Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 21 czerwca 2022 » Materac dla dziecka – jaki ...

Materac dla dziecka – jaki rozmiar wybrać?


Prawidłowy rozwój dziecka to sprawa, która spędza sen z powiek każdemu rodzicowi. Jednym z elementów, które mają na niego wpływ jest jakość snu naszych pociech. Właśnie dlatego tak istotne jest, by maluch spał zdrowo i wygodnie. Sprawdź, an co zwrócić uwagę, podczas wyboru materaca dla dziecka.

Materace dla dzieci

To, na jaki materac powinniście jako rodzice postawić, zależy przede wszystkim od wieku Waszych pociech. Są jednak aspekty, na które należy zwrócić uwagę, niezależnie od tego, czy kupujecie materac dla niemowlaka, 6- czy 10-latka. Warto zadbać, by miały one atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH), a także dodatkowe certyfikaty bezpieczeństwa, jak np. Oeko-Tex. Jeśli materac jest oznaczony tym certyfikatem, to do jego produkcji użyto materiałów i surowców, które nie zawierają substancji mogących negatywnie oddziaływać na zdrowie człowieka. Jeśli Twoje dziecko ma wrażliwą skórę lub jest alergikiem, sprawdź koniecznie, czy w składzie materaca nie ma żadnego elementu, który mógłby uczulić Twoją pociechę.

W sprzedaży dostępne są różne materace, od różnego rodzaju materacy piankowych, przez te lateksowe po materace sprężynowe. Warto jednak pamiętać, że materac sprężynowy nie powinien być używany przez dzieci poniżej 6 lat, ponieważ może doprowadzić do problemów z kręgosłupem, a nawet do jego odkształceń. Dla młodszych dzieci znakomitym wyborem będzie materac piankowy, zwłaszcza dla tych z alergiami i wrażliwą skórą idealne będą te, wykonane z hipoalergicznych pianek termoelastycznej lub wysokoelastycznej, a także higienicznego, wytrzymałego lateksu.

Rozmiar materaca dla dziecka

Materace mają służyć nam przez wiele lat. Podobnie jest z tymi dla dzieci. Dlatego wybierając jego rozmiar, uwzględnij nie tylko wzrost i wagę dziecka teraz, ale także za kilka lat. Zwłaszcza w okresie dojrzewania, te dwa aspekty szybko się zmieniają – chłopcy najszybciej rosną między 10. a 15. rokiem życia, a dziewczynki między 8. a 13. rokiem życia. Jeśli Twoja pociecha zbliża się do lub znajduje się już w tym przedziale wiekowym, wybierz dla niej dłuższy materac.

Standardowe rozmiary materacy dla łóżek pojedynczych i dziecięcych to (podane w centymetrach) 60x120, 70x140, 80x160/180/190/200, 90x190/200 oraz 100/120x200. Możliwy jest też zakup niestandardowych rozmiarów, ale należy wziąć pod uwagę, że takie materace są droższe od tych w standardowych rozmiarach.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie