wciąż w procesie aprobacji MEN-u, w związku z tym aktualnie są problemy z jego kupnem. Nowe wydania dotyczą również takich przedmiotów jak: historia, fizyka i chemia. Ich dostępność warto sprawdzić w księgarniach internetowych, np. https://matfel.pl/pol_m_Podreczniki_Szkolne_Liceum-i-technikum-2383.html, by mieć pewność, że jeszcze przed 1 września dostaniesz wymagane tytuły.

Ile zapłacisz za podręczniki do liceum w aktualnym roku szkolnym?

To nie jest mały wydatek i z pewnością gwarantowane 300 zł na szkolny start nie pokryje całego wydatku. Ceny poszczególnych książek do pierwszej klasy liceum, różnią się między sobą w znanych księgarniach internetowych i mogą wynosić nawet 8-10 zł więcej na jednym egzemplarzu. Zaopatrując swoje dziecko w podręczniki, warto porównać ceny wybranych woluminów w internetowych wyszukiwarkach. Pamiętaj jednak, że koszt dostawy może znacząco podrażnić całą wartość zakupu. Pierwszoklasista rozpoczynający edukację w liceum musi zakupić książki do 10 przedmiotów obowiązkowych i będzie to koszt od 460 do 500 zł. Do tego dochodzą dodatkowe przedmioty i materiały do pracy samodzielnej, jeśli uczeń chce poszerzyć swoją wiedzę lub przygotować się do olimpiady. Jednak takie książki nie są niezbędne w pierwszym miesiącu nauki.

Gdzie kupić tanie książki do liceum?

Szukaj w specjalistycznych księgarniach internetowych, choć znane, sieciowe sklepy z książkami także mają dostępne podręczniki szkolne w swojej ofercie. Zwróć uwagę na dodatkowe bonusy, czyli kody rabatowe, karty lojalnościowe, a przede wszystkim bezpłatne wysyłki, których koszt zawsze mocno winduje cenę do góry. Szukaj także na wirtualnych półkach internetowych antykwariatów, a przede wszystkim w lokalnych grupach na Facebooku, które proponują sprzedaż używanych podręczników lub ich wymianę. Co prawda niektóre przedmioty wymagają nowych książek w tym roku, ale jeżeli zaoszczędzisz na kupnie takich, które obowiązują również w tym roku, obniżysz wartość szkolnej wyprawki.

Pamiętaj, że na skompletowanie całego zestawu będziesz musiał poczekać. Już w tej chwili niektóre księgarnie mają problem z dostępnością obowiązkowych woluminów, ponieważ ich dodruk trwa. Dostawa w późniejszy terminie może oznaczać nawet połowę września.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie