Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 14 października 2021 » Plecak ucznia – sprawa dużej ...

Plecak ucznia – sprawa dużej wagi, błędy pakowania

Rok szkolny wiąże się z licznymi wyzwaniami, przed jakimi stają nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice. Książki, zeszyty, przybory do pisania, drugie śniadanie - to tylko niektóre z przedmiotów, jakie każdego dnia nasze dzieci noszą w swoich plecakach. Jak zadbać o to, by w tornistrach małych uczniów niczego nie brakowało, a przy tym nie obciążać dziecięcych pleców? Oto najczęściej popełniane podczas pakowania plecaka szkolnego błędu, których należy się wystrzegać.


1. Nierównomierne rozkładanie ciężarów

Zachowanie odpowiedniego środka ciężkości, to zasada, którą często kierujemy się intuicyjnie w życiu codziennym, na przykład podczas układania przedmiotów w bagażniku samochodu, kiedy to najcięższe rzeczy umieszczamy na samym dole. To co dla nas jest oczywiste, dla naszych dzieci wcale nie musi takie być. W trosce o zdrowy kręgosłup, warto przypominać dzieciom o tym, jak istotna jest prawidłowa kolejność pakowania - zaczynając od najcięższych i największych książek, a kończąc na najlżejszych przedmiotach. 

2. Niezabezpieczenie drugiego śniadania 

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko dobrze się odżywiało. Trudy włożone w przygotowanie drugiego śniadania na nic jednak się nie zdadzą, jeśli kanapka zostanie czymś przygnieciona, a miąższ z owoców ubrudzi zawartość plecaka. Dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest zastosowanie specjalnych pudełek śniadaniowych. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kolorów, które dodatkowo zachęcą nasze dzieci do jedzenia. 

3. Brak osobnego worka na strój sportowy

Nie ma co się oszukiwać, nawet jeśli wyprasujemy i poskładamy strój sportowy naszego dziecka, ubranie szybko straci nadany mu kształt. Dzieci są mistrzami upychania zmiennej odzieży w plecakach, co nie tylko utrudnia ich noszenie, ale też powoduje zniszczenie książek i zeszytów. Osobny worek czy torba sportowa pomogą uczniom zachować większy porządek i świeżość. 

4. Zbyt mały piórnik

Każde dziecko zna doskonale sytuację, w której przedmioty do pisania, takie jak kredki, ołówki, mazaki, długopisy i pióra, przestają mieścić się w piórniku. Wówczas rozpoczyna się ich upychanie, a w rezultacie przybory znaleźć można rozsiane po całym plecaku, gdzie nie tyko niszczą książki, ale też gubiąc zatyczki, wypisują się znacznie szybciej. Dopasowanie odpowiedniej wielkości piórnika jest bardzo istotne, a w przypadku posiadania dużej ilości przedmiotów do pisania czy rysowania, dobrym rozwiązaniem będzie wyposażenie ucznia nawet w dwa, czy trzy piórniki - podzielone na kategorie. 

5. Noszenie ze sobą niepotrzebnych przedmiotów

Zabranie podręcznika z przyrody, pomimo, że tej nie ma w planie lekcji? Które dziecko tego nie robi? Dobra organizacja to podstawa, której dzieci w wieku szkolnym dopiero się uczą. Wpajanie dobrych nawyków, to pierwszy krok do sukcesu. Najczęstszym powodem błędów w pakowaniu, jest robienie tego "na pamięć". Dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach będzie umieszczenie w widocznym miejscu czytelnego planu lekcji, który posłuży jako podpowiedź przy każdym pakowaniu. 

Jak unikać błędów podczas pakowania plecaka? 

Jak w każdej dziedzinie życia, tak też podczas pakowania plecaka ucznia nie da się całkowicie wykluczyć ryzyka błędu, jednak podejmując odpowiednie działania, możliwe jest ich zminimalizowanie. Przede wszystkim należy stawiać na edukacje, ucząc nasze dzieci dobrych nawyków, a przy tym dostarczać im gotowe rozwiązania, z których mogą czerpać. Gazetka z sieci handlowej Auchan pomoże znaleźć wszystko to, czego potrzebuje każdy uczeń, aby pakowanie było czystą i dobrze przemyślaną przyjemnością. 

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie