Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 31 lipca 2022 » Zintegrowana Platforma ...

Zintegrowana Platforma Edukacyjna – nauka to przyszłość

Słyszeliście już o Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej? Jeśli nie, najwyższa pora nadrobić zaległości. Zintegrowana Platforma Edukacyjna, w skrócie ZPE, to w pełni bezpieczne i profesjonalne narzędzie, wspomagające naukę w szkole. Funkcjonuje od 2019 roku z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki. ZPE to zdigitalizowane środowisko kształcenia, wychodzące naprzeciw potrzebom uczniów oraz nauczycieli, którzy właśnie w Internecie najczęściej poszukują informacji – nie tylko tych rozrywkowych, ale także pomocy naukowych czy materiałów edukacyjnych. ZPE zbiera to wszystko w jednym, przyjaznym i intuicyjnym miejscu w sieci.

Program dedykowany indywidualnym potrzebom

Zintegrowana Platforma Edukacyjna to narzędzie niezwykle łatwe w użytkowaniu. Szereg wykorzystanych narzędzi i funkcjonalności pozwala na tworzenie lekcji interdyscyplinarnych i własnych wersji podręczników. Usprawnia naukę zarówno w grupie, jak i edukację indywidualną. Co więcej, na ZPE znajdują się materiały obejmujące każdy etap edukacji – od tej wczesnoszkolnej, po ponadpodstawową, w tym zawodową. Platforma stwarza możliwości dowolnego żonglowania dostępnymi materiałami, umożliwiając w ten sposób dopasowanie programu do potrzeb każdego ucznia.

Jak to działa?

ZPE dzieli się na cztery moduły:
  1. Portal;
  2. Platforma LCMS (Learning Content Management);
  3. Kreator e-materiałów;
  4. Edytor treści dla Beneficjentów projektów konkursowych.

Zapoznanie się ze wszystkimi powyższymi elementami umożliwi sprawne poruszanie się po platformie. Jedną z najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych funkcji ZPE jest możliwość tworzenia własnych materiałów, w tym testów, sprawdzianów czy pomocy edukacyjnych. Można to zrobić przy użyciu kreatora ZPE – wystarczy przejść do zakładki „Mój panel” po zalogowaniu się na platformie i wybrać ikonę „Kreator”. Dostępne są dedykowane szablony, dostosowane do potrzeb (na przykład szablon testu czy kartkówki), które można wzbogacić dostępnymi elementami. Innym sposobem na tworzenie materiałów jest użycie tzw. teczki, czyli funkcji przydatnej zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.edukacjawzasiegureki.pl

Zalety platformy

Zintegrowana Platforma Edukacji to przede wszystkim narzędzie bogate w ogólnodostępną i obszerną wiedzę. Dzięki temu uczniowe oraz nauczyciele z rozmaitymi preferencjami i potrzebami mogą otrzymać edukację na dopasowanym do siebie poziomie. Jedno miejsce daje możliwość kształcenia zarówno podstawowego, jak i zawodowego. Ponadto korzystanie z platformy jest zupełnie darmowe, a z materiałów edukacyjnych można korzystać na każdym urządzeniu mobilnym. Dodatkowo, w aplikacji mobilnej ZPE można korzystać z materiałów w trybie offline, co umożliwia wgląd do treści z każdego miejsca na świecie. Dostęp do zasobów platformy jest nieograniczony – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Różnorodne formy przekazywania wiedzy pozwalają na lepsze jej przyswajanie – na ZPE znajdziemy zarówno pliki multimedialne, jak i dokumenty tekstowe, ilustracje, wykresy i wszystkie niezbędne do nauki materiały. Dzięki otwartej licencji Creative Commons korzystanie z tego nowoczesnego narzędzia jest także bezpieczne i legalne. A to tylko te najważniejsze zalety ZPE. Chcesz wiedzieć więcej i dołączyć do grona zadowolonych użytkowników? Wejdź na stronę i przekonaj się, że naprawdę warto.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie