Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 05 sierpnia 2022 » Fontanny wody pitnej w ...

Fontanny wody pitnej w szkole – dlaczego warto w nie inwestować?Dostęp do wody pitnej jest bardzo ważny, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Niestety w szkołach zwykle nie ma miejsc, w których młode osoby mogłyby ugasić pragnienie lub napełnić butelki, aby skorzystać z nich później. W jakie urządzenia i akcesoria warto wyposażyć placówki oświatowe? Sprawdź nasze propozycje.


Woda w szkole – czemu jest taka ważna?

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest ważne dla zdrowia każdej osoby – niezależnie od wieku. Jednak w przypadku dzieci i młodzieży, które dopiero się rozwijają, warto na to zwrócić szczególną uwagę. Woda jest niezbędna do utrzymania właściwego stopnia koncentracji i skupienia oraz pozwala na aktywne uczestniczenie w zajęciach – nie tylko tych wymagających aktywności fizycznej. Jest po prostu konieczna, aby móc odpowiednio funkcjonować.

Młodzi ludzie przebywają w szkole co najmniej kilka godzin dziennie. W tym czasie powinni mieć dostęp do wody, wtedy gdy tego potrzebują. Niestety w większości szkół uczniowie muszą sami zadbać o to, jak ugaszą pragnienie, ponieważ placówki zwykle nie są wyposażone w poidełka dostępne do powszechnego użytku.

Niektórzy przynoszą z domu własne butelki, inni kupują napoje w szkolnym sklepiku. Praktyka pokazuje, że nie zawsze są to jednak produkty bezpieczne dla zdrowia najmłodszych. Młodzież znacznie chętniej sięga po te kolorowe i gazowane napoje, zawierające znaczną ilość cukru. Jak temu przeciwdziałać?

Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w fontannę wody pitnej. Uczniowie mogą z niej korzystać zawsze wtedy, gdy tego potrzebują. Mają stały dostęp do napoju, który jest wysokiej jakości, bezpieczny dla ich zdrowia i, co ważne, darmowy. Ostatnia cecha jest istotna między innymi w kontekście dzieci, których rodzice nie mogą sobie pozwolić na codzienne wręczanie im kieszonkowego na samodzielne zakupy.

Jaką fontannę wody pitnej wybrać?

W sprzedaży jest dostępny duży wybór takich urządzeń. Możesz zdecydować się między innymi na:

  • fontannę wody pitnej montowaną przy ścianie,
  • fontannę wiszącą,
  • fontannę wody pitnej z kranikiem do napełniania butelek,
  • fontannę wody pitnej sterowaną pedałem.

Warto zwrócić szczególną uwagę na fontanny wiszące. To produkty, które można zamontować w niemal dowolnym miejscu. Ponadto istnieje możliwość dołączenia do nich specjalnych filtrów. Ich kształt i wysokość pozwala na wygodne użytkowanie przez dzieci w różnym wieku, także te o obniżonej sprawności, na przykład poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Co zamiast fontann wody pitnej?

Jeśli w szkole nie ma możliwości montażu fontanny wiszącej lub Twoje dziecko uczęszcza do placówki, której zarządcy nie planują takiej inwestycji, warto poszukać alternatywnych rozwiązań.

Dobrym wyborem są między innymi Brita – filtry do wody, szczególnie te, których można używać w butelkach i dzbankach. W dzbanek z filtrem można wyposażyć na przykład stołówkę lub świetlicę. Możesz również kupić swojemu dziecku butelkę filtrującą, którą będzie zabierać ze sobą do szkoły. Pociecha będzie mogła ją napełniać wodą z kranu, w zależności od potrzeb.

Warto pamiętać, że odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważne w przypadku najmłodszych.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie