Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 14 października 2021 » Fotel gamingowy - jaki ...

Fotel gamingowy - jaki wybrać, aby grało się komfortowo

Już od dłuższego czasu, fotel gamingowy wpisał się w rzeczywistość każdego zagorzałego gracza. Jego zadaniem jest zapewnienie prawidłowego podparcia pleców, a w szczególności odcinka lędźwiowego w trakcie wielogodzinnych rozgrywek przed komputerem. Fotele do biurka gamingowe różnią się jednak między sobą designem, materiałem obicia, a także funkcjonalnościami. Warto więc wiedzieć jak wybrać najlepszy fotel gamingowy.


Fotel biurowy a fotel dla gracza, jakie są różnice?

Z tego artykułu dowiesz się:

1. Jakie są różnice pomiędzy krzesłem biurowym a fotelem gamingowym,

2. Jakie funkcjonalności powinien posiadać fotel gamingowy dla dziecka,

3. Fotel gamingowy materiałowy – czyli jakie obicie wybrać.

Jak każdy wie, fotele biurowe są bardzo wygodne, jednak czy są w stanie sprostać wymaganiom zagorzałych graczy? Różnią się one od foteli gamingowych różnorodnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Fotel gamingowy młodzieżowy czy też dla dziecka posiada bardzo specyficzny design, który w głównej mierze wzorowany jest na fotelach montowanych w samochodach sportowych WRC. Wygodny fotel gamingowy to przede wszystkim budowa, której zadaniem jest zapewnienie ergonomii oraz komfortu podczas wielogodzinnych rozgrywek. W sklepie Meblujdom można nabyć szereg foteli gamingowych takich jak np.: Fotel gamingowy EVOLVE GAMING PRO. Jest to komfortowy model, który znacząco odróżnia się od klasycznych modeli krzeseł biurowych. Zadziorny kształt, podparcie lędźwi oraz karku, a także możliwość zmiany kąta nachylenia oparcia i wysokości siedziska sprawiają, że ten model jest bardzo ceniony przez klientów. Model Evolve wyposażony jest także w funkcję bujania, co umila czas poświęcony na rozgrywkę.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu fotela gamingowego dla dziecka?

Przede wszystkim ważna jest już wspominana ergonomia. Pisząc ergonomia mamy na myśli takie rozwiązania jak odpowiedni kształt i rozmiary siedziska oraz oparcia, a także obecność regulowanych poduszek i szeroki zakres modyfikacji położenia fotela. Niemniej jednak ważnym aspektem wciąż jest trwałość i jakość wykonania fotela gamingowego. Przed zakupem powinniśmy więc zweryfikować jakość konstrukcji, rodzaj wypełniacza oraz jakie materiały zostały zastosowane do wykonania tapicerki.

Fotel gamingowy materiałowy – czyli jaką wybrać tapicerkę?

Kupując fotel gamingowy materiałowy ważne jest, aby dokładnie sprawdzić z jakiego materiału wykonana jest tapicerka. Do dyspozycji mamy różne obicia takie jak poliester, tkaninę, alcantrę, skórę ekologiczną, a także naturalną. Przy okazji warto zweryfikować rodzaj wypełnienia. Najlepiej w tym wypadku sprawdzają się zimne pianki, które się no odkształcają po dłuższym czasie użytkowania.

Każdy materiał ma swoje wady i zalety, sztuczna skóra z czasem lubi się złuszczać, natomiast naturalną trzeba impregnować, aby posłużyła nam jak najdłużej, a tkaninę łatwo zabrudzić. Najlepszym rozwiązaniem są fotele gamingowe materiałowe łączące kilka rodzajów tkanin. Na środku siedziska tkanina, a po bokach skóra sztuczna bądź naturalna. Efekt takiego zestawienia jest bardzo ekscytujący, a funkcjonalność zadowalająca.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą foteli gamingowych w naszym sklepie internetowym. Różnorodność modeli foteli gamingowych w promocji sprawia, że każdy klient znajdzie coś dla siebie. A jeśli poszukujecie foteli gamingowych do 500zł – żaden problem! Nasza oferta obejmuje szereg wysokiej jakości foteli gamingowych na każdą kieszeń. Sprawdź sam!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie