Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 17 czerwca 2022 » Dlaczego w szkole powinny ...

Dlaczego w szkole powinny znajdować się praktyczne szafki dla uczniów?

Jeszcze kilkanaście lat temu szafki szkolne kojarzyły nam się głównie z amerykańskimi filmami. Dziś w wielu placówkach oświatowych w Polsce są już standardem, co cieszy nie tylko uczniów, ale także ich rodziców i nauczycieli. Pozwalają odciążyć plecaki dzieci, zapewniają odpowiednią ochronę ich przedmiotów osobistych, a także pozwalają zaprowadzić w szkolnej szatni i sali lekcyjnej lepszy porządek. Inwestycja w ich zakup jest więc jak najbardziej uzasadniona, o czym z roku na rok przekonuje się coraz więcej polskich szkół.

Szafki szkolne – dlaczego powinny znaleźć się w każdej szkole?

Jeden z największych problemów polskiego systemu szkolnictwa stanowi ogromna ilość podręczników, książek, zeszytów i akcesoriów, które uczniowie muszą codziennie dźwigać na swoich plecach. Problem jedynie w niewielkim stopniu rozwiązują popularne wśród rodziców tornistry na kółkach, które co prawda odciążają plecy dzieci w drodze do szkoły i z powrotem, jednak nadal muszą być wnoszone po schodach. Nic więc dziwnego, że dzieci w wieku szkolnym są najbardziej narażone na rozwój wad postawy oraz urazy kręgosłupa.

Świetnym sposobem na wyeliminowanie problemu ciężkich plecaków oraz związanych z nim negatywnych konsekwencji zdrowotnych są natomiast szafki szkolne. Metalowe szafki umieszczone w szatni pozwalają uczniom na pozostawienie w ich wnętrzu książek i akcesoriów, których danego dnia nie muszą zabierać do domu. Przynosi to ulgę ich plecom oraz znacząco zmniejsza ciężar tornistrów.

Szafki świetnie sprawdzają się także do bezpiecznego przechowywania w ich wnętrzu wartościowych przedmiotów i ubrań – zamykane na klucz, oferują odpowiednią ochronę zawartości, zapewniając wszystkim uczniom poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że ich telefon, sprzęt komputerowy czy inne wartościowe przedmioty zostały pozostawione w bezpiecznym miejscu.


Szafki szkolne nie tylko w szatniach!

Szafki w szkole kojarzą się głównie z metalowymi konstrukcjami zainstalowanymi w szatni. I rzeczywiście, najczęściej umieszcza się je właśnie tam. Okazuje się jednak, że szafki w szkole mogą mieć także inne przeznaczenie – świetnie sprawdzają się bowiem także zamontowane w salach lekcyjnych, oferując uczniom miejsce do przechowywania prywatnych akcesoriów biurowych (np. bloków, farb, książek i zeszytów), do których można uzyskać łatwy i szybki dostęp w trakcie trwania zajęć dydaktycznych.

Szafki szkolne to także świetne rozwiązanie dla nauczycieli. W ich wnętrzu można bowiem przechowywać różnego rodzaju materiały dydaktyczne niezbędne do prowadzenia zajęć edukacyjnych, sprawdziany uczniów i wiele innych przedmiotów. Praktyczne zamknięcie na klucz pozwala chronić ich zawartość oraz uzyskać do niej dostęp tylko osobom uprawnionym.

Szafki szkolne to najczęściej metalowe meble o minimalistycznym, nowoczesnym designie, wykonane z wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów. Świetnie wpisują się więc w wystrój współczesnych szkół i placówek dydaktycznych, pozwalając zapewnić na ich terenie ład i porządek, sprzyjający koncentracji i przyswajaniu wiedzy.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie