Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 22 października 2021 » 5 powodów, dla których warto ...

5 powodów, dla których warto uczyć się angielskiego przez Skype


Zamierzasz uczyć się angielskiego przez Skype, ale wciąż nie wiesz, czy to dobry pomysł? Przedstawiamy Ci 5 powodów, dla których warto podjąć naukę przez komunikator. Wygoda i elastyczny czas zajęć to niejedyne korzyści. Jest ich o wiele więcej. Zaczynamy!


1. Nauka angielskiego przez Skype to wygoda!

I to jaka. Zimą nasze drogi są nieprzejezdne, chociaż to raczej eufemistyczne określenie. Decydując się na naukę angielskiego przez Skype, nie musisz przedzierać się przez pół miasta w niesprzyjających warunkach. Na pewno też z łatwością zrezygnujesz z kilku warstw ubrań, które musiałbyś na siebie włożyć. Nie musisz też spędzać kilku godzin w szkole językowej na niewygodnym krześle. Możesz wygodnie rozsiąść się w fotelu w swoim pokoju. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś pobierał lekcje, rozkoszując się smakiem i aromatem ulubionej kawy czy herbaty. 

A latem? Zabierz laptop czy tablet do parku i tam rozmawiaj z lektorem przez Skype. Lekcje pod gołym niebem w zacisznym miejscu to dodatkowa motywacja do nauki. Oczywiście postaw na stabilne łącze. 

2. Elastyczne godziny nauki — dodatkowa korzyść lekcji angielskiego przez Skype

Czas jest na wagę złota. Niestety, mamy go coraz mniej. W świecie, który pędzi przed siebie (nieraz na oślep) musimy nauczyć się dobrze gospodarować każdą wolną chwilą. Jesteśmy w ciągłym biegu, więc jak tu jeszcze znaleźć moment na naukę angielskiego? Jeśli uczysz się języka przez komunikator, problem braku czasu praktycznie nie istnieje. Lekcje angielskiego przez Skype możesz pobierać o dowolnej godzinie w wybranym dniu tygodnia. Nic zatem dziwnego, że z takiego sposobu nauki korzystają biznesmeni, mamy z małymi dziećmi i studenci. A jeśli studiujesz i następnego dnia masz egzamin? Nie przejmuj się. Wystarczy, że przełożysz zajęcia, informując o tym wcześniej lektora. 

3. Oszczędność dzięki lekcjom angielskiego przez Skype

Może się wydawać, że lekcje angielskiego przez Skype do tanich nie należą. Jednak, jeśli porównasz je z językowym kursem stacjonarnym, zobaczysz, ile zaoszczędzisz. Przede wszystkim nie płacisz za bilety komunikacji miejskiej lub paliwo, na które musiałbyś wydać niemałe kwoty. Dodaj do tego podręczniki i inne pomoce do nauki języka. Ucząc się angielskiego przez Skype, nie potrzebujesz książek. Wszystkie niezbędne materiały znajdują się w internecie, a lektor sam tworzy dla Ciebie ciekawe zestawy ćwiczeń. Naturalnie wszystko przechowujesz na dysku Google, więc masz do nich stały dostęp. Jak widzisz, nauka angielskiego przez Skype nie kryje w sobie dodatkowych kosztów. 

4. Nauka we własnym tempie

To korzyść, której trudno nie docenić. W szkole językowej kursanci dobierani są według stopnia zaawansowania. Jednak takie podejście na dłuższą metę nie zdaje egzaminu, ponieważ każdy z nas przyswaja materiał w innym tempie. Zaletą lekcji angielskiego przez Skype jest to, że lektor dostosowuje się do tego, jak szybko przyswajasz kolejne zagadnienia. Jeśli dobrze Ci idzie — przyspiesza, natomiast, gdy coś wymaga powtórki i wyjaśnienia — cierpliwie tłumaczy. Lektor jest Twoim przewodnikiem, który prowadzi Cię po meandrach języka angielskiego. Na pewno, zanim przejdzie dalej, upewni się, że wszystko zrozumiałeś, a konstrukcje i słownictwo nie sprawiają Ci problemu. 

5. Wzrost pewności siebie i motywacji — zasługa lekcji angielskiego przez Skype

Nie wszystkie osoby potrafią dobrze odnaleźć się w grupie i bez problemu posługiwać się angielskim. Wielu ludzi krępuje się używania obcego języka na forum. Jeśli i Ty należysz do tego grona, postaw na angielskim przez Skype. Tylko pomyśl, jesteś tylko Ty i lektor po drugiej stronie szklanego ekranu. W mig mija Ci skrępowania i onieśmielenie. Tym samym przełamujesz barierę językową i zaczynasz mówić po angielsku. 

Motywacją jest dla Ciebie także to, że lektor indywidualnie przygotowuje dla Ciebie materiały. Lekcja to rozmowa jeden na jeden, więc możesz zapytać nie tylko o reguły gramatyczne, ale także o kulturę krajów anglojęzycznych. 

Nauka angielskiego przez Skype nie jest nudna. Rozmawiasz z nauczycielem na tematy życiowe, słuchacie razem podcastów i oglądacie filmy. Masz więc szansę wykorzystać najbardziej nowoczesne techniki i sposoby uczenia. Uwierz, zyskasz dzięki nim nie tylko nowe umiejętności. Wzrośnie Twoja motywacja, pewność siebie i koncentracja. 


Sprawdź profesjonalną szkołę https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/ i skorzystaj z darmowej lekcji próbnej.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie