Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 18 października 2021 » Najlepsze miejskie samochody ...

Najlepsze miejskie samochody do 50 tysięcy złotych

Jeszcze kilka lat temu bez większego trudu możliwe było zakupienie samochodu z segmentu A lub B za kwotę nieprzekraczającą 30 tysięcy złotych. Niestety stale rosnąca ilość systemów bezpieczeństwa, rozwój technologii, czy też niemalejący zakres wyposażenia sprawił, że auta stale drożeją. Na rynku nie brakuje jednak interesujących propozycji pojazdów miejskich, których cena nie przekracza 50 tysięcy złotych, czyli nieco ponad 10 tysięcy euro. Pośród jakich propozycji możemy wybierać?

Renault Clio

Renault Clio to jeden z pionierów, jeśli chodzi o segment B na Starym Kontynencie. Dwa lata temu światło dzienne ujrzało już piąte wcielenie tego francuskiego samochodu. Mimo tego, że jego rozmiar zbliżony jest do poprzednika, to front podobny do Megane, nowe multimedia oraz modułowa platforma podłogowa CMF-B sprawiają, że warto zainteresować się tą propozycją. Wszystko to sprawiło, że cena tego modelu wzrosła, dlatego w naszym budżecie możemy rozważać tylko i wyłącznie podstawową wersję z jednostką napędową o pojemności 1 litra oraz mocy 65 KM. Wielką zaletą jest jednak naprawdę bogate wyposażenie w standardzie. Elektrycznie sterowane lusterka, w pełni LED-owe światła oraz system odpowiedzialny za utrzymywanie samochodu w pasie ruchu sprawiają, że warto zainteresować się tą propozycją. Lepiej wyposażone, aczkolwiek używane egzemplarze mogą zostać zakupione w znacznie mniejszej cenie. W takim wypadku warto jednak sprawdzić daną propozycję na www.carvertical.com/pl/sprawdzenie-vin.

Skoda Fabia

Skoda Fabia to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów miejskich w naszym kraju. 5-drzwiowy hatchback, w którym został zaimplementowany wolnossący silnik benzynowy o pojemności 1 litra to właśnie to, co znajdziemy pod maskę tego samochodu. Połączenie 5-stopniowej skrzyni biegów oraz 60 koni mechanicznych sprawia, że samochód ten rozpędzi się do setki w około 16 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi niecałe 160 km/h. Nie są to imponujące wyniki, jednak osoby, które nie wyjeżdżają poza miasto, niczego więcej nie potrzebują. Ogromną zaletą tego modelu jest spalanie, które w cyklu mieszanym wynosi około 5,5 litra. Nieco droższy, jednak stale zawarty w naszym budżecie jest model z bardziej interesującym silnikiem - doładowany TSI o pojemności 1 litra oraz mocy 95 KM, to już lepsza propozycja. W tym wypadku sprint do setki wynosi nieco ponad 10 sekund, co może przekonać wiele osób. 

Dacia Sandero

Mimo tego, że samochód ten nie należy do najnowszych, to jego dobra cena zachęca wiele osób. Za 50 tysięcy złotych jesteśmy w stanie zakupić bardzo dobrze wyposażoną wersję z mocnym silnikiem. Dodatkiem wartym uwagi może być także terenowa odmiana Stepway, która zapewni nam ochronne nakładki na progi, błotniki oraz zderzaki, większy prześwit oraz bardzo wydatne relingi, które kontrastują z kolorem nadwozia. Pod maską znajdziemy silnik 0.9 TCe o mocy 90 koni mechanicznych. Nie brzmi to imponująco, jednak jednostka ta jest doładowana, dlatego rozpędza się do setki w 11,1 sekundy. Z kolei spalanie w cyklu mieszanym to niecałe 6 litrów na 100 kilometrów, co jest naprawdę świetnym wynikiem.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie