Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 09 czerwca 2022 » Cortland Edukacja, czyli ...

Cortland Edukacja, czyli najlepszy sprzęt Apple dla uczniów i studentów
Apple to gigant na rynku technologicznym. Telefony i komputery ze srebrnym jabłuszkiem stały się symbolem wysokiej jakości połączonej z nowoczesnym stylem życia. Dla firmy Cortland edukacja jest idealnym polem do wdrażania rozwiązań opartych na produktach Apple. Chcesz dowiedzieć się więcej?
cortland edukacja

Kilka słów o najlepszych rozwiązaniach Apple

Cyfrowa globalizacja jest już faktem. Choć to zjawisko ciągle się rozwija, już dzisiaj wiadomo, że nasza codzienna rzeczywistość to jak życie na innej planecie w porównaniu z tym, co miało miejsce jeszcze pięćdziesiąt lat temu. A jak będzie to wszystko wyglądało za kolejne pięć dekad? Doprawdy trudno za tym wszystkim nadążyć czasami, niemniej amerykańska korporacja Apple zdaje się nie mieć takich problemów.

W zasadzie od początku działalności srebrne jabłuszko z sukcesem podejmowało wyzwania cyfrowego świata, aż w końcu samo zaczęło nadawać ton ewolucji naszej cywilizacji. Świadczy o tym wiele produktów Apple, jak na przykład słynny MacBook Air, który do dziś wyróżnia się smukłym kształtem, niemalże papierową lekkością i funkcjonalnością na poziomie więcej niż zaawansowanym. Do tego jeszcze dorzućmy złącze Thunderbolt, krystalicznie czysty wyświetlacz Retina i parę innych bajeranckich rozwiązań i będziemy mieli przepis na legendę. No i tym właśnie są produkty Apple'a.

Niedawno firma zaprezentowała super procesor M1, który jeszcze bardziej przyśpieszył pracę na sprzęcie ze srebrnym jabłuszkiem. Choć to jeszcze nowość, wielu użytkowników nie ma wątpliwości, że procesory M1 to kolejny cud technologiczny z Doliny Krzemowej. Cortland Edukacja to program mający na celu wdrożenie tych cudów do systemu edukacji w Polsce.

Jabłuszko dla dzieci

Cortland Edukacja oferuje rozwiązania Apple dla szkół podstawowych. To bardzo ważny etap w rozwoju ucznia. Tak naprawdę im wcześniej zacznie się go oswajać z technologią bezprzewodową, tym szybciej zacznie się poruszać w tym obszarze, a to z kolei przyczyni się do jego asymilacji z nowoczesną cybernetyką.

To niesłychanie istotne. Już wkrótce bowiem cybernetyka stanie się fundamentalnym elementem dosłownie każdego sektora naszej codzienności. Gdy dzieciaki będą już dorosłe, rynek pracy będzie wyglądał cokolwiek inaczej, niż to widzimy teraz. Nie jest przesadą, gdy ktoś mówi, że najmłodsze pokolenie w ponad 60% będzie się ubiegać o stanowiska, które jeszcze nie istnieją. Trzeba nam więc zadbać o to, aby dzieci zostały na taką rzeczywistość przygotowane.

Wyśmienity tablet iPad posiada funkcje, które są doskonałe do współpracy z działem edukacji na poziomie podstawowym. Cortland jest w stanie zapewnić te urządzenia oraz usługi mu towarzyszące, żeby jak najlepiej wykorzystać potencjał iPada. Chodzi w dużej mierze o to, że tablet pozwala uciec od myszki i klawiatury na rzecz działań mobilnych w pozycji stojącej. Przyszłość zmierza w tym kierunku właśnie i już dziś najnowsze iPady Pro (wyposażone w procesor M1) to potężne komputery zdolne do obsługi bardzo wymagających aplikacji. Jednakże dla młodszych odbiorców zwykły iPad wystarczy w zupełności, a jego lekkość w połączeniu z dużą wytrzymałością baterii dostarczy uczniom tyleż samo satysfakcji, co stymulacji o charakterze technologicznym.

Komputery Apple dla edukacji na wyższym poziomie

Naturalnie, im starsi uczniowie, tym bardziej zaawansowane powinny komputery, z którymi mają do czynienia. Mądrym nauczycielom tego mówić nie trzeba. Program Cortland Edukacja nastawiony jest na wspomaganie cybernetycznych procesów uczenia się zarówno w szkołach średnich, jak i wyższych.

Idealne do codziennych zadań

Wspomniany wyżej MacBook Air to znakomite rozwiązanie dla licealistów i studentów. W wielu placówkach widać młodych ludzi, którzy robią notatki właśnie na tym ultrabooku. To dobrze, ponieważ Apple gwarantuje zapisanie materiałów w chmurze iCloud zabezpieczonej najbardziej zaawansowanym systemem ochrony danych na wypadek kradzieży. Apple również pozwala w łatwy (i skuteczny!) sposób namierzyć utracony sprzęt.

Poza tym to chyba tylko kwestia czasu, aby tradycyjne podręczniki drukowane zniknęły ze szkolnej codzienności. Wersje cyfrowe będą obsługiwane przez tablety Apple lub MacBooki, które zastąpią w końcu ciężkie i szkodliwe dla zdrowia plecaki... Oby.

Sprzęt dla przyszłych inżynierów

Cortland dla szkolnictwa ma również bardziej zaawansowane narzędzia. Wszechstronny iPad Pro czy komputer stacjonarny iMac to sprzęty doskonałe dla pracowni nie tylko w technikum. Rzecz w tym, że dla systemów operacyjnych Apple oraz procesorów M1 powstało już całe spectrum oprogramowani inżynieryjnych.

Apple dla studentów to więc szereg rozwiązań desygnowanych pod bardziej konkretne zagadnienia i projekty. Trudno sobie wyobrazić, aby na politechnice zabrakło mocnego sprzętu i programów do projektowania skomplikowanych symulacji i modeli 3D. Do tego dorzućmy masywny ekran Retina i wyjdzie nam całe laboratorium zamknięte w komputerze, który w całości zmieści się na standardowym biurku.

Warto więc zadać sobie pytanie: czy nowoczesne szkolnictwo powinno unikać srebrnego jabłuszka? Oczywiście, że nie. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie https://www.cortland.pl/edukacja/szkoly/.

 

 

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie